Idėjos, kaip panaudoti mandarinus ne tik šventiniam stalui, bet ir namų dekorui

Pasirodo, mandarinai gali pradžiuginti ne tik uoslę ir skrandį, bet ir akis. Pateikiame keletą idėjų, kaip panaudoti mandarinus namų puošimui.

Džiovintos skiltelės


Jei nesate prisiekę mandarinų rijikai ir visų atsargų nesuvalgote vienu prisėdimu, galite iš jų pasigaminti šventinių papuošimų ar girliandų. Supjaustykite mandarinus kelių centimetrų storio riekelėmis, išdėliokite kepimo skardoje ir džiovinkite orkaitėje arba išdėliokite ant krosnies (židinio) atbrailos džiūti. Džiovinimo būdą rinkitės priklausomai nuo to, kada norite turėti džiovintas riekeles. Išdžiūvusias riekeles galite nupurkšti auksiniais ar sidabriniais dažais – jos atrodys dar puošniau. Džiovintas riekeles galima tvirtinti prie kalėdinių vainikų, puokščių, naudoti kaip dekorą pakuojant dovanas arba suverti iš jų girliandą.


Dekoracijos vazose


Jei jums patinka merkti gyvas gėles į dideles stiklines vazas ar cilindrus, labai gražiai atrodys, jei į vandenį įmesite riekelėmis pjaustytų mandarinų ir kitų citrusinių vaisių, taip paslėpdami gėlių kotus. Žiemos švenčių laikotarpiu gražiai atrodys, jei į cilindro formos indą sudėsite ir nepjaustytų, ir riekelėmis pjaustytų mandarinų, pamerksite kadagių ir eglių šakų. Džiovintomis citrusinių vaisių riekelėmis galima puošti ir žvakides, indus su žvakėmis ar dubenėlius.


Shutterstock


Namų kvapas


Lupant mandarinus, namai iškart pakvimpa Kalėdomis, bet tiktai trumpam, kol neišmetame žievelių. Jei norite, kad malonus kvapas namuose laikytųsi ilgiau, mandarinų žieveles suberkite į prikaistuvį, įmeskite cinamono lazdelių, gervuogių, kadagių šakelių, vanilės ankštį arba įpilkite jos ekstrakto, įpilkite vandens, kad apsemtų visas sudėtines dalis, ir kaitinkite, kol patalpa prisipildys malonaus, jaukaus kvapo. Vis įpilkite vandens, kad jam išgaravus sudėtinės dalys neprisviltų. Po kurio laiko galite išjungti viryklę, bet palikite ant jos prikaistuvį, neuždenkite jo – tegul malonus kvapas sklinda po visus namus. Kai kvapas susilpnės, galite prikaistuvį vėl užkaisti. Taip galite kartoti, kol visas aromatas išsivadės – tada atnaujinkite sudedamąsias dalis.


Iš mandarinų žievelių dar galima išpjaustyti dailių ornamentų, kuriuos po to galima priklijuoti prie šventinio vainiko, puošti jais kompozicijas, kabinti ant eglutės, pririšti prie dovanos ar kitaip panaudoti pagal savo fantaziją.


Shutterstock


Žvakės iš mandarinų


Jei patys mokate lieti žvakes ir jums patinka eksperimentuoti su jų formomis ir kvapais, galite pasigaminti žvakę iš mandarino žievelės. Tereikia įpjauti mandariną taip, kad pusę jo žievelės galima būtų nuimti. Šaukšteliu išgremžkite minkštimą, kad liktų žievelės dubenėlis, į kurį ir pilamas vaškas. Į žievelę galima įspausti gvazdikėlių – kai tokia žvakė degs, namai dar labiau kvepės Kalėdomis. Kitą mandarino pusę taip pat galite išskobti ir naudoti kaip dangtelį. Jei nenorite tirpinti vaško, į mandarino žievelės puselę galite įdėti arbatinę žvakutę – turėsite šventinę žvakidę.


Mandarinmedis


Interjero žurnaluose ar sodininkystės stenduose ko gero esate matę mandarinmedžių, pasipuošusių dailiais oranžiniais vaisiais. Jų galima įsigyti parduotuvėje, tačiau didesnis džiaugsmas yra užsiauginti mandarinmedį patiems iš sėklelių, kurias paprastai negailėdami išmetame. Žinoma, norint užauginti didesnį medelį, kuris žydės ir duos vaisius, reikia ne tik apsišarvuoti kantrybe, bet visų pirma pasidomėti mandarinmedžių auginimo ypatumais ir gudrybėmis. Vis dėlto šios pastangos atsipirks – koks džiaugsmas per šventes puošti savo rankomis užaugintą egzotišką medelį!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis