Specialiai iš Švedijos: 5 svarbiausios kalėdinio dekoro tendencijos

Dizaino ekspertas ir tendencijų kūrėjas švedas Stefanas Nilsonas su ManoNamai.lt skaitytojais dalijasi naujausiomis kalėdinio dekoro tendencijomis. Pats metas pradėti planuoti, kaip namuose sukurti šventinę atmosferą!

Pasak jo, dabar galima išskirti tokias 5 svarbiausias kalėdinio dekoro tendencijas:


Istorinės Kalėdos. Tai gali būti šiek tiek britiško stiliaus įkvėptas dekoravimas. Ką tai reiškia? Svarbiausia yra tradicinės spalvos – raudona ir žalia su auksine. Istoriniai dekoro elementai, tokie kaip auksas, vintažiniai raktai arba karučiai nuo senovinio sietyno. Taip pat elnių galvos. Ir... daug vintažo.


Asmeninis albumas


Anot Stefano Nilsono, vintažas labai tinka Kalėdoms. Jis mums primena mūsų senelius ir prosenelius, mes susimąstome, o kaipgi jie šventė Kalėdas. Retro stilius išspaudžia šypseną, tačiau vintažo stilių gali atspindėti ir vienas itin elegantiškas bei itin brangus krištolinis papuošimas, kuris krenta į akis ir išsiskiria kitų fone.


Žalios Kalėdos. Šiemet Kalėdos bus žalios. Kasmet dominuoja viena spalva, ir šiemet tai bus visi žalios spalvos atspalviai. Eglė gali būti tiesiog be jokių papuošimų arba puošta žalios spalvos dekoracijomis ir girliandomis. Žalia taip pat reiškia vegetariškas Kalėdų vaišes.


Tvarios Kalėdos. Vis daugiau žmonių nebenori prieš Kalėdas pirkti begalės daiktų. Masinis vartojimas po truputį tampa atgyvena. Mes norime naudoti tai, ką jau turime arba bent jau renkamės tvarias medžiagas, tokias kaip šiaudai.


„Tikrai nebūtina kiekvienais metais pirkti naujų žaisliukų. Verta domėtis tendencijomis, nes tuomet galima interpretuoti savaip. Bet tikrai verta pasvajoti, o po to trumpam atsitraukti ir atidžiau pažiūrėti, kokių gėrybių pilna namuose.


Be to, skatinčiau apgalvoti ne tik Kalėdų eglutės dekorą. Mums visiems patinka serviruoti šventinį kalėdinį stalą ir gaminti dailias dekoracijas – tai gali būti puiki veikla su vaikais. Manau, kad šiemet šventinis stalas bus gerokai paprastesnis nei anksčiau. Panašiai kaip rengiamės „baisų kalėdinį megztinį“ – Kalėdos turi būti jaukios, paprastos ir mielos. Tad derindami improvizuokite. Pasirinkite bazinę spalvą, tokią kaip sodriai raudona arba galbūt baltas metalas. Prie jų derinkite vintažinius ar naujus dekoro elementus. Man, pavyzdžiui, patinka raudonos taurės. O į valgiaraštį būtinai įtraukite daug daržovių“, – šventinės atmosferos kūrimo paslaptimis dalijosi švedų ekspertas.Spalvingos Kalėdos. Visiems patinka spalvingos Kalėdų eglės. Eglutės dekoracijas kabinkite pagal spalvas – kaip sudaryta vaivorykštė, ir šventė bus tikrai linksma. Prie šio stiliaus tinka šmaikščios detalės, tokios kaip vienaragiai ir 2018 m. gyvūnas – lama.


Gyvenimo būdą atspindinčio Kalėdos. Kalėdinė eglė turi atspindėti jūsų gyvenimo būdą. Jei jums patinka keliauti, rinkite suvenyrus iš visų kraštų – jomis ir puoškite savo eglę. Jei patinka dirbti sode, eglę puoškite augalais. O jei mėgstate gaminti, ant eglės pakabinkite keptuvių ir brokolių formos žaisliukų. Paprasta, o kartu tai puikiai atspindės jūsų asmenybę.


Asmeninis albumas


Įdomu! Pasak dizaino tendencijų žinovo, orchidėjos, kaip kambarinės gėlės, nebemadingos nuo 2016 metų (nors, visų pirma, svarbiausia, kas artimiausia jūsų širdžiai). Tad, kaip teigia Stefanas Nilsonas, verta nepamiršti, kad tai retos gėlės, kurios žiedais džiugina ir žiemą. Jis siūlo paeksperimentuoti, ir šio (ar kokio kito) augalo žiedais papuošti ir kalėdinę eglutę.


Nuotraukų autoriai: Frida Ström ir Manus Selander.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis