Architektės patarimai, kaip į namus įsileisti modernią rustiką

Gyvename ypatingame laikmetyje, kai pradedame suvokti, kad vien moderni aplinka nebegali patenkinti visų žmogaus poreikių. Kuo daugiau tampame civilizuoti, tuo labiau mums reikia atsvaros… ARCHAIKOS. 

Europa ir ypač skandinavai jau kuris laikas žavisi interjero stiliumi MODERNI RUSTIKA. Lietuvoje šis terminas dar neprigijęs ir menkai naudojamas. Stilius kildinamas iš Amerikos KANTRI ir siejamas su kaimu. Tačiau kur kas tiksliau RUSTIKĄ būtų sieti su archajiškumu, paprastumu, netobulumu ir net grubumu, kurio žavesys ir sąmoningas neišbaigtumas tobulai atsiskleidžia minimalistiniame kontekste. Tai eklektiškas dviejų stilių mišinys, kai modernus lygumas derinamas su senovinėmis faktūromis.


Shutterstock nuotr.


Pati svarbiausia RUSTIKOS medžiaga – natūraliai arba dirbtinai sendintas medis. Kuo daugiau trūkumų, įbrėžimų, tarpų, tuo labiau vertinamas. Spalva papilkėjusi arba išbalusi, svarbu, kad susidarytų įspūdis, kad medis paliestas laiko ir gamtos. Medžio interjere nebūtinai turi būti daug. Minimalizmui pakaks vos vienos kitos detalės kad atsirastų kito laiko dimensija. Šis stilius dar pareikalaus tekstilės – nuskalbto lino, kailio, vilnos, kurią taip dievina danų HYGGE ir švedų LAGOM.


Shutterstock nuotr.


Ar toks stilius gali prigyti ir Lietuvoje? Atsakymas nėra paprastas, nes lietuvių skoniui vis dar didelę įtaką daro lenkiškas puošnumas. Kai kam šis stilius niekada nepatiks ir tai normalu. Tačiau net tiems, kurie yra pakeliui, potraukis ekstravagancijai gali trukdyti. Jei, neduok Dieve, RUSTIKA taptų madinga ir tempsime namo kelmus nematysime juose grožio, džiaugsmo ir laimės iš to turėsime mažai. 


Shutterstock nuotr.


Turime būti nuėję ilgą kelią lavindami savyje jautrumą estetikai, kuri yra gamtos netobulume. Japonai apie tai sukūrė visą VABI SABI filosofiją. Santykyje su gamta mes su šia tauta esame labai artimi, todėl šia japonų pasaulėžiūra galėtumėm sėkmingai pasinaudoti. 


Shutterstock nuotr.


Man šis stilius labai artimas. Manau, kad Lietuvos kontekste jis visiškai organiškas. Gyvename krašte, kuriame yra labai daug natūralumo, gamtos, amatų ir senovės. Kai visa Europa buvo civilizuota, mes vis dar gyvenome archajiškai, todėl sugrįžti prie to mums neturėtų būti sunku. Kol kas, kuriant interjerus, sekimas tradicija neretai atrodo provincialiai, labiau primena kantri stilių nei modernų, todėl norint išlaikyti balansą dar turėtumėm pasistengti.  


Šaltinis: www.valaviciute.lt

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis