Ar menininkų darbai gali būti praktiški?

Dizaino studentė Barbora Adamonytė subtiliai balansuoja tarp funkcionalumo ir estetikos. Merginos pristatomi autoriniai darbai – šviestuvas, rūbų kabykla ir skalbinių segtukas nekelia abejonių. Šie darbai ne tik malonūs akiai, bet gali būti praktiškai naudojami ir buityje.

Skalbinių segtukas

Skalbinių segtukus Barbora pirmąkart pagamino prieš kelis metus. Pirmieji eskizai buvo iš putplasčio, o matomi nuotraukose – iš organinio stiklo. „Nors šiomis dienomis tenka matyti nemažai analogų, siekiau, kad skalbinių segtukas būtų iš vienos detalės, o ne iš dviejų medinių ir metalinio intarpo, kuris pabyra į kelias dalis jau po kelių liūčių. Džiugina, kad galėjau išspręsti mane kankinusią problemą. O jų funkcionalumą patvirtina draugų atsiliepimai – segtukai naudojami ir rankšluosčių džiovinimui, ir duonos maišelių užsegimui“, – pasakoja autorė.

B.Adamonytės nuotr.

Rūbų kabykla

Vaizduojama rūbų kabykla yra senos lentos su etnografiniais motyvais ir stilizuoto vežimo rato simbiozė. Kabykla surenkama be jokių varžtų ar klijų, detalės tarpusavyje tvirtinamos kaiščiais, kurie skirti rūbų pasikabinimui ir norimam rato aukščio varijavimui, jos gamybai parinktas medžio masyvas. Įmanomi įvairūs rato dydžiai – galima pritaikyti įvairioms funkcijoms (nuo aksesuarų iki vaikiškų rūbų kabyklos).

B.Adamonytės nuotr.

Šviestuvas

Priklausomai nuo paros laiko žmogui yra svarbi kintanti šviesa: tiek melsva rytais, tiek rausva, saulei leidžiantis vakare. Į šonus ranka judinamas šviesos šaltinis – aliuzija į dangaus kūną. Apšviečiant skirtingas plokštumos spalvas, keičiasi ir erdvės apšvietimas.

„Tuščiavidurėje vaivorykštės spalvų juostoje palikau ertmę, kurioje galėtų būti slankiojamas strypas su šviesos diodu, o pats veiksmas reikalautų žmogaus rankos prisilietimo, o ne vieno mygtuko paspaudimo, t.y. šalto ryšio su daiktais. Kuriant šį šviestuvą atsižvelgiau į spalvų poveikį žmogui ir jo organizmui, todėl ir paties šviestuvo pritaikymas interjere priklauso nuo paties vartotojo – ar tai būtų miegamojo šviestuvas, ar meno objektas minimalių sprendimų erdvėje“, – svarbų žmogaus ryšį su šviesa interpretuoja B. Adamonytė.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis