5 apšvietimo klaidos, kurių verčiau nekartoti savo namuose

Tobulinant namus, neišvengiamos ir klaidos. Viena iš kebliausių užduočių – sukurti tinkamą namų apšvietimą.

Kokios apšvietimo problemos gali būti lengvai išvengtos?


Vienas šviestuvas – vienam kambariui. Nors atrodo akivaizdu, kad toks apšvietimas pasižymės nykumu, o namuose vyraus sutema, vis dėlto kartais vardan taupumo ar stiliaus tendencijų nusprendžiama rinktis šį apšvietimo būdą. Pavyzdžiui, šiuo metu populiarusis minimalistiškas interjeras dažnai skatina namų šeimininkus rinktis mažiau, kokybiškiau. Vis dėlto tai tikrai nereiškia, kad vieno šviestuvo skleidžiama šviesa užpildys visus namų kampus. 


Nesuplanuoti apšvietimo lygiai. Pasitaiko atvejų, kai namuose šviestuvų tikrai netrūksta, tačiau apšvietimas nėra kokybiškai išpildytas. Tai nutinka dėl nesuplanuotų apšvietimo lygių: bendrojo, akcentinio, funkcinio ir dekoratyvinio. Rekomenduotina, pirmiausia pasirūpinti bendruoju, vėliau dekoratyviu, o tai atlikus ir kitais apšvietimo lygiais. Tokiu būdu apšviesti namai bus aprūpinti reikiamu šviesos kiekiu, o pats būstas atrodys vizualiai didesnis.


Skirtinga šviestuvų išvaizda. Specialistai rekomenduoja rinktis šviestuvus, kurie tarpusavyje dera, yra vienodo interjero stiliaus. Tai nereiškia, kad visi šviestuvai turėtų būti vienos rūšies, vis dėlto nesusiejami šviestuvų stiliai tarpusavyje nesudarys gero bendro įvaizdžio. Išvengti šios klaidos galima gana paprastai, svarbiausia laikytis nustatyto plano. 


Shutterstock nuotr.


Pamiršta saugumo kategorija. Tai ypač aktualu turint mažamečius vaikus, augintinius, kurie dažnai imasi veiksmų, neapgalvoję apie galimas pasekmes. Išvengti grėsmės galima, taisyklingai įmontuojant šviestuvus. Jei neturite reikalingos patirties šiam darbui atlikti, rekomenduotina pasisamdyti specialistą. Taip apsaugosite ne tik kitus, bet ir save.


Neįvertinta šviesos spalvos temperatūra. Išskiriamos dvi pagrindinės kategorijos: šalta ir šilta šviesa. Pasirinkti palankausią temperatūrą galima pagal kambario spalvas, interjerą. Prireikus šiltos šviesos, vertėtų rinktis mažesnės galios lemputes, o šiltos šviesos – didesnės. Ši lempučių savybė yra matuojama Kelvinais. Namų aplinkoje nerekomenduotina rinktis ypač šaltos šviesos. 


Neapšviestos siauros erdvės. Pavyzdžiui, neapšviesta ar netinkamai apšviesta laiptinė gali tapti netgi pavojumi sveikatai. Geriausia, jei šviestuvai būtų įmontuoti ant pakopų ar jų šonuose. Taip pat dažnai nepasirūpinama drabužinės erdve. Šiam namų objektui apšviesti reikalingi akcentiniai šviestuvai. Tokiu būdu drabužinėje matysis net ir smulkiausios drabužių detalės. 

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis