PRIEŠ ir PO: kaip standartinis 78 kv.m. butas pavirto į spindinčius namus

Rekonstravus viename mažesnių Lietuvos miestų esantį 78 kv. m. butą, šis įgavo visiškai naują vaizdą. Juodai baltas koloritas ir „Swarovski“ kristalų žibėjimas primena žiemos pasaką, kuriai subtilios prabangos teikia raitytos formos, puošnios detalės, blizgūs paviršiai. Senojo pavidalo nelikę nė kvapo.

Iš tėvų paveldėję butą jaunieji šeimininkai norėjo juodai balto, bet jaukaus ir šilto interjero. Renovuojant teko griauti sienas, nuimti apdailą – plastikines dailylentes, kuriomis buvo iškaltos sienos ir lubos. Pasikeitė funkcinių zonų išdėstymas – buvusi svetainė virto miegamuoju kambariu, o naujoji svetainė, išgriovus sieną, sujungta su virtuve. Šiuo atveju tai kainavo net daugiau, nei toje pat vietoje įsigyti naujos statybos butą plikomis sienomis.

Kadangi sienų aukštis mažas, dizainerė nusprendė lubose dviem pakopomis įmontuoti įtempiamas blizgančias ir matines gipso kartono lubas. Užapvalintos jų formos ir optinė aukščio iliuzija kuria lengvumo, erdvumo įspūdį.

Asmeninio archyvo nuotr.

Išlaikant bendrą koncepciją, sienos išdažytos specialia nelygumo, šerkšno efektą kuriančia medžiaga. Tai jas suminkštino, pavertė tarsi aksominėmis. Šios medžiagos paviršius nei matinis, nei blizgus, todėl ji ypač universali. Kartu ji labai praktiška, nes ištepus lengva išvalyti nešvarumus. Išskirtinis sienų elementas – nišos su dirbtiniu akmeniu, kuriose paslėptas jaukią šviesą skleidžiantis apšvietimas.

Buto planas PRIEŠ
Buto planas PRIEŠ
Asmeninio albumo nuotr.
Buto planas PO
Buto planas PO
Asmeninio albumo nuotr.

Nors virtuvėje dominuoja juoda spalva, jos tikrai nepavadinsi niūria. Šį įspūdį visai išsklaido kristalai, inkrustuoti juodose plytelėse, granitinis stalviršis, puoštas žėručiu. Pasak dizainerės Kristinos Grybaitės, granitas yra itin ilgaamžė ir patvari medžiaga – be to, ji atspari braižymui, karščiui, bakterijoms, rūgštims, daugeliui gėrimų – todėl puikiai tinka baldų paviršiams. Nors dėl jo teko atsisakyti radiatoriaus, stalviršis tapo įspūdingu virtuvės akcentu, išsidėsčiusiu ir palei langą, o šilumos visiškai pakanka iš svetainės.

Asmeninio archyvo nuotr.

Žibančiais kristalais puošti ne tik šviestuvai, bet ir durų rankenos, plytelės, svetainės ir miegamojo baldai. Štai miegamajame jais inkrustuotas lovos galvūgalis, taip pabrėžiant įmantrią jo formą, papuošimus. Prie lovos priderintos rankų darbo spintelės – taip pat lenktų formų, su kristalo akcentu rankenėlėse. Dizainerės teigimu, kristalai ypač tinka prie puošnių baldų medžiaginiais, odiniais apmušalais, subtiliai išryškina jų grožį, tik svarbu nepersūdyti. Kadangi miegamajame teko taupyti vietą, buvo įrengta niša su paslėptu apšvietimu, kuri visam paveikslui suteikia ypatingo jaukumo, kaip ir dailininko ranka pieštos gėlės.

Romantika karaliauja ir vonios kambaryje. Čia dominuoja šilti tonai, o sienos ir spintelės dekoruotos ornamentais. Visa buitinė įranga „paslėpta“ po akmeniniu stalviršiu. Tualete taip pat vyrauja augaliniai ornamentai. Šildytuvas įmontuotas viršutinėje spintelėje, kuri visiškai nekrinta į akis.

Kruopščiai įrengtam butui reikės skirti truputį daugiau dėmesio – ypač kristalų ir blizgių paviršių valymui, tačiau neabejotinai tai kaina, kurią šeimininkai pasiruošę mokėti.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis