Idėjos, kaip panaudoti kelis šviesos šaltinius

Šviesa sklindanti iš kelių šaltinių yra ne tik patogus sprendimas, tačiau jis gali atverti naują dizaino plotmę jūsų namuose. Išsirinkti pagrindinį šviestuvą gali būti nelengva, o priderinti kito tipo šviestuvą prie jau esamos sistemos - tai lyg malonus iššūkis.

Nepasitenkinkite vien tik lubų šviestuvu, nes netgi nedidelėse patalpose – prieangiuose, nišose ar tualetuose, galima naudoti dar bent vieną šviesos šaltinį. Sieninis ar nedidelis stalo šviestuvas yra privalomas!

Maišykite apšvietimo tipus – akcentuojančią ir dekoratyvinę šviesas.
Nenuvertinkite koncentruotos šviesos svarbos virtuvėje, darbo ir vonios kambaryje.

Kambariuose taikykite stalo lempų, grindų, sieninių šviestuvų ir centrinio apšvietimo kombinacijas. Tai nereiškia, kad visi tie įrengimai turi būti viename kambaryje, bet bent jau pora variantų tikrai turėtų būti.

Nepamirškite sumontuoti šviesos reguliatorių. Jeigu tik įmanoma, sumontuokite juos kiekvienam apšvietimo šaltiniui visuose namuose. Šviesos pritaikymas gali sukuti atitinkamą atmosferą ir šiek tiek pritemdytas apšvietimas yra kur kas malonesnis visiems.

Parinkite tinkamus gaubtus stalo ir ant grindų pastatomiems šviestuvams, pvz., gaubtas su mažytėmis klostelėmis šviesą išskaidys ruoželiais.

Dekoruodami kambarius sietynais, sekite įrengimo taisykles – kitaip negu visiems kitiems apšvietimo būdams šiam reikia atsakingiausiai parinkti išmatavimus.

Kabinkite sietynus ne tik valgomuosiuose, bet ir tokiose netikėtose vietose, pvz., vonios kambaryje arba miegamajame.

Nenuvertinkite elektros lempučių – venkite pernelyg fluorescentinių ar per geltonų, ryški balta šviesa yra geriausia (jeigu per ryšku – padės reguliatoriai).

Apšvietimas yra namų puošybos dalis, tad dauguma šviestuvų (įrengimai, stalinės lempos, sieniniai šviestuvai) gražiai turėtų atrodyti ne tik įjungti, bet ir išjungti.

Shutterstock.com nuotraukos

===
Kviečiame atsakyti į žemiau esančius klausimus ir mėnesio gale išrinksime vieną laimėtoją (su juo susisieksime asmeniškai), kuriam padovanosime 100 Lt vertės prancūziškos kosmetikos gamintojos "L'Occitane" dovanų čekį.


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis