Jaukus aksesuaras namuose: rankų darbo kėdutė FOTO

Jauna vilnietė netikėtai gimusią įdomią idėją pavertė ne tik originaliu interjero elementu, galinčiu suteikti namams jaukumo, žaismingumo ir šilumos, bet galbūt ir naujos kūrybinės veiklos pradžia.

Neseniai baigusi architektūros studijas ir nestandartinių baldų projektavimo įmonėje dirbanti vilnietė Aušra Telišauskaitė, persikėlusi į naujus namus ir ieškodama būdų, kaip nebrangiai, originaliai bei jaukiai juos apstatyti, visai netikėtai sugalvojo įdomią idėją. Artimųjų paskatinta ir padedama, ji drauge su mama, puikia mezgėja Ada, ir draugu Ignu Augaičiu pradėjo gaminti jaukius interjero aksesuarus – rankų darbo pufus su megztomis sėdynėmis ir beržinėmis kojelėmis.

Kaip vyksta šis kūrybinis procesas, pasakoja jo sumanytoja Aušra Telišauskaitė: „Naujus namus pradėjome kurti nuo laikinos pasisėdėjimo vietos – mūsų pagamintų kėdučių, tapusių savita namų vizitine kortele. Tuomet ir gimė ši idėja. Mano įkalbėta mama numezgė pirmąją sėdimąją dalį, ir jai puikiai pavyko. Mano draugas Ignas suprojektavo beržines kojeles – jas labai kruopščiai atsirenkame, o aš užsiimu baigiamaisiais darbais, – šypsosi kėdučių dizainerė. – Labai stengiamės, kad kiekvienas gaminys būtų savitas, kitoks, kad išsiskirtų nors ir smulkiais dalykais, todėl labai kruopščiai, iki smulkmenų viską apmąstome. Siekiame, kad, pažiūrėjus į daiktą atidžiau, būtų pastebimas jo išskirtinumas, forma, proporcija, spalva, tekstūra, medžiagiškumas, kad jis būtų estetiškas, patrauklus ir patogus sėdėti.“

Kėdė
Kėdė
R. Narkaus nuotr.

Išraiškingas vilnonių siūlų mezginio faktūros ir beržo žievės derinys sukuria natūralumo, artumo gamtai pojūtį ir žadina vaizduotę.

Kėdė
Kėdė
R. Narkaus nuotr.

„Kiekvienam pufui naudojami mezgimo raštai – neatsiejama jų dizaino dalis, – pasakoja pufų sumanytoja Aušra. – Pagrindinis akcentas – pynės. Jos gaminiui suteikia tam tikrą charakterį, formuoja faktūrą. Pufus puošiame ir dekoratyvinėmi juostelėmis, kaspinėliais. Šiais akcentais siekiame suteikti žaismingumo. Rankų darbo megztos pynės, vis kitokie mezgimo stulpeliai, perpynimai šiems baldeliams suteikia dinamikos, išraiškingumo bei ritmo.“

Kėdė
Kėdė
R. Narkaus nuotr.

Aušros sukurtas ir pagamintas pufas: keturiais virbalais numegztos ilgos tuščiavidurės juostos pripildytos minkšto užpildo. Kiekviena juosta susukta – taip suformuoti atskiri junginiai. Vėliau sėdimoji dalis sujungta su trim beržinėmis kojelėmis.

Kėdė
Kėdė
R. Narkaus nuotr.
Kėdė
Kėdė
R. Narkaus nuotr.

Prisiminus savo vaikystę ir pomėgį piešti kreidutėmis, Aušrai kilo mintis sukurti žaismingą staliuką mažiesiems: ant beržinių kojų pritvirtintas netaisyklingų formų debesėlį primenantis stalviršis buvo nudažytas juodai, tad ant jo galima piešti kreidutėmis. Kitas staliukas turi įmontuotą indelį, kur mažasis kūrėjas gali susidėti savo kūrybos įrankius. „Manau, taip mažąjį dailininką galima išmokyti tvarkos, kad viskas, kuo jis naudojasi, turi būti saugiai ir tvarkingai sudėta į vietas“, – tikina šių žaismingų staliukų sumanytoja.

Megztų pufų sumanytoja ir projekto autorė – dizainerė ir architektė Aušra Telišauskaitė.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis