Mantas Petruškevičius į Vilnių perkėlė autentiškus Versalio rūmų sodų akcentus

Prancūzijoje įkurtus karaliaus Saulės - Liudviko XIV sodus Versalio rūmuose žino kone visas pasaulis, o jų istorija prasidėjo nuo medinių apelsinmedžių vazonų, puošiančių paslaptimi dvelkiančias sodo erdves. Šie autentiški kūriniai dabar puošia ir Vilniuje esančio 5 žvaigždučių viešbučio „PACAI“ prieigą.

Sumanymas į Vilnių atgabenti garsiajai „Jardins du Roi Soleil“ kompanijai priklausančias apelsinmedžio vazonus, kuriuos 1670 metais sukūrė prancūzų kraštovaizdžio architektas ir pagrindinis Prancūzijos karaliaus Liudviko XIV sodininkas André Le Nôtre, kilo dekoratoriui Mantui Petruškevičiui.


Pagrindines miesto erdves jau ne vienerius metus puošiantis „Flower Couture by Mantas Petruškevičius“ įkūrėjas nuolat kupinas originalių idėjų, todėl iš pirmo žvilgsnio sunkiai įgyvendinami projektai staiga virsta akis džiuginančia realybe. Mantas pasakoja, kad jį visuomet žavėjo prancūziška kultūra ir estetika, „Relais & Châteaux“ viešbučiai, todėl įsiminęs šiuos autentiškus vazonus norėjo žūtbūt atvežti juos į Lietuvą. O kur dar geriau jie derėtų, jeigu ne prie istorinio ir prabangaus Vilniaus senamiesčio viešbučio „PACAI“? Išskirtinė istorija, dėmesys kultūriniam autentiškumui, originaliam dizainui ir architektūrai – tokie pagrindiniai šio viešbučio, priklausančio „Design Hotels“ tinklui, bruožai.

Iš viso šio viešbučio prieigas puošia pusantros tonos sveriantys šeši autentiški vazonai, kuriuose auga iš Ispanijos parsivežti lauro medžiai – labai panašūs į augančius Versalio rūmų soduose. Tokius pat vazonus pamatysite ir prie Paryžiaus viešbučio „Ritz“ bei mados namų „Dior“ butikų, papuošalų parduotuvų „Tiffany & Co”.


„Šiuolaikiniai ir klasikiniai šių vazonų modeliai yra sukurti geriausių Prancūzijos amatininkų, laikantis aukščiausių standartų ir tradicijų, o autentiškumas ir kokybė yra griežtai licenzijuojami. Identiški vazonai puošia ir Versalio rūmų sodus, todėl bet kur tokių vazonų nepastatysi – turi derėti stilistika, o pastatas ar pati vieta alsuoti istorija, nes už viską svarbiau – harmoninga visuma“, - pastebėjimais dalinasi M.Petruškevičius. 

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis