Unikalus grilio patiekalų skonis: kokią reikšmę turi tinkamai pasirinktos malkos?

Ruošiant įvairiausius grilio patiekalus svarbu ne tik kokybiški ingredientai, prieskoniai bei marinatai, išskirtinį patiekalo skonį gali nulemti net grilyje naudojamos malkos. Atsižvelgiant į tai, kokį patiekalą gaminsite, reikia atitinkamai rinktis ir malkas, kuriomis kursite ugnį. Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė, sako, kad vasarai skaičiuojant paskutines savaites, kepimui ant grilio skirti produktai nepraranda pirkėjų susidomėjimo, todėl labai svarbu žinoti, kaip išgauti geriausią gaminimo rezultatą.

„Nors vasarą jau eina į pabaigą – grilio sezonas toli gražu dar nesibaigia. Pastebime, kad pirkėjai domisi įvairiausiais kepimui ant grilio skirtais produktais, o mes, savo ruožtu, esame paruošę gausų jų pasirinkimą: nuo kepimui ant žarijų skirtų marinuotų kiaulienos šonkaulių, jautienos maltinų mėsainiams iki marinuotų krevečių bei įvairiausios rūšies žuvies, kuri susilaukia ir pirkėjų dėmesio“, – teigia V. Budrienė.


Tinkamai pasirinkti malkas – svarbu


Grilio entuziastas Deividas Rinkevičius tikina, jog skonių kupiną grilio patiekalą lemia ne tik kokybiški ingredientai, bet ir tinkamai pasirinktos malkos.


„Beržinės malkos – dažniausias pasirinkimas kepsninėms, puikiai tinkantis patiekalams, nereikalaujantiems daug laiko, tokiems, kaip dešrelės, žuvis ar jūros gėrybės. Ąžuolinės ir juodalksnio malkos rekomenduojamos patiekalams, kurių kepimui prireikia ilgiau išliekančios kaitros. Norint išskirtinio bei subtilaus aromato, ypač tinkančio kepsniams, siūlau rinktis vaismedžių malkas – obelų, vyšnių ar kitų nužievintų bei išdžiovintų vaismedžių malkas“, – sako D. Rinkevičius.


Jis taip pat teigia, jog ąžuolo malkos puikiai tiks tiems, kurie mėgsta mėgautis dūmų skonio bei kvapo mėsos patiekalais, pavyzdžiui, šonkauliukams. O norintiems kiek subtilesnio dūmų aromato rekomenduojama pasirinkti klevų medieną, kuri puikiai tiks įvairiems paukštienos patiekalams.


Kaip teisingai kūrenti kepsninę?


Visgi, D. Rinkevičius pabrėžia, kad svarbu ne tik išsirinkti, bet ir tinkamai kūrenti malkas. Pavyzdžiui, ruošiant maistą ant grilio, jis pataria nenaudoti degaus skysčio. Vietoje jo, kad grilis greičiau užsikurtų, rekomenduoja naudoti pasmulkintas malkas arba specialius grilio įdegimo kubelius.


„Pliauską, suskaldytą į tiek mažesnius, tiek stambesnius pagaliukus, bei kelis popieriaus lapus taip pat galite naudoti kepsninei įkurti. Tai ne mažiau veiksmingas būdas nei degus skystis, o tuo pačiu jis ir kur kas ekologiškesnis. Kad malkos greičiau įsidegtų, lengvai suglamžytą popierių galima pamirkyti aliejuje – taip grilį užkursite be vargo“, – teigia D. Rinkevičius.


„Iki“ dalijasi trimis griliui skirtais receptais, prie kiekvieno parekomendavo ir tinkamiausios rūšies medieną.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis