7 kiemo apželdinimo idėjos

Gyvendami bute visą savo fantaziją turime sudėti į vieną uždarą erdvę, tačiau įsikūrę namus, sodybą ar vilą, galime išradingai papuošti ne tik vidų bet ir kiemą. Vieniems kiemas – namus reprezentuojanti erdvė, kitiems gėlių, augalų ir žemės priežiūra yra tarsi hobis ar meditacija. Bet kuriuo atveju, kad sukurtumėte ne tik įspūdingą, bet ir praktišką vaizdą, svarbu susidaryti tinkamą kiemo apželdinimo planą. Kad sukurti viziją būtų paprasčiau, dalinamės keliomis apželdinimo idėjomis. 

Augalai loveliuose


Augalų sodinimas loveliuose ir vazonuose yra vienas paprasčiausių būdų sukurti gražesnę ir jaukesnę aplinką. Jie būna įvairaus dydžio, spalvų, todėl lovelius galima pritaikyti prie namo eksterjero. Toks gėlių bei augalų sodinimo būdas itin populiarus, jei neturite daug vietos ir rūpinatės mažo sodo namelio ar dalinio namo kiemo įvaizdžiu. Lovelius galite ne tik dėti ant žemės, bet ir kabinti, montuoti prie pastato fasado ir pan. 


Gyvatvorės


Žmonėms, kurie nori atsiskirti nuo kaimynų ir turėti daugiau privatumo, rekomenduojame auginti aukštą gyvatvorę. Optimaliausias gyvatvorės aukštis gali būti apie 1, 5 m. Jis vizualiai atskirs ir apsaugos jūsų erdvę, tačiau per tvorą su kaimynu galėsite pabendrauti. Jei norite didesnio privatumo, galite svarstyti apie 2 metrų ir aukštesnę gyvatvorę. Jei turite daugiau vietos šalia gyvatvorės, galite prie jos įsirengti gėlyną. Geriausia, jei jis bus sodinamas aukštėjančia tvarka – taip gyvatvorė neatrodys kaip stačia siena, o sukurs vientisą želdyną. Neturintiems erdvės aukštoms gyvatvorėms savo funkciją puikiai atliks ir vijokliai. 


Užpildykite tarpus


Jei planuojate apželdinimo projektą, tikėtina, kad tarp jaunų krūmų ir medžių gali atsirasti tuščios vietos, tarpai, reikalingi, kad augalas galėtų įsišaknyti. Jei šie tarpai yra per daug dideli ir norisi užpildyti tuščią erdvę, galite juose sodinti vienmečius augalus. Taip kiemo apželdinimo projektas atrodys išbaigtas iki tol, kol medžiai bei krūmai užaugs. 


Formuokite augalų grupes 


Jei kur nors pamatysite patinkantį augalą, geriau pirkite jų ne vieną, o keletą. Sodindami augalus grupėmis, sukursite geresnį įspūdį. Dažna klaida, kurią daro pradedantys apželdinti kiemą – įsigyti gausybę skirtingų augalų ir sodinti juos atskirai, dėl ko kiemas gali atrodyti kiek skurdžiai. Kiek vienodų augalų reikia pasodinti, priklauso nuo turimo ploto. Pamatuokite jį ir perduokite duomenis sodininkystės parduotuvės darbuotojui – jis patars, kiek vienos rūšies augalų įsigyti optimaliausia. 


Mažam kiemui 


Mažas kiemas turi būti gausiai užpildytas augalais, kad atrodytų įdomiai ir išskirtinai. Apželdinant nedidelį kiemą pravartu pasinaudoti aukščiau įvardintu patarimu ir formuoti augalų grupes. Jei joms pabandysite suteikti geometrines formas, efektas bus dar įspūdingesnis. Jei nedideliame kieme norisi aiškios struktūros ir tvarkos, galite formuoti augalus – tai padarysite genėdami medžius. Genimi ir prižiūrimi medžiai gauna daugiau šviesos, vainike lieka tik stiprios, produktyvios šakos, sumažėja įvairių ligų ir kenkėjų. 


Simetrija


Simetriškas kiemo apželdinimas atrodo labai įspūdingai, tačiau sukurti tokį kraštovaizdį bei jį išlaikyti gali būti nelengva. Tai geriausia daryti patyrusiems sodininkams ar turintiems itin lakią fantaziją ir papildomą pagalbą. Simetriškas apželdinimas geriausiai tiks didesnio namo ar vilos aplinkai. Turėkite omenyje, kad norint išlaikyti kruopščią simetriją, jums reikės sodinti vienodo dydžio augalus ir palaikyti jų formą – genėti, karpyti, apipavidalinti. Tai gali reikalauti nemažai pastangų, todėl kuriant simetrišką apželdinimą kieme vertėtų pasitarti su šios srities specialistais. 


Vijokliniai augalai 


Vijokliai, ir panašūs augalai yra labai gera idėja rūpinantis sodo ar namo kiemo apželdinimu. Sode jie praverčia norint uždengti ne itin patrauklias ar senas sienas, taip pat gali suteikti fasadui žavesio ir sukurti puikų eksterjerą. Jei namas itin didelis, galite rinktis vijokliais apsodinti vieną sieną ar jos dalį. Šie augalai taip pat gali augti ant tvorų, pridengti negražius vamzdžius ir pan. Jei nesate tikri, ar norite su vijokliu draugauti ilgą laiką, iš pradžių galite išbandyti vienmečius augalus. Įprastai jie sodinami pavasario pabaigoje į derlingą žemę saulėtoje vietoje. Dauguma veislių auga gana greitai ir džiugina žiedais iki rudens.


Ieškote želdinių dizainerio, kuris padėtų įgyvendinti Jūsų kiemo apželdinimo viziją arba pateiktų savo idėjų? Apsilankykite: https://www.trihaus.ltUžsakymo nr.: PT_71301

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis