Šiuolaikinis kiemo dekoravimo būdas: obeliskai

Kiemo dekoravimas vežimų ratais, padangomis ir plastikinėmis gulbėmis jums nepatinka? Nieko nuostabaus. Deja, alternatyvų tokiai puošybai dar mažai sugalvojome. Tačiau šiandien norime pristatyti vieną iš jų – tai obeliskas. Pasižiūrėkite video įrašą, kuriame parodėme, kas tai yra, ir pristatėme kelis panaudojimo kieme variantus:

Pasižiūrėkite video įrašą, kuriame parodėme, kas tai yra, ir pristatėme kelis panaudojimo kieme variantus:Jei vaizdo formatas nepatogus, skaitykite toliau. Kalbuosi su Gyčiu Lietvaičiu, kraštovaizdžio inžinieriumi, apželdinimo specialistu (jo darbus galite pamatyti dizko.lt), kuris obeliskus savo rankomis pasigamina.


KIEMO DEKORAVIMAS ŠIANDIEN


Gytis sako, kad savo soduose turime daug gėlių, medžių, bet dažnai pritrūkstama akcento, kokio nors žmogaus rankomis sukurto elemento. Juk sodas tuo ir skiriasi nuo gamtos, kad aplinką kuriame mes. Todėl jo nuomone, kiemo dekoravimas yra puikus dalykas, o šiuolaikinėje sodyboje tai – nebūtinai rūpintojėlis ar koplytstulpis.

Obeliskas yra aukštas statinys, dažniausiai keturkampis, siaurėjantis į viršų, piramidės viršūnę primenančia forma.Kiemo dekoravimas obeliskais
Kiemo dekoravimas obeliskais
L. Liubertaitės nuotr.


KAS YRA OBELISKAS


Dažniausiai obeliskas naudojamas kaip atrama augalams. Tačiau Gytis sako, kad nebūtina auginti prie jo vijoklių – obeliskas gali būti kaip savarankiškas elementas. Jis atlieka karkaso funkciją, panašiai kaip spygliuočiai augalai, kurie vienodai atrodo ir žiemą, ir vasarą. Tik šis dekoras gali būti spalvotas, tad dar ryškesnis, jeigu tik to reikia.


MEDŽIAGOS IR ILGAAMŽIŠKUMAS


Obeliskai gali būti suvirinti iš metalinių strypelių, gali būti sukalti iš lentučių, tačiau paprasti ilgi pagaliukai, surišti į obelisko formą, šiek tiek primenantys vigvamą, irgi suteiks struktūros gėlynui ar daržui.


Gytis renkasi medinį obeliską, nes medienos galima įsigyti bet kuriame sodo prekių centre. Be to, su mediena galima padaryti įvairių kombinacijų, tereikia turėti keletą įrankių, medžiagų, ir turėti idėją. Dar vienas privalumas – medį galima nudažyti ir perdažyti, o spalvų žaismas sode – labai svarbus dalykas, bet apie jį kiek vėliau.Medinis obeliskas gali būti nudažomas prie aplinkos derančia spalva
Medinis obeliskas gali būti nudažomas prie aplinkos derančia spalva
L. Liubertaitės nuotr.
Paklausiau Gyčio, juk mediena laikui bėgant suyra, ką daryti šaltuoju sezonu? Žiemą obeliską galima įnešti į vidų, galima palikti lauke. Jeigu paliksite lauke – jūsų aplinka ir žiemą bus spalvota, sode bus akcentas, o ne vien pilkuma ar sniegas. Tačiau, kai obeliskas visus metus stovi lauke, jį reikia dažniau perdažyti. O jeigu dažyti nenorite, tuomet žiemai įneškite į sausą patalpą,- pataria Gytis.


SODO DEKORACIJŲ AUKŠTIS


Prieš nuspręsdami, kokio aukščio obeliską gaminsite, būtinai atsižvelkite į aplinką, kurioje sodo dekoras stovės. Pavyzdžiui, prie aukštų medžių ar gyvatvorės labiau tinka didesnis, aukštesnis obeliskas, kad atrodytų proporcingai ir nepaskęstų tarp aukštų kaimynų. Viena iš obelisko funkcijų – sugauti žvilgsnį, kad jis būtų nukreiptas ne į medžio viršūnę. Obelisko bumbulas kaip tik ir atlieką šią funkciją – gaudo žvilgsnį ir šis nusileidžia žemyn.Obeliskas skirtas nukreipti žvilgsnį
Obeliskas skirtas nukreipti žvilgsnį
L. Liubertaitės nuotr.Žemesnis obeliskas puikiai atrodo tarp gėlių, jis derinamas pagal gėlyno aukštį. Gėlyne drąsiai statykite obeliską, kuris šiek tiek aukštesnis negu gėlės, kad jo viršūnė aiškiai matytųsi.


Obeliskas tinka ir darže, ir net šiltnamyje – pasižiūrėkite mūsų reportažą iš Gyčio šiltnamio, kuriame karaliauja ne tik pomidorai, bet ir sofa, kilimai ir šviestuvai. Ten ir nedidelis obeliskas randa vietą. Daugiau apie Gyčio šiltnamį – skaitykite čia.


KIEMO DEKORAVIMAS ATSIŽVELGIANT Į SPALVAS


Galvodami apie obelisko spalvą, iškart nuspręskite, ar norėsite ryškaus akcento, ar atvirkščiai – kad dekoras tarsi susilietų su aplinka.Iš aplinkos išsiskiriantis obeliskas
Iš aplinkos išsiskiriantis obeliskas
L. Liubertaitės nuotr.Video reportaže parodėme keletą pavyzdžių. Gytis obeliską pastatė prie namo esančiame gėlyne ir šiam obeliskui pasirinko spalvą, derančią su namo spalva. Kadangi gėlyne žiedai spalvingi, dar vienos ryškios spalvos įvedimas sukurtų per daug chaoso. Todėl čia tinka neutralus ramus obelisko tonas.
O štai ramios spalvos, su aplinka susiliejantis obeliskas
O štai ramios spalvos, su aplinka susiliejantis obeliskas
L. Liubertaitės nuotr.Panašus efektas – štai šalia raugerškio pastatome žalsvą obeliską: dekoras beveik susilieja su augalu, išplaukia labai ramus derinys. Smėlio spalvos obeliskas, nors nesutampa taip tiksliai su raugerškio atspalviais, vis tiek nuteikia raminančiai.


Jei prie raugerškio pastatome raudoną obeliską – vaizdas ryškus, kontrastuojantis. Tai stiprus vizualinis efektas, kurio neįmanoma nepastebėti.


Ryškesnį obeliską Gytis siūlytų statyti pavėsyje, kur augalai nepasižymi ryškiomis spalvomis. Jis pataria apskritai nebijoti ryškių spalvų kieme, nes jos kuria akcentus.


DAUGIAU IDĖJŲ


Turėdami tas pačias sodo dekoracijas, galite jas perdažyti ir taip pakeisti kuriamą efektą. Kaip derinti spalvas kieme, konkrečių idėjų su augalų rekomendacijomis rasite mūsų kursuose internetu – galite tiesiog būdami namuose daug dalykų sužinoti ir savo kieme juos pritaikyti.Šiuolaikinis kiemo dekoravimo būdas
Šiuolaikinis kiemo dekoravimo būdas
L. Liubertaitės nuotr.


Šaltinis: https://geltonaskarutis.lt/

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis