70 kv.m. butas Kaune: pavyzdys, kaip įnešti gyvybės į „šaltą“ interjerą

Kaune, Vytėnų kvartale, įsikūrusi užsakovų pora aiškiai žinojo, ko nori: būsto, kuriame kiekviena zona visiškai atliktų savo paskirtį. Taip bute atsirado tradicinė didelė virtuvė, didelis valgomasis stalas, prie kurio gali susirinkti šeima ir svečiai, vonios kambarys su erdviu dušu ir vieta techninei įrangai bei kitoms priemonėms. Miegamasis skirtas tik poilsiui, tad jame nėra jokių nereikalingų detalių, tačiau akį traukia išskirtinis akcentas – permatoma drabužinė.

Dizainerė Julija Šeškuvienė sako, kad pradėjus projektą vidinių pertvarų bute dar nebuvo, tad baldų ir funkcinių zonų išdėstymas buvo pritaikytas prie užsakovų poreikių. Baldai atliko ir erdvių zonavimo funkciją. Dėl gana nedidelės buto kvadratūros drabužinę teko įtalpinti miegamajame kambaryje. Siekiant neapsunkinti kambario, sumanyta lengva rėminė konstrukcija su tonuoto stiklo pertvaromis. Ir kitose patalpose suprojektuotos atskiros spintos, organiškai įsikomponuojančios į kubinę buto struktūrą.

Vienas iš tokių kubų – rusvo riešutmedžio skydais apkalta patalpa, talpinanti ne tik vonios kambarį, bet ir lauko rūbų spintą. Prie sienų priderintos aukštos įėjimo durys ir priešais stovinti virtuvės spinta. Šie elementai, be tiesioginės paskirties, atskiria prieškambarį nuo svetainės ir valgomojo, o dėl vienodų medžiagų, spalvų, tekstūrų padeda išlaikyti erdvę vientisą.

Vientisumo siekta tiek renkantis medžiagas, tiek baldus ir dekoro detales. Ąžuolo grindys, riešutmedžio faneros sienų lentos, juodas MDF plokščių virtuvės baldų komplektas, balto stiklo sienutė ir tonuoto stiklo drabužinė su metalo konstrukcijomis sukūrė lengvumo ir harmonijos įspūdį. Juolab, kad erdvės nesuskaidė smulkūs elementai. Štai vonios kambario veidrodis uždengia visą sieną – tokiu būdu erdvė gerokai prasiplėtė. Darbo kambario lentyna, virtuvės spintelės taip pat siekia lubas. Deja, dėl ventiliacijos ortakių ne visur pavyko išsaugoti maksimalų lubų aukštį, o originalias betono lubas teko padengti gipso kartono plokštėmis.

Dizainerė pastebi, kad užsakovai nebijojo tamsesnių spalvų, metalo detalių (drabužinės konstrukcija, metalinė valgomojo stalo koja), norėjo palikti atidengtas betonines lubas, vengė perdėto dekoro. Dėl šios priežasties butas išėjo gana paprastas, be nereikalingų detalių, o visi daiktai jame turi savo vietą ir praktinę funkciją. Ypač džiugina drabužinės sprendimas – paprastas, patogus naudoti, o kartu kūrybiškas.

Vienspalvį „šaltą“ interjerą, griežtas geometrines figūras pagyvina ir „sušiltina“ medis, kurio čia – išties gausu. Darbo kambarys kiek spalvingesnis, tačiau išlaikoma rami darbinė atmosfera, o namų jausmą suteikia šeimininkų nuotraukomis išklijuota siena. Spalviniai miegamojo ir darbo kambario akcentai suteikia interjerui gaivumo ir jaunatviškumo.

Interjerą sukūrė: CAD monkeys

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis