Plytelių klijavimas: kokias plyteles rinktis – glazūruotas ar matines?

Renkantis tinkamiausias plyteles savo namų interjerui, pirmiausia reikia apsvarstyti nemažai svarbių su jų dizainu ir medžiagiškumu susijusių aspektų. Vienas iš tokių svarbių apsisprendimų – plytelių užbaigimas. Šiame tekste pristatysime pagrindinius glazūruotų bei matinių plytelių pliusus bei minusus.

Glazūruotų plytelių pliusai

* Glazūruotos plytelės mažoje patalpoje sukuria papildomos erdvės įspūdį. Blizgus jų paviršius, atspindėdamas šviesą apgauna akį, todėl atrodo, kad kambarys klotas glazūruotomis plytelėmis yra didesnis nei iš tiesų yra.

* Glazūruotos plytelės erdvei suteikia papildomos šviesos. Dėl blizgaus šių plytelių paviršiaus patalpa atrodo ne tik vizualiai erdvesnė, bet ir šviesesnė, todėl jas tinka naudoti kambariuose, kuriuose trūksta natūralios šviesos.

* Lengvas valymas. Slidus glazūruotų plytelių paviršius yra labai lengvai valomas, išsipylusį skysti galima tiesiog nušluostyti. Dėl šios priežasties blizgias plyteles populiaru naudoti klojant vonios arba virtuvės sienas.

Shutterstock

Glazūruotų plytelių minusai

* Slidumas. Blizgus plytelių paviršius dažnai pirmiausia asocijuojasi su jų slidumu. Tokios plytelės ypač slidžios pasidaro kai yra šlapios, todėl nerekomenduojama glazūruotomis plytelėmis kloti grindų vonios kambaryje arba prieškambaryje. Tokios plytelės yra tinkamesnės sienų apdailai.

* Blizgesys pabrėžia plytelių trūkumus. Įvairūs nešvarumai yra kur kas labiau pastebimi ant blizgaus paviršiaus (batų paliktos žymės, pirštų antspaudai, muilo nuosėdos ir t.t.). Todėl tokias plyteles reikia dažniau reguliariai velyti nei matines plyteles.

Shutterstock

Matinių plytelių pliusai

* Geresnis sukibimas. Matinėmis plytelėmis yra įprasta kloti grindis vonioje bei kitose padidėjusios drėgmės zonose (pavyzdžiui, koridoriuje), nes jos yra mažiau slidžios už glazūruotas plyteles.

* Reikia mažiau priežiūros. Ant matinių plytelių yra mažiau matyti įvairūs nešvarumai, todėl jas galima valyti rečiau. Tokios plytelės puikiai tinka intensyvaus judėjimo zonose.

* Estetiškumas. Matinės plytelės vizualiai atrodo labai natūraliai. Jos kuria ramybės atmosferą patalpoje, todėl tinka ten, kur yra norima sukurti asmeninę ramybės oazę.

Matinių plytelių minusai

* Matinės plytelės sugeria šviesą. Kadangi šios plytelės neturi blizgaus paviršiaus, jos neatspindi šviesos ir kambaryje nesukuria papildomos erdvės įspūdžio. Dėl šios priežasties, matines plyteles patariama naudoti didesnėse patalpose.

* Sunkiau išvalomos dėmės. Nors ant matinių plytelių nešvarumai yra mažiau matomi ir tokias plyteles galima valyti rečiau, tačiau ant jų paviršiaus atsiradus dėmei, ją yra sunkiau pašalinti nei nuo blizgių plytelių paviršiaus.

Paruošta pagal Statybairapdailosdarbai.lt informaciją

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis