66,75 kv. m. butas Vilniuje: puikus erdvės perskyrimo pavyzdys

66,75 kv. m. Vilniuje esančio buto interjeras buvo kuriamas vyrui, kuris mėgsta kokybę, komfortą ir yra atviras inovatyviems sprendimams. Užsakovas puikiai žinojo, kokių elementų norėtų interjere, todėl pagrindinė projekto autorės užduotis buvo sukomponuoti interjero elementus taip, jog šie darniai suskambėtų.

Objekto dosjė:


Plotas: 66,75 kv. m.


Projekto pavadinimas: Copperfield“


Projekto autoriai: Jurgita Mockutė ir Eglė Mišinytė, „Me2architects” (www.me2architects.lt)


Išskirtinis akcentas


Eklektiško, su „midcentury“, moderniais bei industriniais elementais būsto Vilniuje interjerą kūrusi interjero dizainerė Jurgita Mockutė teigia, jog vienas pagrindinių buto akcentų – miegamojo erdvė, atskirta stikline pertvara. Tam, jog miegamojo erdvei netrūktų privatumo, interjero autorė parinko vario spalvos užuolaidą, skiriančią miegamojo ir svetainės erdves. Vario spalvos akcentai interjerui suteikia žaismingumo, nes būste vyrauja melsvai pilkšva spalva, apjungianti lubas, sienas bei sienines spintas.Būsto interjeras
Būsto interjeras
Leonas GarbačauskasLaiko pareikalavę sprendimai


Įrenginėjant būstą buvo gana sudėtinga visas interjero detales suvesti į darnią visumą. Interjero elementai atsikartoja skirtingose medžiagose: durys pereina į sieną, siena į spintą, spinta į lubas ir taip toliau. Norėjosi, kad skirtingų medžiagiškumų ir funkcijos elementai atrodytų tarsi vienas“, - pasakoja interjero kūrėja. Įrenginėjant nedidelės kvadratūros būstą taip pat buvo siekta suteikti jam kiek įmanoma daugiau erdvės. Tai pareikalavo didelio atidumo interjero detalėms, nes kiekvienas elementas turėjo būti apgalvotas pačioje pradinėje projekto kūrimo stadijoje.


Dar viena sudėtinga užduotimi J. Mockutė įvardina per butą besidriekiančio ilgo koridoriaus įrengimą, kurį norėta paversti būsto privalumu, o ne trūkumu. Įrenginėjant koridorių, šis vizualiai buvo sutrumpintas, atskiriant miegamąją erdvę nuo kitų erdvių stiklo siena. Koridoriuje taip pat buvo panaudota originali sienų apdaila, paslepianti duris ir spintas. Dar vienas koridoriaus išskirtinumas - įdomus apšvietimas, kurio šviesa erdvei suteikia jaukumo. Koridorius ir miegamojo erdvė spalvine gama susijungia į bendrą visumą. Koridoriaus siena su panelėmis slepia drabužių spintas bei duris į vonios ir darbo kambarį.Būsto interjeras
Būsto interjeras
Leonas GarbačauskasVientisas koloritas


Miegamojo erdvė - gana lakoniška. Pagrindinį vaidmenį čia atlieka stiklinė pertvara, kuri kaip rėmelis įrėmina poilsio zoną. Miegamojo zonoje, kaip ir koridoriuje, taip pat panaudota sienų apdaila. Svetainės zonoje zonoje svarbiausiu iššūkiu tapo ergonomiškai išdėstyti baldus tam, jog nebūtų užgožtas vaizdas į miegamąjį. Virtuvės baldai - modernūs, tamsaus atspalvio, tačiau žaismingumo erdvei suteikia vario spalvos virtuvinio komplekso plokštė.


Žvelgiant į būsto interjero fotografijas galima pastebėti, jog vonios kambarys - netradicinio išplanavimo. Jame, kaip ir visame bute, vyrauja tas pats koloritas. Vonios kambario akcentas - už laisvai pastatomos vonios panaudotos margos plytelės, suteikiančios interjerui žaismingumo. Likusios sienos padengtos dekoratyviniu betono tinku.
Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis