5 rudens dekoro idėjos nuomojamam būstui (ir ne tik)

Pateikiame penkias puikias idėjas, kaip paprastai ir nebrangiai papuošti namus, net jei juos nuomojatės, ir nusiteikti rudens ramybei ir jaukumui.

1. Vaisių dubuo


Puikus būdas dekoruoti namus – panaudoti vieną objektą keliems tikslams, pavyzdžiui, kaip dekoro elementą pasitelkiant kasdienį daiktą. Vienas iš pavyzdžių galėtų būti didelis dubuo su vaisiais, pastatytas prieškambaryje, ant pietų stalo ar virtuvėje.


Šiam tikslui tiks namuose jau turimas dubuo arba galite nusipirkti naują. Pridėkite į jį sezoninių vaisių ir daržovių, kuriuos paprastai laikytumėte šaldytuve. Tai gali būti cukinijos, moliūgai, obuoliai, kriaušės, slyvos – tai, kas asocijuojasi su rudeniu.


Šį dubenį galite laikyti ant stalo ir gamindami pietus pasiimti iš jo moliūgą ar cukiniją. O svečiai, užsukę jūsų aplankyti, gali pasivaišinti obuoliu ar kriauše. Vaisių dubuo yra derliaus, gausybės rago simbolis.


Shutterstock nuotr.


2. Kvepiančios žvakės


Rudens nuotaiką sukelia ne tik vizualiniai dalykai, bet ir kvapai, pavyzdžiui, kvepiančios žvakės. Labiausiai ko gero tinka žvakės, kvepiančios cinamonu, muskato riešutais, vanile arba moliūgais. Pasikvietę svečių uždekite šias prieskoniais dvelkiančias žvakes – jūsų namai jiems asocijuosis su šiluma ir jaukumu. Be to, mirguliuojanti, blausi žvakių šviesa dar labiau sustiprina jaukumą.


3. Lapų vainikai


Nusipinti vainiką patiems nesunku, tai daug nekainuoja, toks projektas tinka ne tik prieš Kalėdas. Rudeniškas lapų vainikas yra miela, jauki sezoninė namų puošmena. Juk būtent rudenį lapai natūraliai nusidažo įstabiausiomis spalvomis.


Namų remonto ar rankdarbių parduotuvėje įsigykite vielos ar porolono – tai bus jūsų vainiko pagrindas. Karštų klijų šautuvu prie pagrindo priklijuokite tikrus ar dirbtinius lapus (dirbtiniai lapai, be abejo, laikysis ilgiau). Kai vainikas išdžius, pakabinkite jį ant laukujų durų (viduje ar išorėje), kad vos įėję į jūsų namus svečiai iškart nusiteiktų rudeniškai.


4. Šakos


Kadangi medžiai yra labai svarbus rudens atributas, jų šakos taip pat padeda sukurti rudens atmosferą namuose. Miške ar parke prisirinkite nukritusių šakų be lapų – tai bus dekoracijos pagrindas. Šakas pamerkite į sausą stiklinę vazą vietoj gėlių arba suriškite jas šventišku rudeninių spalvų (auksinės, oranžinės ar raudonos) kaspinu – tegul tai būna dekoro akcentas.


Nepamirškite, kad parsineštas šakas prieš dekoruojant reikia nupurtyti (kad neliktų vabalų), nuplauti ir išdžiovinti.

Šį meninį projektą smagu daryti su vaikais.


Shutterstock nuotr.


5. Kankorėžių girliandos


Dar vienas su medžiais susijęs dekoro elementas yra kankorėžis. Prisirinkite nukritusių sausų pušies kankorėžių ir suverkite iš jų ilgą girliandą. Tokias girliandas galima kabinti virš durų, ant židinio atbrailos, netgi puošti jomis pietų stalą ar virtuvės darbastalį.


Prie virvės kankorėžius galima tiesiog pririšti trumpesnėmis virvelėmis. Apsukite virvele kankorėžį ir suriškite, tada kiekvieną trumpą virvelę pririškite prie ilgosios virvės. Kankorėžius prieš kabinant galima nupurkšti įvairių spalvų dažais.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis