Kilimai, kuriuose susipina gobelenų meno, audimo, avangardinės mados, gatvės kultūros ir šiuolaikinio dizaino detalės

Gegužės 1 d. IKEA parduotuvėje Vilniuje ir visame pasaulyje bus pristatyta „IKEA Art Event 2019“ riboto kiekio kilimų kolekcija. Ją kūrė 8 pasaulyje žinomi dizaineriai, menininkai ir kūrėjai, tarp kurių ir Virgil Abloh, „Louis Vuitton“ vyriškų drabužių kolekcijų kūrybos vadovas ir mados prekės ženklo „Off-White“ įkūrėjas. Kiti projekto bendraautoriai yra amerikiečių menininkų duetas Adam Frezza ir Terri Chiao, japonų menininkė Misaki Kawai, korėjiečių-prancūzų menininkė Seulgi Lee ir kt. 

Itin riboto kiekio kolekcijoje, kurią sudaro aštuoni skirtingi kilimų modeliai, susipina gobelenų meno, audimo, avangardinės mados, gatvės kultūros ir šiuolaikinio dizaino detalės. Kilimai pagaminti tik iš natūralių medžiagų, austi rankomis, išskyrus vieną modelį, austą audimo mašinomis.Eimantė Nemanė, IKEA Lietuva interjero dizainerė, teigia, jog anksčiau kilimai dažnai buvo vertinami kaip meno kūriniai, šia kolekcija šį jausmą siekiama sugrąžinti.


„Meno galerijų eksponatus primenantys austi kūriniai – kilimai – skirti tam, kad papuoštų kasdienį gyvenimą kiekvienuose namuose už prieinamą kainą. Kilimų kolekciją įvertins modernaus meno gerbėjai, nes kiekvienas kilimas yra unikalus ne tik savo kūrybine idėja, tačiau ir nauja tradicinio kilimų audimo meno interpretacija“, – sako dizainerė.


Keep off“


IKEA


Kilimo autorius – Virgil Abloh, „Louis Vuitton“ vyriškų drabužių kolekcijų kūrybos vadovas ir mados prekės ženklo „Off-White“ įkūrėjas.


Užrašas „Keep off“ ant persiškais motyvais marginto kilimo skirtas ironiškai pašiepti tėvus, perdėtai saugančius savo namuose esančius baldus, ir kartu visiškai naujai interpretuoja persiško kilimo idėją. „Tai atsakas manantiems, kad svetainė yra parodų salė. Tėvų nuolat kartojama frazė „tik nesugadink baldo“, mano nuomone, turėjo didelę įtaką šiandieniam jaunimo požiūriui į baldus“, – teigia dizaino autorius.


Chiaozza“


IKEA


Modelio autoriai – amerikiečių menininkų duetas Adam Frezza ir Terri Chiao, dar žinomi vardu CHIAOZZA, savo menines instaliacijas, fotografijas ir koliažus demonstravę visoje JAV.


Šis spalvotas ir žaismingas kilimo modelis yra įkvėptas pavasario Amerikos dykumose. „Spalvų blokai, sūkuriai, potėpiai ir taškai visus kviečia prigulti, pasvajoti ar prisiminti trumputes žaidimų akimirkas. Visai nesvarbu, kokio amžiaus bebūtumėte“, – savo kūrinį pristato menininkai.


Craig Green“


IKEA


Modelio autorius – Londone gimęs Craig Green, vadinamas vienu inovatyviausių Jungtinės Karalystės vyriškų drabužių dizainerių.


Įvairiomis struktūromis ar net skysčiais papildytus drabužius kuriantis dizaineris savo kurtame kilime taip pat sutelkė savo originalias mintis: „Norėjau sukurti rojaus atradimo, pabėgimo iš realybės įspūdį. Tarsi tai būtų durys iš mūsų pasaulio, galinčios nuvesti kur nors kitur“, – pasakoja autorius.


Misaki Kawai“


IKEA


Modelio autorė – japonų menininkė Misaki Kawai, kurios instaliacijos iš papjė mašė, medžio, tekstilės ir kitų medžiagų yra žinomos visame pasaulyje.


Kūrėja tiki, kad menas yra skirtas linksmybėms. „Mane įkvepia smagūs, šelmiški ir pūkuoti dalykai, todėl itin mėgavausi kurdama šį kilimą – galų gale jis išėjo tikrai gauruotas. Kilimas patogus, nuostabių spalvų ir tikiu, kad sužavės daugelį. Nagi, paglostykite šias didžiąsias kates“, – kviečia menininkė.


Seulgi Lee“


IKEA


Modelio autorė – korėjiečių-prancūzų menininkė Seulgi Lee, kuri siekė savo kūrinyje atspindėti prancūzų posakį „laimingas kaip žuvis vandenyje“.


Anot kūrėjos, visi kilimai gali pakeisti erdvę. „Savajam dizainui siekiau suteikti vandens šviesos. Kurdama galvojau apie šiaurės indėnų menininkus, Ayodhya miestą, senovės korėjiečių karalienę ir spalvų galią. Būkime laimingi kaip žuvys vandenyje“, – kviečia menininkė.


Noah Lyon“


IKEA


Modelio autorius – tarpdisciplininis menininkas Noah Lyon, gyvenantis tarp Niujorko ir Švedijos. Jo darbai eksponuojami „MoMA“, „The Tate Britain“, „The Menil Collection“, Bruklino muziejuje ir „Whitney“ Amerikos meno muziejuje.


„Šis kilimas atspindi mūsų gyvenimo sūkurį, primenantį visatoje judančią Žemę. Dizainą įkvėpė „Navajo“ istorija apie žmogų, kuris susiduria su sūkuriais ir dvasiomis, jį mokančiomis tikrųjų gyvenimo tiesų“, – pasakoja dizaino autorius.


Filip Pagowski“


IKEA


Modelio autorius – Lenkijoje, žinomų menininkų šeimoje, gimęs Filip Pagowski, kurio energija trykštantys kūriniai išsiskiria ryškiomis formomis ir gyvybingumu. Tarp menininko klientų – „Comme Des Garcons“, „The New Yorker“, „SAKS 5th Avenue“, „Le Monde“ ir „New York Times“.


Filip savo modelyje siekė pavaizduoti audimo veiksmą: „Paveikslas vaizduoja verpimo procesą, gaminant kilimą. Tai abstraktus, begalinio modelio ritmas, sukuriantis žavingą rankų darbo netobulumą“, – dizainą apibūdina menininkas.


SupaKitch“


IKEAModelio autorius – prancūzų menininkas SupaKitch, kurio eklektiškuose sprendimuose susijungia skirtingos akrilinių dažų, tatuiruočių, dervos liejimo ir kitos technikos.


„Norėjau naujai interpretuoti klasikinį gyvūnų rašto kilimą. Svarsčiau apie įdomiausius variantus ir mintyse iškilo gyvatė. Tai toteminis, gydantis gyvūnas, simbolizuojantis atgimimą“, – savo sprendimą komentuoja menininkas. 

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis