Šviesos idėjas namams Kelno baldų parodoje pristatys žymi čekų dizainerė

Jau žinoma, kam 2018 metų sausio mėnesį vienoje svarbiausių pasaulyje baldų ir interjero parodų „imm cologne“ patikėta įrengti specialią interjero ir dizaino ekspoziciją „Das Haus“. Savo šiuolaikinių namų viziją pristatys žinoma čekų dizainerė Lucie Koldova.

Idėja surengti grandiozinę interjero dizaino ekspoziciją parodos organizatoriams kilo dar 2003 metais. Tiesa, pradžioje ji vadinosi „Ideal House“. 180 kvadratinių metrų plote per penkiolika metų realiame mastelyje savo ateities namų viziją ir šiuolaikinio gyvenimo filosofiją pristatė nemažai dabartinių šiuolaikinio dizaino ir architektūros žvaigždžių. Jau pirmosios ekspozicijos sulaukė milžiniško susidomėjimo, kadangi jose dalyvaudavo iškart keli žinomi kūrėjai.

Kaip įsivaizduoja savo idealius namus parodoje yra demonstravę tokie dizaineriai kaip Konstantinas Grcicius, Karimas Rashidas, Ronanas ir Ervanas Bouroullecai, Fernando ir Huberto Campanos, Patricia Urquiola, Hella Jongerius, Naoto Fukosawa. 2007 metais savo namų viziją pristatė ir jau mirusi architektūros žvaigždė Zaha Hadid.

Nuo 2012 „Das Haus“ ekspozicijos koncepcija prasiplėtė. Dizaineriai ir architektai ne tik apžvelgia aktualiausias interjero dizaino tendencijas, analizuoja skirtingų kultūrų požiūrį į namus, laužo buities ir interjero stereotipus, bet ir pateikia lankytojams naudingų idėjų ir praktinių patarimų, kaip šiuolaikiškai ir patogiai įsirengti savo namus, teisingai suplanuoti erdves, efektyviai išnaudoti plotą.

Šviesos pilni namai

2018 metų sausio mėnesį parodoje savo namų viziją pristatys čekų dizainerė Lucie Koldova. Pasak dizainerės, „Das Haus“ projekte ji didžiausią dėmesį skirs šviesos pritaikymo interjere atskleidimo galimybėms.

„Mano idealiuose namuose šviesa atlieka pagrindinį vaidmenį, - sako dizainerė. – O baldai interjerui suteikia išbaigtumo“. Dizainerė sako, kad išnaudojant skirtingus apšvietimo būdus interjere galima kurti intriguojančius vizualinius scenarijus, o apšvietimui interjerui vis dar skiriama per mažai dėmesio.

„Žmonės nuolat balansuoja tarp savo emocijų ir nuotaikų. Namai turi suteikti emocinę pusiausvyrą. Šviesa tikrai gali padėti“, - įsitikinusi L.Koldova. Šios ekspozicijos įrengimui dizainerė taip pat parinks inovatyviausias interjero apdailos medžiagas, medžiagas, spalvinius sprendimus, baldus, šviestuvus, interjero aksesuarus.

Tad lėktuvo bilietų į Kelną jau galima drąsiai dairytis – sausio pradžioje lauks išties intriguojantis interjero ir dizaino nuotykis.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis