Sofa-lova: kaip nesuklysti renkantis šį daugiafunkcinį baldą?

Sofa-lova – vienas universaliausių baldų, kurį galite turėti savo namuose. Tai baldas, kuris atlieka tiek sėdimos vietos, tiek lovos funkciją. Sofa-lova leidžia pasirinktą namų erdvę paversti svečių kambariu arba net asmeniniu miegamuoju, pavyzdžiui, jei gyvenate studijos tipo bute. Tad į ką vertėtų atkreipti dėmesį renkantis šį baldą?

Pirmiausia apibrėžkite, kam sofa-lova bus skirta


Žinoma, funkcionalumas yra be galo svarbus sofos-lovos aspektas, tačiau atsižvelgiant į tai, kam šis baldas bus skirtas, yra ir keletas kitų svarbių detalių į kurias būtina atsižvelgti. Taigi pirmiausia reikia gerai įsigilinti į savo poreikius ir atsakyti į paprastą klausimą – „Ar sofa-lova pirmiausia bus naudojama kaip lova ar kaip sėdimoji vieta?“.


Shutterstock


Jeigu sofa-lova pirmiausia bus naudojama kaip asmeninė lova, be galo svarbu išsiaiškinti, koks čiužinys yra jos viduje. Šiandien rinkoje galima rasti sofų-lovų su įvairiausių tipų čiužiniais (spyruokliniais, elastinio pagrindo ir panašiai), tad rinktis telieka pagal savo asmeninius poreikius ir biudžetą. Taip pat reikia neužmiršti atkreipti dėmesį ir į atidarymo ir uždarymo mechanizmą, juo turi būti patogu naudotis.


Sprendimas svečių apnakvindinimui, kai namuose trūksta vietos


Jeigu namuose norite sukurti erdvę, kurioje galėtų likti miegoti užsukę svečiai, tačiau trūksta vietos, patogus gali pasirodyti „dvigulės” sofos-lovos variantas, kurios plotis yra apie 160 cm. Tokia sofa visiškai patogi vienam žmogui, tačiau labai prireikus gali talpinti ir du svečius.


Shutterstock


Papildomi sofos-lovos centimetrai – papildomas komfortas


Tačiau jei yra galimybė, visada verta investuoti į kelis papildomus sofos-lovos centimetrus, nes papildomi centimetrai lygu – papildomas komfortas. Tad jei namuose yra pakankamai vietos, rekomenduojama rinktis pilno dydžio (angl. full size) sofą-lovą. Suaugusiam žmogui „dvigulės” sofos-lovos variantas, ypač jei lovos funkcija yra naudojama kiekvieną dieną, nėra itin patogus. Būtent pilno dydžio sofos-lovos yra patogios, jeigu norite sutaupyti šiek tiek erdvės, jų sėdimosios dalies ilgis yra apie 180 cm, o ištiesta lovos dalis yra apie 220 cm.


Kai problemų dėl vietos nėra – galimi net „karališko” dydžio sofos-lovos variantai


Na, o tuose namuose, kuriuose vietos pakanka, galimi ir itin patogūs „karališko” dydžio sofos-lovos variantai. Tai paprastai yra trivietės sofos, kurios puikiai gali atlikti patogios ir net prabangios lovos vaidmenį. Šių sofų pasirinkimas yra itin gausus, galima rinktis iš įvairių stilių, medžiagų, skirtingų tipų čiužinių.


Paruošta pagal Dekorama.lt informaciją

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis