Kaip sėti agurkus: paprastas išaiškinimas susiorientuoti

Kiekvienais metais iškyla klausimas, kada sėti agurkus.

Kadangi paprikų sėjimas pradedamas vasarį, pomidorų sėjimas paprastai nuo kovo vidurio, tai ir su agurkais norisi kuo greičiau pradėti. Bet skubėti su agurkų sėja visiškai nėra reikalo. Spauskite žiūrėti šį video, kuriame ne tik išaiškinau, kada sėti agurkus, bet ir parodžiau 2 būdus, kaip tai padaryti:Arba skaitykite žemiau, kada sėti agurkus, jeigu juos auginsite lauke arba šiltnamyje.


KADA SĖTI AGURKUS?


Agurkų auginimas lauke


Jeigu planuojate agurkus auginti lauke, palaukite, kol sužydės alyvos. Paprastai tai būna apie gegužės 10 dieną. Pražydusios alyvos yra ženklas, kad žemė jau yra pakankamai įšilusi. Tada agurkus galite sėti tiesiai į dirvą – jokių ten daiginimų ant palangės ir pikavimų, agurkai tikrai spės užaugti ir duoti jums graus derliaus.


Agurkų auginimas šiltnamyje


Jeigu agurkus auginsite šiltnamyje, galite irgi sėti tiesiai į dirvą be jokių daiginimų – galite tai daryti jau daugmaž nuo gegužės pirmų dienų.Agurkų sėklas galima sėti tiesiai į dirvą šiltnamyje
Agurkų sėklas galima sėti tiesiai į dirvą šiltnamyje
Nuotr. L.Liubertaitė


Norisi greičiau?


O taip. Norite greitesnio proceso, ankstyvesnio derliaus? Sėkite į puodelius ir vėliau (gegužę) persodinkite daigus į dirvą.Prieš sėjimą sėklas galite išbrinkinti
Prieš sėjimą sėklas galite išbrinkinti
Nuotr. L.LiubertaitėPraeitais metais jau balandžio pradžioje pasėjau agurkus ir jie augo ant palangės, o vėliau buvo persodinti į šiltnamį.


Čia jie skurdo skurdo ir nuskurdo – tad sakyčiau, kad sėti balandžio pradžioje tikrai rizikinga.Uždenkite dangčiu ir palaukite, kol susidaigins
Uždenkite dangčiu ir palaukite, kol susidaigins
Nuotr. L.LiubertaitėTodėl rekomenduočiau sėti į puodelius balandžio antroje pusėje.


AGURKŲ DAIGŲ AUGINIMO NIUANSAI


Agurkai nemėgsta pikavimo. Todėl jei jau nusprendėte auginti juos daigais, iš karto sėkite į didelius vazonėlius. Kaip tai daryti, galite peržiūrėti video, kuris yra šiame straipsnyje aukščiau.Sėkite iškarto į didesnį indą su skylėmis dugne
Sėkite iškarto į didesnį indą su skylėmis dugne
Nuotr. L.Liubertaitė


Šaltinis: https://geltonaskarutis.lt/

Į puodelį sėkite po vieną, dvi, daugiausia tris sėklas
Į puodelį sėkite po vieną, dvi, daugiausia tris sėklas
Nuotr. L.LiubertaitėKai reikės persodinti, darykite tai itin atsargiai, kad nepažeistumėt šaknų. Normalu, kad persodintas daigas pristabdys augimą, užtruks kol adaptuosis, ir tik po kurio laiko vėl pradės gražiai augti.


Dar vienas svarbus dalykas – agurkų daigams gali nepatikti augti namuose, kur sausa ir šilta. Todėl geriausia būtų tik pasėjus vazonėlius iškart išnešti į šiltnamį. Balandžio pabaigoje oras jau paprastai būna šiltas, saulės vis daugiau, tad ten jie sudygs ir augs laimingesni negu namuose. Jeigu reikia, šaltomis naktimis naudokite uždangas su agroplėvele.

Išvada – jeigu esate pradedantieji, gerokai paprasčiau agurkus sėti ne į vazonėlius, o palaukti porą savaičių ilgiau ir sėti tiesiai į dirvą.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis