Apšvietimas, tinkamiausias svetainės zonai

Svetainė mūsų namuose – dažnai universalus kambarys, kuriame žiūrime televizorių, skaitome, valgome, rengiame vakarėlius. Tinkama apšvietimo schema gali padėti suskirstyti kambarį į skirtingas erdves pagal veiklos pobūdį.

Poilsio erdvėje pravers dekoratyvus apšvietimas. Išryškinkite knygų kolekciją, stiklo dirbinius, paveikslus, augalus, ornamentus ar kurią vieną mėgstamą detalę.


Jaukiai atmosferai sukurti naudokite volframo lemputes. Tegu šviestuvai būna nesunkiai perkeliami iš vienos vietos į kitą – nepritvirtinkite jų, pavyzdžiui, ant sienos abiejose sofos pusėse. Gali būti, jog kada nors užsimanysite sofą perkelti į kitą vietą.


Kai parduotuvėse toks didelis pasirinkimas, tikrai rasite prie interjero stiliaus derančių šviestuvų. Nesvarbu, ar tai senoviški, ar naujos technologijos šviečiantys chromo takeliai.Apšvietimas, tinkamiausias svetainės zonai
Apšvietimas, tinkamiausias svetainės zonai
Shutterstock nuotr.Stalines lempas išdėstykite ant spintučių ar stalų kambario kampuose. Jos skleis šviesą į kambario vidų ir sukurs erdvaus, tačiau jaukaus kambario įspūdį.


1. Tinkamai pritaikykite pagrindinį, palubėje kabantį šviestuvą. Jei norite nukreipti dėmesį nuo šio apšvietimo šaltinio, įsukite silpnas lemputes. Galite ir visiškai jo atsisakyti.


2. Jei jūsų kambarys “nesižiūri” be centrinio šviestuvo, tegul jis būna įdomus ir atlieka dekoratyvinę funkciją. Šviesos poreikį gali patenkinti kiti šviestuvai.Apšvietimas, tinkamiausias svetainės zonai
Apšvietimas, tinkamiausias svetainės zonai
Shutterstock nuotr.3. Žinokite, kad apšvietimo atspalvis gali priklausyti ir nuo sienų spalvos. Tikriausiai nenorite, kad atsimušusi šviesa būtų šleikščiai žalio balzganumo?


4. Šalia sofos pastatykite kilnojamą ir reguliuojamą standartinį šviestuvą.


5. Įmontuokite lemputes į nišų sienas ar abipus židinio – prie nejudinamų elementų.


6. Norėdami sukurti romantišką ar vakarėlio atmosferą, užkurkite židinį ir įžiebkite žvakes. Sieninės lemputės tegu šviečia kiek galima silpniau.Apšvietimas, tinkamiausias svetainės zonai
Apšvietimas, tinkamiausias svetainės zonai
Shutterstock nuotr.7. Paprašykite, kad apšvietimo dizaineris įrengtų skaitmeninę apšvietimo sistemą, kuri keistų spalvą priklausomai nuo paros meto ar muzikos.


8. Galite įsirengti balsu valdomą sistemą, ir “komanduoti” šviesai įsijungti ar išsijungti.


Jei skaitote ar žiūrite televizorių:


- Jei mėgstate skaityti fotelyje, šviesa gali kristi iš bet kurios pusės, tačiau iš aukščiau ir iš už nugaros.


- Nesveika žiūrėti televizorių visiškoje tamsoje – kontrastas tarp tamsaus kambario ir šviesaus ekrano labai vargina akis.


- Jei kambaryje per daug natūralios dienos šviesos, vargu, ar iš viso įžiūrėsite ekraną. Įjunkite šalia ar už televizoriaus esantį šviestuvą.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis