Namai kvepia Kalėdomis: jaukios dekoro idėjos

Įvairiasių dydžių kvapnios žvakės, lemputės, spragsianti ugnis židinyje – tai jaukumas, kurį namuose galime sukurti tik vieną kartą per metus, artėjant šventėms. Paverskite savo namus stilinga pasaka, iš kurios nesinorės išeiti. Manote, jog tai labai brangus malonumas? Norime jus pradžiuginti, jog ir pora ištobulinto dizaino detalių namuose įneš į juos magišką Kalėdų dvasią.

Šviesų šokis

Šilumos ir jaukumo įspūdį namams dažniausiai sukuria šviesa. Ji gali suteikti nuotaiką geriau už bet kokius dekoro daiktus lentynose, tad prieš šventes svarbu nuspręsti – norėsite spalvotų, gausiai detalėmis nukrautų švenčių ar anaiptol – išgryninsite interjerą iki poros spalvų ir pasitiksite Kalėdas skandinavišku stiliumi. Jeigu artimesnis atrodo pirmasis variantas, eglutei rinkitės spalvotas lemputes, o girliandas ant stalo dėkite ne vienos, bet poros ar trijų tų pačių spalvų, spindinčių ir šakose.


Farrow&Ball dažai. Salonas Namai ir objektai. Nuotr. Domus galerija

Tokiu atveju žvakes ant stalo, lentynų, žemės ar židinyje (svarbu rinktis natūralias, kurios nekenktų jūsų sveikatai) taip pat galite statyti dviejų (raudonos, baltos) ar trijų spalvų (raudono, žalios, baltos). Jeigu norite išsirinkti vos dvi spalvas, kurios kurs minimalistinį, išgrynintą švenčių pojūtį, rinkitės vienos, baltos spalvos, nemirksinčias lemputes. Ant sniego baltumo staltiesės, dekoruotos raudonomis žvakėmis, jos atrodys lyg spindintis sniegas. Šiuo atveju eglutės dekoras taip pat turėtų būti orientuotas į raudoną spalvą.


Farrow&Ball dažai. Salonas Namai ir objektai. Nuotr. Domus galerija

Gamtos ištekliai

Papuošti eglišakiai, konkorėžiais dekoruotos puokštės ar baltu sniegu nupuršktos beržo šakelės padės namuose sukurti charmoniją ir ryšį su gamta. Be to, jeigu neplanuojate puošti kalėdinės eglės, medžių šakelės pripildys kambarį malonaus miško kvapo, be kurio, kaip ir imbierinių sausainių ar mandarinų, neįsivaizduojame didžiųjų metų švenčių.


House doctor Christmas 2017. Salonas Coockoo Design House“. Nuotr. Domus galerija

Tiesa, iškepti sausainiai taip pat gali būti puiki dekoro detalė, kurią, perverus raudonu kaspinėliu, galima kabinti ant eglės, dėlioti ant jos šakų ar dėti į permatomą indą, puoštą snaigėmis. Imbierines žvaigždutes, alavinius kareivėlius, širdeles ir eglutes puikiai tinka dėti ir į dovanas, suviniojus permatomu popieriumi.

Kalėdinės eglutės alternatyva

Kiekvienam malonu, kai per Šv. Kalėdas ne tik žaliaskarė eglė tampa visų namų puošmena, bet ir išskirtinis kalėdinis interjeras primena šią didžiausią ir širdžiai brangiausią metų šventę. Bet ką daryti tiems, kurie gyvena mažuose butukuose ir apie eglę pūstu sijonėliu gali tik pasvajoti? Kūrybingi, nestokojantys fantazijos ir mėgstantys originalumą žmonės gali sugalvoti įvairiausių kalėdinės eglės alternatyvų. Susikurkite originalią eglutę ant laisvos kambario sienos arba ant durų prikalkite vinis pagal eglutės formą ir pakabinkite ant jų girliandą.


Bolia dekoras. Salonas Scanline“. Nuotr. Domus galerija

Papuošti tokią eglę galima ir netradiciniais burbulais, o iš tolimų kelionių parsivežtais suvenyrais, ženkliukais, statulėlėmis, karpiniais iš blizgaus popieriaus. Šis dekoras ypač išryškės ir suspindės įjungus girliandos šviesas ir užgrojus kalėdinėms melodijoms. Tuo tarpu jeigu norite visai atsisakyti eglutės, bet nežinote kaip originaliai įteikti šventines dovanas artimiesiems – ant sienos arba židinio pakabinkite dideles kalėdines kojines su kiekvieno šeimos nario vardu. Tai itin žaismingas ir išskirtinis būdas paįvairinti namų dekorą ir nustebinti artimuosius.


Farrow&Ball dažai. Salonas Namai ir objektai“. Nuotr. Domus galerija

Šventinės detalės


Neretai atsitinka taip, kad ir kalėdinės girliandos iš tolo šviečia, ir liauna eglutė stovi, o šventinės nuotaikos nesijaučia. Panašu, kad stinga lakios fantazijos ar tiesiog trūksta interjero dekoravimo įgūdžių. Taigi, kaip puošniai ir jaukiai susikurti kalėdinį interjerą? Kambarys atrodys itin romantiškai, apgaubtas paslaptimis, jei ir kitoms interjero detalėms suteiksite šventinę išvaizdą. Kabančius ant sienos paveikslus arba įrėmintas nuotraukas dekoruokite pušies šakelėmis, papuoškite įvairiaspalviais burbulais ir perjuoskite ryškiaspalvėmis ar blizgiomis juostomis.


Farrow&Ball dažai. Salonas Namai ir objektai“. Nuotr. Domus galerija

Lygiai taip pat galima padabinti ir šviestuvus. Nepamirškite, kad įvairiaspalvius burbulus galima panaudoti ne vien eglutei puošti – kabinkite juos ant šviestuvo, kurkite koliažą, klijuodami ant įrėmintos drobės. Jei jums artimesnis minimalizmas, žaisliukus riškite prie grakščios šakos, pritvirtintos prie lubų. O gal pakaks nudažyti aukso spalva gėlių vazonėlius ir namus nušvies jauki Kalėdų dvasia.

Stebuklingiems sapnams


Ruošdami savo namų interjerą šventėms, nepamirškite ir miegamojo kambario, kuriame praleisite jaukius žiemos vakarus su karštu kakavos puodeliu. Šventinę atmosferą sukursite kalėdinių užtiesalų ir patalynės pagalba, o ryškiaspalvės, dekoratyvinės pagalvėlės padės patogiai įsitaisyti ant lovos. Rinkitės raudonos, žalios, aukso ir sidabro spalvas, atkreipkite dėmesį į nuotaikingą patalynę siuvinėtą snaigėmis, eglutėmis, elniais ir žvaigždėmis.


Bolia dekoras. Salonas Scanline“. Nuotr. Domus galerija

Originalius dekoro elementus galite susikurti ir patys – iš įvairių audinių likučių sudygsniuokite įspūdingą užtiesalą, kuriuo galėsite paslėpti nusibodusią sofą arba kėdę. Namus pagyvins ir keli jūsų rankomis siūti kilimėliai ir pagalvių užvalkalai. Šventiniam laikotarpiui galite išsirinkti kailinį kilimą, kuris ne tik suteiks kambariui komforto jausmą, bet ir šildys jūsų kojas šaltais žiemos rytais.

Užsakymo nr.: PT_76418575

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis