Kaip tinkamai apsaugoti daigus šiltnamyje nuo netikėtai užklupusių šalnų?

Šaltos pavasarinės naktys – didelė rizika daigams šiltnamyje

Tik ką pasėti ridikėliai ir salotos gal dar kažkaip išgyvens, o į šiltnamį atnešti vazonai su pomidorų ir agurkų daigais gali neištverti staigių temperatūros pokyčių. Tai kaip apsaugoti daigus šiltnamyje? Žiūrėkite šiame video:Arba paskaitykite žemiau, kaip aš darau, kad daigams būtų užtikrinta stabilesnė temperatūra, kaip apsaugoti daigus šiltnamyje, kad pavasarinės šalnos jų nepakąstų. Vieno sėkmės recepto nėra, bet gal pabandysite pritaikyti kurį nors iš šių patarimų.


ŠILTNAMIO SANDARUMAS


Pastebėjome, kad polikarbonatinis šiltnamis geriau išlaiko šilumą negu polietileninis. Kadangi turime abu, tai skirtumas akivaizdus. Todėl į plėvelinį šiltnamį daigus nešame ir sodiname mažiausiai dviem savaitėmis vėliau.


Polikarbonatinis šiltnamis taip pat ne be trūkumų – jame yra daug visokių skylučių. Siūlau jas užkamšyti – atidžiai apžiūrėkite, jų gali būti ties sujungimais, sudūrimais.Būtina užkamšyti skyles šiltnamyje
Būtina užkamšyti skyles šiltnamyje
Nuotr. L.Liubertaitė


Ypatingą dėmesį skirkite durų apačiai, nes pro apačią ir patenka šaltas oras.Durų apačia turi būti sandari
Durų apačia turi būti sandari
Nuotr. L.Liubertaitė


Tarpus užkamšau su agroplėvele, bet jūs gal kažką gudriau sugalvosite.


KAIP APSAUGOTI DAIGUS ŠILTNAMYJE, KAI DAIGAI DAR VAZONĖLIUOSE


Artėjant persodinimo laikui, daigus nuo palangės verta perkelti į šiltnamį pagrūdinti. Kai šiltnamyje surikiuojate vazonus su pomidorų, agurkų ar kitų daržovių daigais, labai svarbu, kad šie daigeliai nenukentėtų nuo temperatūrų pokyčių, kurie šiuo metų laiku yra ypač ryškūs.


Mano patarimas – pasirūpinkite, kad vazonėliai nebūtų sustatyti ant žemės. Juos pakelti galite, kaip ir aš, labai paprastai: šiltnamyje ant blokelių sudėti lentas ir ant jų sustatyti vazonus. O jeigu turite ūpo ir priemonių, šiltnamyje galite įrengti lentynas.Vazonėliams su daigais ant žemės per šalta
Vazonėliams su daigais ant žemės per šalta
Nuotr. L.LiubertaitėDAIGŲ PRIDENGIMAS AGROPLĖVELE


Daigus nakčiai (arba per šaltą dieną) rekomenduočiau pridengti plėvele. Agroplėvelė neturi liestis prie augalų lapų. Todėl reikalingi lankai, kurią ją išlaikytų. Lankus galite pasigaminti patys arba įsigyti specialius sodų prekių pardavimo vietose.


Kaip matote video reportaže, šiemet naudoju dvi 1.50 m pločio agroplėveles. Jas uždedu ant lankų, apačioje prispaudžiu. Kiekvieną rytą šias agroplėveles atidengiu: vieną į vieną pusę, kitą į kitą pusę. Kas vakarą nepamirštu uždengti.Pomidorų daigų dengimas agroplevele apsaugo juos nuo temperatūros pokyčių
Pomidorų daigų dengimas agroplevele apsaugo juos nuo temperatūros pokyčių
Nuotr. L.LiubertaitėDangstymui reikalinga kantrybė ir laikas, tačiau jokiu būdu negalima karštą dieną palikti uždengtų daigų, nes jie perkais, na, o jeigu paliksite šaltai nakčiai atidengtus – daigai sušals.


Tokį pat principą naudoju ir kitoje šiltnamio pusėje ridikėliams, salotoms, špinatams. Jeigu jų dar nepasėjote, paskaitykite, kaip juos sėti tai padaryti galite čia.Salotos, ridikėliai yra atsparesni, bet juos pasaugoti taip pat reikėtų
Salotos, ridikėliai yra atsparesni, bet juos pasaugoti taip pat reikėtų
Nuotr. L.LiubertaitėKadangi šios daržovės gerokai žemesnės negu pomidorų daigai, joms naudojame žemesnius lankus.


PAPILDOMAS ŠILUMOS ŠALTINIS


Vien tik agroplėvelės siekiant apsaugoti daigus šiltnamyje gali nepakakti. Todėl siūlyčiau išbandyti ir slaptą ginklą ypač šaltoms naktims. Tai – šildytuvas.


Mes naudojame elektrinį vėjelį, taip pat puikiai tinka ir tepalinis radiatorius, svarbu, kad pats automatiškai išsijungtų kas šiek tiek laiko. Visiškai pakanka to, kad šie prietaisai sujudina orą. Taip užtikrinama oro cirkuliacija šiltnamyje ir reikiama temperatūra.


Žvakų aš tikrai nedegioju šiltnamyje, iškart pasisakau! Nors šis metodas irgi padeda palaikyti šilumą šiltnamyje, taip pat kaip ir didelės talpos su vandeniu. Parašykite komentaruose, kokios priemonės pasiteisino jums!


Šaltinis: https://geltonaskarutis.lt/

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis