PRIEŠ ir PO: neatpažįstamai pakeistas 60 kv. m. butas Kaune

Neišgriovus nė vienos sienos, šiame senos statybos bute pavyko sukurti saulėtus, šviesius ir jaukius namus jaunai šeimai. Šį projektą įgyvendino Kristina Grybaitė.

Norint daugiau erdvės, mažuose butuose sienos dažnai išgriaunamos. Šiuo atveju dizainerė taip pat siūlė jungti virtuvę su svetaine, tačiau negavus leidimo, paliktas pradinis suplanavimas.

V.Nakučio nuotr.

Siekiant kuo geriau išnaudoti nedidelę – 5,36 kv. m. – virtuvės erdvę, pakabintos aukštos spintelės, iš anksto numatyta, kur kokie daiktai bus padėti. O valgomojo stalas įtalpintas svetainėje.

V.Nakučio nuotr.
V.Nakučio nuotr.

Siekiant jaukumo ir modernumo, naudotos vien šviesios, neįkyrios spalvos. Sienos išdažytos itin praktiška, trinčiai atsparia medžiaga. Dėl nelygios jos faktūros ir priderinto apšvietimo atrodo, kad bute žaidžia saulės spinduliai. Prieškambaryje, valgomajame ir svetainėje atsikartojantis originalus sienų ornamentas – saulės zuikutis – įneša į erdvę žaismingumo ir kuria vientisumo įspūdį. Prieškambarį vizualiai išplečia per visą sieną kabantis veidrodis.

V.Nakučio nuotr.
V.Nakučio nuotr.

Norint pagyvinti sienas, miegamajame ties lova įrengta niša, o svetainėje, stengiantis išsaugoti sienų aukštį, palei dvi kraštines nuleistos lubos su paslėptu apšvietimu. Tai teikia kambariams nepakartojamo jaukumo, romantiškumo.

V.Nakučio nuotr.
V.Nakučio nuotr.

Praktiniais sumetimais vonią ir tualetą taip pat nuspręsta palikti atskirus. Vos 1,96 kv. m. vonioje įtaisyta vonia su sienele dušui, skirta ypač mažiems vonios kambariams. Tokiu būdu išspręstas klausimas, ką rinktis – vonią ar dušą, o greta dar tilpo kriauklė, skalbimo mašina ir spintelės.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis