3 pagrindinės gudrybės, kad jūsų sodas visuomet atrodytų išpuoselėtas

Lauko vazonuose gerai auga gėlės, kurias sunku prižiūrėti lysvėje, nes žemė tai per sunki, tai per rūgšti. Čia žemę galima padaryti tokią, kokios reikia: durpės didina rūgštingumą, kreida ar medžio pelenai jį mažina.

Apie daržo žemę


Gėlės ligomis dažniausiai užsikrečia per žemę, į kurią sodinamos. Tad daržo žemę naudokite tik tvirtai žinodami, kad joje nėra ligų sukėlėjų ir kenkėjų. Kitaip gali tekti su jais kovoti, užuot džiaugusis sveikomis gėlėmis… 


Ar žemė derlinga, parodo spalva – ji turi būti tamsi. Juk kuo geresnėje žemėje sodinsime gėles, tuo lengviau bus jas prižiūrėti. Jei žemė gan skurdi, į ją primaišykite durpių – jos turi savybę sugerti drėgmės perteklių ir ilgai jį išsaugoti. Žemę maisto medžiagomis papildo kompostas – jo būna pirkti. Tačiau net ir parduotuvėje įsigijus kompostinės žemės išlieka pavojus užkrėsti augalus kenkėjais ar ligomis, jei atliekos buvo kompostuojamos nesilaikant taisyklių. Protingiausia būtų rinktis ekologišką kompostą – tai nurodoma etiketėje. 


Gėles galima sodinti ir į pernykštę žemę, jei tik ji ne pernelyg nuskurdinta. Jei žemės struktūra išliko nepakitusi, puri (kad lengvai sugertų vandenį ir šaknims užtektų oro), buvo praturtinta kompostu, prieš sodinant gėles pakaks įberti dar šiek tiek smėliuko ir durpių, įmaišyti mineralinių trąšų. Tai padarykite likus porai dienų iki sodinant daigelius, tik trąšas gerai išmaišykite ir nepadauginkite.


Gėlės grožis priklauso nuo maisto


Kad gėlės normaliai vystytųsi ir gausiai žydėtų, jas būtina tręšti, nes vazonuose maisto medžiagos greitai išsenka. Vienmečiams lapiniams augalams svarbiausias azotas (jį prie raidžių NPK nurodo pirmasis skaičius) Jei norime, kad gėlės gausiau žydėtų, trąšos turi būti skirtos žydintiems augalams, o etiketėje nurodomas fosforo kiekis (jį prie raidžių NPK nurodo antrasis skaičius) gerokai didesnis nei azoto.


Kada pradėti tręšti, priklauso ir nuo to, į kokią žemę gėles sodinate. Daugelis pirktinių substratų papildyti mineralinėmis medžiagomis, kurių užtenka maždaug mėnesį gėlėms augti be papildomo tręšimo. O jei gėles sodinate durpėse, trąšų būtina dėti, nes ten jų visiškai nėra.


Kiek, kada, kaip tręšti


1. Paprasčiausia naudoti lėtai tirpstančias ilgalaikes trąšas, kurių įdedama priklausomai nuo vazono skersmens. Bet vis tiek nepalikite gėlių likimo valiai – pamatę, kad lapai šviesėja, žiedų mažėja, patręškite papildomai. Sausos arba skystos trąšos tirpinamos vandenyje ir juo laistomi augalai. 


2. Augalus pamaitinkite kas savaitę. 


3.Trąšas pilkite į vazono kraštą, kad nenudegintumėte lapų ir stiebų. 


4. Tręšti galima ir per lapus. Trąšų tirpalas padaromas silpnesnis nei skirtas laistyti ir išpurškiamas ant gėlių lapų. Tai darykite, kai nešviečia tiesioginiai saulės spinduliai. Kaitalioti abu tręšimo būdus – taip augalas jausis geriausiai. 


5.Stebėkite augalų išvaizdą, nes kenkia ir mineralinių medžiagų stygius, ir jų perteklius.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis