Pagrindinės klaidos, kurios padaromos planuojant namų apšvietimą

Visi stengiamės ir norime, kad apšvietimas namie būtų tobulas. Šioje srityje dirba ir profesionalūs apšvietimo dizaineriai, žmonės patys daro gerai apgalvotus sprendimus, tačiau klaidų išvengti nepavyksta. Visgi, iš jų galima daug pasimokyti, kad kitą kartą renkantis ir kabinant šviestuvus būtų lengviau, o galutinis rezultatas džiugintų ilgus metus.

Todėl svarbu įsiminti didžiausias klaidas, kurias padaro žmonės projektuodami namų apšvietimą. Mokytis iš savo klaidų yra gerai, tačiau užima labai daug laiko, kainuoja daug nervų ir pinigų, todėl geriausia mokytis iš svetimų. Kas dažniausia padaroma ne taip?

Visų pirma, žmonės yra linkę pro pirštus pažiūrėti į pačius banaliausius apšvietimo klausimus. Kur įrengti šviesos jungiklį? Kiek apšvietimo jums reikės drabužinėje, koridoriuje, vonios kambaryje? Kurioje kambario vietoje kabinti šviestuvus? Į visus šiuos klausimus būtina pažiūrėti rimtai, kitaip bus padaryta klaidų: jungikliai įrengiami nepatogiuose vietose, neapsvarstoma šviesos intensyvumo reguliatorių įrengimo galimybė, maži kambariai būna nepakankamai apšviesti, o ir pagrindinėse namų erdvėse šviestuvai kabo netinkamose vietose.

Kitos klaidos yra susijusios su pakabinamų šviestuvų pasirinkimu. Visų pirma, labai dažnai žmonės neįsivaizduoja kuriamo kambario interjero visumos, todėl šviestuvo stilius iškrenta iš konteksto. Niekada nepamirškite, kad vos tik nuspausite jungiklį, šviestuvas taps ryškiausiu kambario elementu, todėl jo išvaizda yra labai svarbi. Pasistenkite, kad pakabinamas šviestuvas atspindėtų bendrą kambario dizainą. Nepamirškite – minimalistinė elegancija niekada neišeina iš mados.

Kita labai dažna klaida – neteisingas pakabinamo šviestuvo dydis. Nepamirškite, kad svarbiausia išlaikyti geras kambario proporcijas. Per mažas šviestuvas atrodys pigiai ir juokingai, kai tuo tarpu per didelis nukreips dėmesį nuo likusios kambario dalies. Kaip to išvengti? Kai kurie interjero dizaineriai pataria iš kartono pasigaminti šviestuvo maketą. Jis neturi būti labai tikslus ir dailus, svarbiausia, kad rastumėte tinkamiausią, akiai mieliausią pakabinamo šviestuvo dydį.

Dar viena klaida – iš netinkamų medžiagų pagamintų šviestuvų pasirinkimas. Naujo šviestuvo forma gali labai patikti, tačiau nepamirškite, kad jis turi derėti prie kambario aplinkos. Sunkūs plieno spalvos šviestuvai netiks minkštomis pagalvėlėmis ir lovatiesėmis papuoštam miegamajam. Ir atvirkščiai – industrinio stiliaus kambaryje nereikėtų kabinti labai puošnaus, modernaus šviestuvo su medžiaginiu gaubtu. Jei norite kurti minimalistinį interjerą, plastikiniai šviestuvai yra vienas iš tinkamų pasirinkimų, bet jei siekiate prabangos įspūdžio jų reikėtų vengti.

Galiausiai, daug žmonių yra įsitikinę, kad vieninteliai galimi šviestuvų variantai tik tie, kurie yra parduotuvėse, net jei nė vienas iš jų ir netinka. Tikrai ne! Net ir patys galite susikurti svajonių šviestuvą tiesiog iš tų daiktų, kurie yra po ranka.

Tiesa, tai padaryti nėra labai lengva – galima turėti puikią idėją, bet namų sąlygomis ją įgyvendinti iki galutinio rezultato kartais būna sunku. Tačiau dabar yra puiki galimybė, kaip tą padaryti ir gauti tobulą ir išskirtinį šviestuvą! Kaip tik šiuo metu vyksta konkursas „sukurk ELMO šviestuvą“, kuriame kviečiami dalyvauti visi, nepriklausomai nuo įgūdžių, patirties ar profesijos.

Jums tereikia labai paprastai pavaizduoti jūsų svajonių šviestuvo dizainą ir šį darbą nusiųsti ELMO. Garbinga komisija įvertins visus kūrinius, o atrinkti geriausi darbai virs realybe – pagal šiuos projektus bus gaminami realūs šviestuvai, o jų autoriai visą laiką, kol jų šviestuvai bus gaminami ir parduodami, nuo kiekvieno parduoto šviestuvo gaus komisinius.

Jei esate kūrybingi, nebijokite kurti patys! Nepamirškite, kad per daug šviesos būti negali, o pasirinkę paprastą, elegantiškų formų pakabinamą šviestuvą niekada nesuklysite.

Tegul kūrybinės mūzos negali savo įkvėpimo!

Konkurso taisykles galite rasti: ČIA ir labai lauksime jūsų darbų!

Užsakymo nr.: PT_72799194

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis