Madingiausios 2020 m. namuose auginamų augalų tendencijos

Pasakodami apie savo darbo sudėtingumą, dizaineriai neretai užsimena, kad kambarinius augalus mėgstantiems žmonėms sudėtinga namuose juos sutalpinti taip, kad deramai atsiskleistų visas gėlių grožis, kad jie taptų visaverčiais interjero puošybos elementais. Pažiūrėkime, kokios komponavimo gudrybės padeda tai pasiekti – juk vien gražūs vazonai ir išpuoselėti augalai dar ne viskas...

Žvilgsnis krypsta į viršų


Ant horizontalių paviršių niekada netilptų tiek vazonų, kiek jų galima sukabinti ant vertikalių. O svarbiausia – jie visi tada puikiai matomi! Toks vertikalus augalų išdėstymas išraiškingas ir patogus, leidžia sukurti žalią interjerą, o vietą ant palangių ar baldų galima naudoti visai kitiems tikslams.



Augalo dydis turėtų atitikti lentynos proporcijas
Augalo dydis turėtų atitikti lentynos proporcijas
Gamintojo „Bloomingville“ nuotrauka


Tad nieko keista, kad dizaineriai pataria keisti įprastą požiūrį į kambarines gėles, o rinkoje atsiranda vis daugiau prie sienų ar lubų tvirtinamų vazonų. Pačių įvairiausių – vieni jų su magnetu ir prikimba prie metalinių paviršių, kiti įdomūs tuo, kad juose gėlės auga žemyn galva, treti – kaip vertikalios plokštės ir juose galima auginti net kelių kvadratinių metrų gėlyną.


Šiandien taip paprasta įsigyti originalaus dizaino lentynėlių, todėl galimybės kambarinėms gėlėms rasti nestandartinę vietą yra neribotos. Daugeliui žalialapių augalų tinkamiausias fonas yra šviesios pastelinės spalvos siena: čia žaviai išryškėja lapų faktūros, atspalviai, formos. Jų įvairovė ramiame neutraliame fone nesukelia vizualaus triukšmo, todėl paprasta derinti net ir skirtingus – plačialapius, margalapius ir ažūrinius augalus.



Originalaus dizaino lentynėlės
Originalaus dizaino lentynėlės
Gamintojo „Ferm Living“ nuotrauka, salonas „Retroforma“


Augalo dydis turėtų atitikti lentynos proporcijas: mažiukas pasimes, jei lentyna per didelė, o stambus plačiais lapais užgoš mažą.


Nors tradiciškai vietos ant lentynų žvalgomės vijokliniams ar svyrantiems augalams, norėdami išryškinti ne tik augalą, bet ir pasidžiaugti stilinga kompozicija bei akiai miela lentyna, rinkimės gražiau atrodančią nedidukę, kompaktišką gėlę.



Nedidukė, kompaktiška gėlė
Nedidukė, kompaktiška gėlė
Gamintojo „Ferm Living“ nuotrauka, salonas „Retroforma“



Gera idėja!


Vazonas su magnetu – dar viena puiki galimybė rasti jam netikėtą vietą. Jį galima tvirtinti prie šaldytuvo, gartraukio ar metalu dekoruotos pertvaros. Arba pasielgti dar išradingiau – juk magnetiniais dažais nudažyta siena įgyja tokių pačių savybių kaip metalinis paviršius ir traukia magnetą, todėl žaismingais vazonais galima puošti ir įprastas sienas ar kitas plokštumas. Tokių magnetinių vazonėlių galima įsigyti www.amazon.com.


Kuokštinis chlorofitas – be galo nereiklus, tad ir šviesios palangės jam nereikia. Žavus jis tuo, kad išleidžia daug šoninių ūglių, ant kurių užaugina naujas skroteles, o šios savo ruožtu vėl augina naujus „vaikučius“. Taip chlorofitas greitai tampa vešliu nuobodžią ir tuščią sieną dengiančiu augalu, o jo lanksčios, į visas puses pasklidusios šakelės, siaurų lapų kuokšteliai atrodo ir nerūpestingai, ir elegantiškai. Chlorofitus kompozicijoje reikia sustatyti ne pernelyg tankiai ir palikti vietos jų kaskadoms laisvai kristi: įkomponuoti ant lentynos kaip svyruokliniai augalai jie atrodo labai įspūdingai.



Kuokštinis chlorofitas
Kuokštinis chlorofitas
Gamintojo „Ferm Living“ nuotrauka, salonas „Retroforma“


Skirtingame aukštyje susodinti glaudžiai sužėlę kuokštiniai chlorofitai pridengia visą sieną.


Apsižvalgykite aplinkui – mus supa tiek daug daiktų, kurie tinka dekoratyviems augalams eksponuoti, nors pirminė jų paskirtis visai kitokia. Spintelėje galima sustatyti daugiapakopę vazonėlių kompoziciją su pačiais įvairiausiais augalais, o negiliuose stalčiukuose geriausiai jausis sukulentai – šilropės ir pačios nedidukės, ir šaknys jų menkos, o spalvos skiriasi taip, kad augalus galima sudėlioti į žavią mozaiką.



Augalų kompozicija
Augalų kompozicija
Gamintojo „Ferm Living“ nuotrauka, salonas „Retroforma“



Ieškodami būdų interjerą išradingiau puošti augalais ne visada pagalvojame apie tai, kokie jie puikūs prisitaikėliai: jei panaudosime seną, gyvenimo mačiusį baldą – gėlės padės jam naujai atgimti ir tobulai derės su apšepusios medienos faktūra, o jei pasielgsime priešingai ir augalus įkurdinsime ant elegantiško, variu spindinčio kelių aukštų padėklo, toks gėlių stovas suteiks interjerui išskirtinės prabangos.


Siekis grožėtis tuo, kas tikra, nenudailinta, autentiška, nėra nei atsitiktinumas, nei laikina užgaida. Tai tapo itin ryškia tendencija, kurią ne tiek propaguoja dizaineriai, kiek siūlo pats gyvenimas. Egzotiškų, rankų darbą primenančių aksesuarų kompozicija taps gyvybingesnė, „tikresnė“, jei šalia jų pakabinsite ir gėlių vazonėlių – augalai taip pat suteikia interjerui natūralumo, neleidžia mums pasijusti įkalintiems negyvų daiktų pasaulyje.


Praktiškas patarimas


Į lubas įsukite kabliukus, pakabinkite tinkamo dydžio nužievintą šaką, įsigykite gražių virvelių (jų yra statybinių prekių, gėlių ir rankdarbių parduotuvėse) ir pasidžiaukite ne vien gera mylimų augalų savijauta, bet ir nauju jų, kaip dekoratyvaus interjero elemento, statusu.


Suvaldyta forma


Kad trauktų žvilgsnį, augalai turi būti nepriekaištingai suformuoti. Nereikia baimintis gėlių genėti – tada geriau vystosi šoniniai ūgliai, o vainikas įgauna reikiamą formą. Tiesa, nevertėtų pamiršti, kad natūrali forma taip pat turi žavesio, nes yra tikroviška. Tad nors atsargus įsikišimas kartais neišvengiamas, reikia palikti augalui „dirvos“ saviraiškai.


Stabilizuotas samanas galima pritaikyti ir įprastiems buitiems daiktams – iš jų galima sukurti kad ir tokį laikrodį. Dažniausiai stabilizuojamos samanos bei kerpės ir iš jų kuriami tapybiški paveikslai. Kai stabilizuotomis samanomis dekoruotą daiktą iš šono apšviečia saulės spinduliai, šešėliai labai gražiai išryškina jų faktūrą.


Madinga tendencija – stabilizuoti augalai


Jų nereikia nei laistyti, nei tręšti, nei persodinti, nei apšviesti. Bet stabilizuoti augalai nėra dirbtiniai – jie natūralūs, tik specialiu būdu tarsi užkonservuoti – panaudojus glicerolio pagrindo tirpalą augalų skysčiai pakeičiami stabilizuojančiomis medžiagomis. Taip apdoroti augalai iki kelių metų išlieka dekoratyvūs – nuo jų tik retsykiais tenka nuvalyti dulkes... Beje, ši technologija išrasta dar 1988 metai Paryžiuje, siekiant interjere sukurti artumo su gamta pojūtį.


Stabilizuotos samanos
Stabilizuotos samanos
Gamintojo „Ferm Living“ nuotrauka, salonas „Retroforma“


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis