Kodėl signalizacija be saugos tarnybos yra bevertė?

Šiuolaikinių technologijų dėka, namų saugumą ir ramų gyvenimą užtikrinti lengva kaip niekad anksčiau. Vienos lyderiaujančių apsaugos įmonių Lietuvoje „Ekskomisarų biuras“ atstovas įspėja – tobulėjant saugos priemonėms, išmanesni tampa ir ilgapirščiai, todėl į namų saugumą reikia žiūrėti visapusiškai.

Pasak Elektroninės saugos departamento direktoriaus Žilvino Andrulio, net jei namuose yra įdiegtos apsaugos sistemos, tačiau jos nėra prijungtos prie saugos tarnybos stebėjimo centro, to vagiams atbaidyti nepakanka.


„Jei namuose įsirengėte apsaugos sistemą, kuri nėra prijungta prie visą parą budinčio stebėjimo centro, įsibrovėlius užfiksavusios kameros ar suveikusi signalizacija gali menkai tepadėti. Nepaisant to, jog įdiegtos saugos priemonės skleidžia triukšmą ir siunčia pranešimus į šeimininko telefoną, plėšikai gali nuošaliau palaukti, ar neprisistatys apsaugos ekipažas ir tam neįvykus, tęsti savo darbus“, – sako „Ekskomisarų biuro“ saugos specialistas.


Kaip pastebi Ž. Andrulis, tuo ir skiriasi autonominės signalizacijos sistemų ir prijungtų prie apsaugos tarnybų sistemų nauda nelaimės atveju. Net jeigu ir susitarėte su kaimynu jums išvykus pasaugoti jūsų namus, nėra jokios garantijos, jog geranoriški kaimynai, trečią valandą nakties išgirdę triukšmą, puls ginti jūsų turtą. Tokiu atveju nedelsiant sureaguoti gali tik saugos tarnyba, turinti ryšį su apsaugos sistemomis jūsų namuose.


„Objekte esanti apsaugos sistema prijungiama prie „Ekskomisarų biuro“ stebėjimo ir valdymo centro, o jai suveikus, automatinė valdymo programa nedelsiant išsiunčia arčiausiai esantį ekipažą, kuris gali sustabdyti plėšikus, besikėsinančius į jūsų turtą ar net jus pačius“, – priduria Ž. Andrulis.


Siekdami dar labiau pagerinti savo apsaugos paslaugų veiksmingumą, „Ekskomisarų biuras“ sukūrė specialią mobiliąją programėlę „Būk ramus“. Šioji leidžia vartotojams stebėti pranešimus iš savo namų apsaugos sistemos, ją valdyti ir, esant poreikiui, bet kada iškviesti greitojo reagavimo ekipažą paspaudus SOS mygtuką.


Turint įtarimų dėl įsilaužimo, į namus neikite


Policijos departamento komunikacijos skyriaus specialistė Revita Janavičiūtė pabrėžia – policija nuolatos ragina žmones saugoti savo turtą įvairiomis priemonėmis ir būdais. Signalizacija, sujungta su apsaugos tarnyba – viena jų.

„Vagis labiausiai vilioja viešai matomi prabangūs daiktai, nestebima teritorija, neapsaugotas būstas. Todėl gyventojus nuolat raginame namuose įsirengti saugos sistemas, kurių dėka būsite saugomi 24 valandas per parą. Vaizdo stebėjimo kamerų įrengimas, sujungtas su apsaugos tarnyba, gali tapti kertine prevencine priemone“, – sako R. Janavičiūtė.


Kaip pabrėžia policijos atstovė, jei sugrįžę namo pastebite, jog jūsų valdose jau lankėsi vagys (atvertos durys, išdaužtas langas), griežtai neikite į būstą, galbūt nusikaltėliai dar nėra išėję.


„Nieko nelieskite rankomis, nepalikite bereikalingų savo pėdsakų, kurie gali susimaišyti su nusikaltėlių pėdsakais. Užeikite pas kaimynus ir iškvieskite policiją. Jeigu jus apvogė ar apgavo, nedelsiant kreipkitės į mus – skubiai pranešus ir tiksliai apibūdinus įtariamus asmenis bei jų automobilius, bus galima greičiau sulaikyti nusikaltėlius ir apsaugoti nuo nelaimių kitus žmones“, – priduria policijos komunikacijos skyriaus specialistė.


Brangi pamoka


Savo istorija sutiko pasidalinti vienas iš „Ekskomisarų biuro“ klientų Martynas. Pasak jo, prieš du metus viename iš Vilniaus rajonų jis įsirenginėjo namą, o saugos tarnybos paslaugomis dar nesinaudojo. Ilgapirščiai savaitgalį, dienos metu, sugebėjo išnešti daug brangios technikos. Tuomet žalos pridaryta už maždaug 12 tūkst. eurų.


„Namas rajone, kuriame tuomet buvo dar tik vystomos statybos, ne darbo dienomis rajonas apytuštis. Todėl, tik nutiesus elektros įvadą, įsirengiau signalizaciją, sujungtą su mano telefonu. Tiesa, prijungti šios sistemos su apsaugos tarnyba taip ir nespėjau – tą planavau padaryti jau įsikėlęs ten, kuomet statybos rūpesčiai jau praeityje“, – pasakoja Martynas.


Vieną sekmadienio rytą pabudęs nuo pranešimo telefone, jog statomame name suveikė signalizacija, Martynas nedelsdamas šoko į automobilį ir nuskubėjo link statybų objekto.


„Nors tokiu metu eismo beveik nėra, tačiau kelionė vis tiek man užtruko keliolika minučių. Suveikusios signalizacijos rezultatas – galinės terasos durys išlaužtos, o namuose trūko bene visų stambių statybinių įrankių, net neįrengtų kondicionierių. Vagys turėjo išsišniukštinėti iš anksto, žinoti, kur viskas padėta, ir operatyviai viską susikrauti“, – svarsto Martynas.


Istorija baigėsi tuo, jog plėšikai surasti taip ir nebuvo, o patirtų nuostolių niekas nepadengė, nes namas dar nebuvo draustas.


„Prisipažinsiu – iš ties nemalonus jausmas, kai tave apvagia dar nespėjus pasidžiaugti įkurtuvėmis. Atvykusi policija patarė, apsaugos sistemą sujungti su tarnybomis, tuomet ir tokių atvejų tikimybė gerokai sumažėja. Po kurio laiko „Ekskomisarų biuras“ dėka pavyko namus apsaugoti tokiomis apsaugos priemonėmis, apie kurias iki tol net nežinojau, dabar jaučiuosi daug ramiau tiek namuose, tiek išvykęs ilgesniam laikui“, – atvirauja klientas. 


Akivaizdu, jog norint užtikrinti optimalią apsaugą, būtina investuoti į visapusišką namų apsaugos sistemą, kurią prižiūri profesionali saugos tarnyba. Sujungę moderniausias technologijas su atsidavusia komanda, namų savininkai gali būti ramūs dėl savo turto saugumo.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis