Ekspertė pataria, į ką atkreipti dėmesį norint tvariai įsirengti balkoną ar namų terasą

Gyvendami klimato zonoje, kurioje šiltasis metų laikas yra gerokai trumpesnis už šaltąjį, ypatingai vertiname kiekvieną saulėtą ir šiltą dieną. Turima lauko erdvė namuose leidžia mėgautis grynu oru ir išnaudoti kiekvieną saulėtą akimirką. Vis tik ne vienam kyla klausimas, kokius baldus ir aksesuarus rinktis, kaip juos prižiūrėti, kad dažnai gana permainingais orais jie tarnautų kuo ilgiau.

Tiek renkantis baldus, tiek aksesuarus terasai ar balkonui, pirmiausia reikėtų atkreipti dėmesį, kad jie būtų skirti naudoti lauke. Specializuoti baldai ir aksesuarai yra atsparesni išorės sąlygoms, permainingiems orams, tad ilgiau tarnaus.


„Atkreipkite dėmesį į medžiagas: apsvarstykite medienos ar plastikinius variantus, kuriuos lengva prižiūrėti. Plastikiniai baldai yra patvarūs, nereikalauja ypatingos priežiūros, tvirtas plastikas neblunka, neskeldėja ir neišsausėja dėl UV spindulių poveikio. Ieškantiems tvaresnių sprendimų – galima rinktis baldus, pagamintus iš perdirbto plastiko. Tuo tarpu natūralios medžiagos, pavyzdžiui, medis, suteiks erdvei šilumos ir jaukumo“, – pasakoja Eimantė Nemanė, IKEA interjero dizaino skyriaus vadovė.


Tinkama priežiūra – pagrindinis ilgaamžiškumo šaltinis


Interjero specialistas akcentuoja turimų baldų priežiūros svarbą, mat tai padės kuo ilgiau išlaikyti turimus baldus ir nepirkti naujų. „Jei turite galimybių, baldus šaltuoju sezono metu laikykite vėsioje ir sausoje patalpoje. Jei baldai laikomi lauke, pravartu juos uždengti specialiais lauko baldų uždangalais, apsaugančiais nuo lietaus, purvo, saulės. Jei baldai laikomi lauke – po lietaus ar sniego būtina nuvalyti vandens ar sniego perteklių nuo plokščių paviršių ir leisti orui cirkuliuoti“, – sako E. Nemanė.


Jei baldus esate išsirinkę anksčiau ir po žiemos miego nusprendėte juos iškelti į dienos šviesą, interjero dizaineris akcentuoja kelis dalykus. Pirmiausia, svarbu juos nuvalyti ir pasirūpinti tinkama apsauga nuo aplinkos poveikio.


„Lauko baldų valymui naudokite švelnų ploviklį ir šiltą vandenį. Atnaujinti turimus baldus padės naujas dažų ar tiesiog beico sluoksnis – paryškins baldų spalvą, padarys juos atsparesnius oro sąlygoms“, – pataria E. Nemanė. Ji priduria, kad net ir baldų varžtų priveržimas po žiemos prailgins jų tarnavimo laiką.


Grindų dangą atsinaujinti galima be meistrų


Ypatingo jaukumo terasai suteikti gali tinkamai pasirinkta grindų danga. Interjero dizaineris sako, kad čia nebūtina daryti didžiulių atnaujinimo darbų. Kad ir kokią grindų dangą pasirinktumėte, ji turėtų būti pakelta nuo žemės, kad nesiektų grunto, o oras pro apačią laisvai galėtų cirkuliuoti. Taip grindys bus labiau apsaugotos nuo aplinkos poveikio.

„Balkoną ar terasą galite greitai atnaujinti tiesiog pakeisdami grindų dangą. Ją galite rinktis tokią, kurią lengva sumontuoti ir sujungti patiems, be meistrų pagalbos. Pavyzdžiui, pasirinkę plastikines, medines ar net porcelianines plokšteles, jas iškloti galima per kelias minutes tarpusavy sujungiant be jokių įrankių. Grindų danga iš porceliano pakeis jūsų senųjų grindų išvaizdą, suteikdama puošnumo. Na, o jei maloniau po kojomis justi natūralios medienos šilumą, galite rinktis medines plokšteles. Galite rinktis vieną spalvą ir medžiagą arba derinti kelias, taip erdvei suteikdami daugiau gyvybės“, – pasakoja IKEA dizainerė.


Kaip ir su lauko baldais, taip ir su grindų danga – norint, kad ji tarnautų ilgiau, interjero dizaineris primena tinkamai ja rūpintis. „Atliekant paprastą ir reguliarią priežiūrą, danga tarnaus ilgiau. Spalvos pokyčiai ar nedideli įtrūkimai – tai požymiai, kad atėjo laikas medinę dangą atnaujinti ją beicuojant“, – patarimais dalinasi ji.


Atnaujinimo sprendimai už kelis eurus


Interjero specialistė ragina nepamirši ir atributų, padėsiančių lengvai ir greitai terasą ar balkoną atnaujinti nekeičiant baldų ar grindų. Čia pravers lauko tekstilė ir aksesuarai.


„Turimus senus lauko baldus nubeicavus ir pakeitus kėdžių sėdimąsias pagalvėles ar šezlongų kilimėlius – jie gali atrodyti kaip nauji. Tačiau papildomai galima priderinti kilimą, pagalvėles – tai erdvei suteiks jaukumo, spalvų ir tekstūros. Naudodami lauko apšvietimą, terasoje sukursite jaukesnę atmosferą vakarais ar debesuotomis dienomis. Galite naudoti LED žvakes, saulės energija pasikraunančius žibintus ar LED lempučių girliandas su įkraunamosiomis baterijomis“, – sako E. Nemanė.


Žinoma, daugeliui lauko erdvė neatskiriama nuo žalumos ir gėlių. „Čia taip pat galite improvizuoti ir įrengti, pavyzdžiui, kabančius sodus su pakabinamais vazonais. Žaiskite su augalų vazonų spalvomis ir tekstūromis, gėlių lovelius įrenkite skirtinguose aukščiuose, kad visiškai išnaudotumėte turimą erdvę“, – lauko erdvės atnaujinimo patarimais dalinasi E. Nemanė.Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis