Vasaros pėdsakai ant drabužių – kaip išvalyti žolės dėmes

Vasara yra ne tik žygiai gamtoje, piknikai parkuose ir maudynės vandens telkiniuose, bet ir žaliai išteptos vaikų kelnės ant kelių, staltiesė ar rankšluostis su žolės dėmėmis, kurias ne taip ir lengva išvalyti. Kad vasarai baigiantis drabužių ar tekstilės nereikėtų išmesti, pasidalinsime liaudiškomis gudrybėmis, kaip pašalinti žolės dėmes.

Glicerinas


Vienas iš būdų, kaip iš audinio pažalinti žolės dėmes – pasitelkus gliceriną. Užpilkite jo ant išteptos vietos, sudrėkinkite visą dėmę ir palikite veikti 20 minučių. Po to drabužį skalbkite kaip įprasta, daug kartų kruopščiai išskalaudami.


Dantų pasta


Verta išbandyti ir dantų pastą. Užspauskite jos ant dėmės ir palikite kelias minutes, kad įsigertų. Tada patrinkite visą dėmę, įtrinkite pastą į audinį, vėl palikite kelias minutes, o tada kruopščiai išskalbkite.


Amoniako tirpalas


Žolės dėmes padės išvalyti tirpalas iš litre vandens išmaišyto valgomojo šaukšto amoniako. Šiuo tirpalu sudrėkinkite išteptą vietą, palikite įsigerti ir kruopščiai išskalbkite skalbimo priemone.


Citrinos rūgštis


Jei spintelėje turite pakelį citrinos rūgšties, galite panaudoti šią priemonę išvalyti žolės dėmes. Nešvarią vietą sudrėkinkite vandeniu, užberkite citrinos rūgšties ir palikite 15 minučių, kad citrinos rūgštis ištrauktų nešvarumus iš audinio pluošto. Po to svarbu audinį labai kruopščiai išskalauti, kad tarp audinio gijų neliktų rūgšties, kuri gali sugadinti medžiagą.


Be visų šių metodų, žolės dėmes padės pašalinti ir specialios priemonės, skirtos dėmėms iš audinio šalinti. Šias priemones taip pat reikia užpilti ant dėmės, palikti kurį laiką, ir išskalbti kaip įprasta.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis