Parodos „Ambiente 2016“ kryptys: išlaikyti ir ištobulinti interjero sprendimai

Nuo vasario 12 iki vasario 16 d. Frankfurte vyks paroda „Ambiente Trend Show“. Šioje dizaino, meno, mados ir architektūros parodoje vyraus keturios tendencijos: meniška sodininkystė, futuristinė mada, funkcionalus paprastumas ir komponavimo laisvė.

Šias tendencijas įkvėpė naujausios dizaino, meno, mados ir architektūros kryptys. Įvairių daiktų mugė „Ambiente“ atspindi naujausias kryptis, supažindina su įvairiais produktais, naujovėmis. Iš anksto galima įsigyti brošiūrą, kurioje aprašytos spalvų, medžiagų ir stilių derinimo tendencijos.

Gamintojo nuotr.

Gamintojo nuotr.

Tai nereiškia, kad parodoje bus pristatomos absoliučiai naujos tendencijos – sėkmingi, paklausūs produktai dažnai yra išbandyti, patikrinti laiko. Visuose teminiuose scenarijuose vyrauja leitmotyvas „išlaikyk ir vystyk“, tai pabrėžia didelius dizainerių, gamintojų ir vartotojų reikalavimus gaminiams. Ypač populiarūs aplinką tausojantys, socialiai priimtinai pagaminti produktai.

Gamintojo nuotr.

Pasitelkus šiuolaikiškų medžiagų, gamybos teikiamas galimybes, atsiranda sprendimų, kurie be galo kūrybingi, pagaminti sumaniai. Ieškant naujų išraiškos formų dizaine, viena vertus, susiduriama su labai konkrečiu darbu, kita vertus, eksperimentuojama su formomis ir medžiagomis.

Gamintojo nuotr.

Meniška sodininkystė – autentiška, originalu

Įkvėpimo semiamasi iš sodo – su šiltais vėlyvos vasaros atspalviais ir originaliomis medžiagomis ši tendencija įneša į namus gamtos. Ištirpsta ribos tarp lauko ir vidaus, taip sukuriama lengva atmosfera gyvenamai erdvei, kurios jaukumas įkvėptas hipiškų tradicijų ir folkloro. Ryškių spalvų paletė patenka kartu su natūraliomis medžiagomis – moliu, keramika, medžiu, bambuku, linu, vilna, medvilne, velvetu ir oda.

Gamintojo nuotr.

Čia pasitelkiamas pynimas, dygsniavimas, graviravimas, glazūravimas. Vazos, antklodės ir pagalvėlės dekoruotos gėlių motyvais, vienos mažiau spalvingos, kitos įvairiaspalvės. Grįžta raišiojimo, aplikacijų, skiautinių technika. Svetainės puošiamos vintažiniais daiktais, kūrybingai kuriama dizaino harmonija.

Gamintojo nuotr.

Futuristinė mada: spindinti estetika

Inovatyvių gamybos technologijų, kaip antai termoplastiko gamybos, ir tradicinių gamybos metodų derinimas atveria daug naujų galimybių, tad iš plastiko, netikrų briliantų, metalo ir neopreno sukuriami dekoratyvūs, daugkartinio perdirbimo produktai. Iš įmantrių molekulinių raštų, šešėlių ir juvelyriškų tekstūrų sukuriami estetiški, unikalūs namų aksesuarai – stiklinės, lempos ir kita, taip pat papuošalai. Su technikos naujovėmis, kaip antai trimačiu spausdinimu, žymiai prasiplėtė kūrybos ribos, tapo įmanoma įgyvendinti įvairiausius sumanymus. Futuristinį dizainą kuria šviesiai žalia, žydra, pilka ir rožinės spalvos.

Gamintojo nuotr.

Gamintojo nuotr.

Funkcionalus paprastumas

Paprastumas, aukšta kokybė, nauja monochrominių spalvų paletė su baltais ir pilkais tonais, šios tendencijos esmė – maksimaliai išplėsti produkto funkcionalumą. Minimalistinis dizainas skatina koncentruotis į aukštos klasės meistriškumą, jį įkvepia medžiagų sporte, architektūroje taikymas. Stiklas, nerūdijantis plienas, marmuras, betonas ir guma pabrėžia produktų ilgaamžiškumą, kuria sportišką, laisvą, uniseksinį stilių. Dėl aiškių linijų, pagrindinių geometrinių formų, mikrotechnikų šie produktai spinduliuoja estetiką, kurioje dominuoja simetrija. Šis minimalizmas ateityje taps klasika.

Gamintojo nuotr.

Gamintojo nuotr.

Gamintojo nuotr.

Komponavimo laisvė arba laisvė be ribų

Sodrios spalvos, ryškių spalvų deriniai apibūdina šią tendenciją. Jai taip pat būdingi kontrastingi aspektai, stulbinami deriniai su individualumo pojūčiu. Įvairi tekstilė, dirbtinės odos, nupoliruoti metalai, vizualūs efektai derinami su roplių, gyvūnų kailių raštais. Šiame dizaino spektre atsispindi eksperimentavimo, kontrastų derinimo džiaugsmas, nesibaiminant įsibrauti į kokį nors stilių. Rezultatas – spalvingas chaosas, sukurtas garsių prekės ženklų ir dar niekam nežinomų kūrėjų, kuriuos visus sieja vienas bruožas – originalus nerūpestingumas.

Gamintojo nuotr.
Gamintojo nuotr.

Gamintojo nuotr.

Didžiausia tarptautinė paroda „Ambiente“

„Ambiente“ – garsiausia tarptautinė paroda-mugė, kurioje eksponuojami, stalo, virtuvės produktai, namų apyvokos daiktai, dovanos, juvelyriniai dirbiniai, mados, sveikatingumo atributai, dekoratyvūs produktai, pristatomos interjero dizaino koncepcijos, baldai, aksesuarai. 2015 m. per penkias dienas naujus produktus pademonstravo daugiau nei 4 800 parodos dalyvių, o parodoje apsilankė apie 135 000 žmonių iš 150 šalių. Šios parodos metu vyksta ir daugybė renginių, pristatomi nauji dizaineriai, kompanijos, naujos tendencijos, įteikiami apdovanojimai.

Gamintojo nuotr.

Gamintojo nuotr.

Gamintojo nuotr.

Informacija apie parodos organizatorius „Messe Frankfurt“

„Messe Frankfurt“ – vieni iš didžiausių parodų organizatorių pasaulyje, kurių pardavimai siekia 554 milijonus eurų ir kurie turi 2 130 darbuotojų. „Messe Frankfurt“ 10-ies parodų salių plotas yra 592 127 kvadratiniai metrai. Kompanijai taip pat priklauso du kongresų centrai. Istorinėje „Festhalle“ vyksta įvairiausi renginiai.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis