Sužinokite, kodėl verta neišmesti dažų skardinių

Trumpa, linksma ir netikėta istorija apie tai, kaip baigus namų remontą nereikia išmesti tuščių dažų skardinių, nes iš jų galima sukurti originalų 3D paveikslą ant svetainės sienos. Arba ant bet kurios kitos.

Baigus remontą visada lieka tuščių skardinių nuo dažų. Kartais jas panaudojame įvairiems smulkiems daikčiukams laikyti garaže, kartais pritaikome kaip laikiną vazoną daigams, o kartais paprasčiausiai išmetame. Ir visai ne reikalo. Nes išradingi skandinavų dizaineriai sugalvojo, kaip jas pritaikyti interjero dekorui.

1. Pirmiausia iš skardinių susidėliokite norimą kompoziciją ant popieriaus, patiesto ant grindų. Kompozicijos kraštus apvedžiokite pieštuku. Kad būtų lengviau viską atkurti ant sienos – nusifotografuokite. Iškirpkite kontūrus.

2. Iškirptą popierių su kompozicijos kontūrais pridėkite prie sienos, kurią dekoruosite. Pasižymėkite vietas, kur ant sienos turėtų nutekėti dažai. Tose vietose pilkite ant sienos po nedidelį kiekį dažų, kad jie gražiai nubėgtų.

3. Kad dekoras atrodytų reljefiškai, kai kurias skardines patrumpinkite skardos žirklėmis ar pjūkliuku. Vidų netvarkingai nudažykite pasirinktos spalvos dažais. Nepamiškite patepti ir vienos išorinės sienelės pusės, kad nubėgę daržai atrodytų tikroviškai.

4. Pagal sukurtą vaizdą išgręžkite sienoje skyles ir tvirtinkite skardines. Taip pat galite naudoti ir stiprius klijus – jais patepkite skardinės dugną ir stipriai prispauskite prie sienos. Ir viskas – istorija baigta.

Dekorui sukurti reikės:
įvairių dydžių metalinių skardinių;
pasirinktos spalvos dienų dažų;
žirklių skardai karpyti arba metalo pjūkliuko;
teptuko;
tvirtinimo varžtų skardinėms tvirtinti prie sienos arba stiprių klijų.

Svarbu!
Pirmiausia išbandykite. Įpilkite į skardinę nedidelį dažų kiekį ir išpilkite ant kokio nors vertikaliai pastatytos lentos ar kito paviršiaus. Pamėginkite keletą kartų – taip sužinosite, kaip ir kiek pilti dažų, kad gražiai nutekėtų ant sienos.

Nuotrauka – gamintojo „Bolia“.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis