2 gėrimai, geriausiai padedantys sumažinti cukraus kiekį kraujyje

Jei stengiatės gyventi sveikiau, tuomet tikėtina, kad jūsų virtuvėje karaliauja daržovės, kiaušiniai, avokadai ir kiti maisto produktai, kuriuose gausu baltymų, skaidulų ir gerųjų angliavandenių. Sveika mityba prisideda ir prie cukraus kiekio kraujyje reguliavimo. Tačiau tai tik viena medalio pusė – labai svarbu atsižvelgti ir į tai, ką geriate.

Kaip ir maistas, taip ir gėrimai – yra gėrimų, kurie palaiko cukraus kiekį kraujyje, tačiau yra ir tokių, kurie gali padidinti cukraus kiekį, tad ko reikėtų vengti ir ką reikėtų gerti?


Gėrimai, kurių nepatartina gerti norint sumažinti cukraus kiekį kraujyje


Siekiant stabilizuoti cukraus kiekį kraujyje, reikėtų vengti arba visai nevartoti gėrimų, kuriuose yra alkoholio. Alkoholis gali paveikti hormonus ir sumažinti insulino gebėjimą reguliuoti cukraus kiekį kraujyje. Labai dažnai dėl alkoholio vartojimo cukraus kiekis kraujyje tampa nestabilus. Tokie gėrimai, kaip alus ir alkoholiniai kokteiliai ypatingai kenkia cukraus stabilumui kraujyje, nes juose yra daug angliavandenių.


Jei geriate vaistus, skirtus cukraus kiekiui kraujyje valdyti, tuomet alkoholio vartojimas gali šį procesą sutrikdyti. Norėdami geriau valdyti cukraus kiekį kraujyje, žmonės turėtų vengti gerti alkoholinius gėrimus nevalgius arba kai cukraus kiekis kraujyje yra mažas.Negana to, tokie gėrimai, kaip gazuoti gėrimai, saldžios arbatos, energetiniai gėrimai, sportiniai gėrimai, saldinti kavos gėrimai ir vaisių sultys gali sukelti cukraus kiekio kraujyje padidėjimą, todėl jų reikėtų arba visiškai atsisakyti, arba vartoti itin saikingai.


Geriausi 2 gėrimai, padedantys sumažinti cukraus kiekį kraujyje


Tad ką gi galima, ką reikėtų gerti, kad stabilizuotumėte cukraus kiekį kraujyje? Pirmenybę reikėtų teikti šiems gėrimams:


1. Vanduo. Vanduo yra pagrindinis ir svarbiausias gėrimas, padedantis valdyti cukraus kiekį kraujyje. Vanduo nepadidins ir nesumažins cukraus kiekio kraujyje, tačiau gali užkirsti kelią hiperglikemijos epizodams reguliuodamas hormonus, turinčius įtakos gliukozės stabilizavimui ir šlapimo gamybai. Tai be galo svarbu, nes nors pats vanduo nesumažins cukraus kiekio kraujyje, tačiau dehidratacija gali jį padidinti, dėl ko cukraus kiekis kraujyje tampa per daug koncentruotas.


Apskritai kūnas negali tinkamai veikti, jei nėra tinkamai hidratuotas. Būtent todėl vanduo turėtų būti pats pirmasis pasirinkimas visiems žmonėms, tiek siekiantiems stabilizuoti cukraus kiekį kraujyje, tiek visiškai sveikiems.


2. Nesaldinta žalioji arbata. Nesaldinta žalioji arbata yra vienintelė, kuri iš tiesų gali sumažinti cukraus kiekį kraujyje. Buvo atliktas tyrimas, kuris parodė, kad žmonėms, geriantiems žaliąją arbatą, pagerėjo gliukozės metabolizmas (angliavandenių skaidymas į paprastus cukrus, kurie virsta gliukoze ir taip ląstelės maitinasi), palyginti su žmonėmis, kurie gėrė kavą be kofeino, juodąją arbatą ir pan.


Nesaldintoje žaliojoje arbatoje yra daug tam tikros rūšies polifenolio, kuris padeda mažinti cukraus kiekį kraujyje. Taip pat mokslininkai padarė išvadą, kad žalioji arbata gali padėti sumažinti 2 tipo diabeto riziką.


Siekiant suvaldyti cukraus kiekį kraujyje labai svarbi yra bendra jūsų mityba. Vienas kažkoks pasirinktas produktas ar gėrimas nepadarys stebuklų, tačiau jei į problemą pažvelgsite kompleksiškai, tuomet galite pasiekti puikių rezultatų.Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis