Metalo panaudojimas interjere: sunku atsispirti, lengva suklysti

Interjerus puošti iš metalo kaltais daiktais ir aksesuarais visuomet buvo populiaru. To priežastis labai paprasta: sunkus ir solidus metalas kuo puikiausiai dera su kitomis, gerokai lengvesnio svorio ir tekstūros medžiagomis. Be to, metalas namams suteikia prabangos, solidumo ir elegancijos. Ypač tada, jei lovos karkasas ar šviestuvas nukalti kalvio, o ne pagaminti gamykloje.

Ir tinka, ir patinka

Kad ir kaip būtų keista, bet šiai sunkiai ir iš pirmo žvilgsnio masyviai medžiagai paklūsta visi stiliai ir meno kryptys. Tinkamai parinktas ir pritaikytas metalas kuo puikiausiai dera bet kuriame interjere – tiek klasikiniame, tiek ultramoderniame. Skiriasi tik metalinių daiktų ir aksesuarų apdirbimo technologija ir linijos. Metaliniai daiktai ir paviršiai karaliauja moderniuose interjeruose: didžiulės blizgančios metalinės plokštumos, griežtos geometrinės linijos, jokių užrietimų, kilpelių ir romantinių poteksčių. Visai kas kita klasikiniuose, Provanso ar eklektiško stiliaus interjeruose. Namuose, kur daug medinių baldų, minkštų paviršių, gausu tekstilės, labiausiai tinka kaltinis ažūrinis metalas. Kaltos arba lietos detalės gali pakeisti ir pagyvinti net patį neutraliausią interjerą.

Shutterstock nuotr.

Ažūrinis metalas

Ažūrinis kaltinis metalas ypatingas: pagamintas iš itin sunkios ir tvirtos medžiagos atrodo itin lengvai ir subtiliai. Todėl, jei norite, tarkim, sušvelninti ir vizualiai paslėpti masyvius medinius laiptus, rinkitės ažūrinio metalo turėklus. Tas pats principas galioja ir miegamajame. Neretai gremėzdiškas dvigulės lovos karkasas užima visą kambario erdvę, ir patalpa atrodo itin maža. O kaltinio metalo galvūgalis ne tik neužgriozdina erdvės, bet ir suteikia patalpai išskirtinį stilių bei prabangos pojūtį.
Namus galima puošti daugeliu metalinių dirbinių: skulptūromis, baldais (lovos karkasas, suoliukai, staliukai, kėdės), šviestuvais, veidrodžių rėmais, laiptų turėklais, rankenomis, lentynėlėmis, kabyklomis, židinio apdailomis, gėlių stoveliais, tvoromis, dėžutėmis, žvakidėmis ir t. t.

Shutterstock nuotr.

Rinktis saikingai

Renkantis metalinius daiktus ar aksesuarus interjerui ir eksterjerui svarbu paisyti stiliaus ir saiko jausmo. Metalas – labai aktyvi medžiaga, kuria nereikia piktnaudžiauti, kitaip jo gausa ne tik sudarkys interjerą, bet ir psichologiškai slėgs namų gyventojus. Nors tvirtas ir prabangus, vis dėlto metalas yra šaltas. Svarbu atsižvelgti ne tik į metalinių daiktų kiekį, bet ir į jų dydį. Nereikia rinktis itin masyvių, gausiai ornamentuotų metalinių aksesuarų, kai erdvė maža. Tiesa, specialistai pataria derinti kelis kalto metalo daiktus: pavyzdžiui, šviestuvą ir lovos galvūgalio rėmus, metalines kėdžių kojeles su staliuko karkasu ir pan.

Shutterstock nuotr.

Beje, pastaruoju metu ypač populiarėja dažytas ir specialiai sendintas metalas. Jis itin tinka kiemui papuošti. Ypač žaviai atrodo sendinto metalo skulptūros. Rūdžių spalvos metaliniai daiktai itin išryškėja žalumoje ir sukuria akį traukiantį kontrastą.

Ar jau turite ManoNamai.lt programėlę savo išmaniajame telefone? Parsisiųskite ją ir pirmieji skaitykite portalo naujienas: „iOS“ versija; „Android“ versija Be to, galite sekti visas mūsų naujienas socialiniame tinkle Facebook!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis