Kaip pasirinkti geriausią batutą?

Artėja vasara, saulė džiugina vis dažniau, o noras kuo daugiau laiko praleisti lauke, gryname ore tik didėja. Ir iš tiesų, laiko lauke reikia praleisti daug.

Saulė suteikia vitaminą D mūsų organizmui, grynas oras padeda išvaikyti slogias mintis ir tiesiog geriną nuotaiką. Buvimas lauke yra itin naudingas ir vaikams. Saulė, grynas oras, fizinis aktyvumas kiekvienam yra tik į naudą. Tačiau, kaip paskatinti vaikus daugiau laiko praleisti lauke ir gryname ore, kai paprasti žaislai ar lauko sūpynės nebestebina ir nebedomina? Batutas gal tapti puikia išeitimi! Batutus mėgsta visi, tiek vaikai, tiek suaugę. Tai gali tapti puikia sodo, kiemo dalimi, kuri tik ir skatins vaikus bėgti į lauką ir laiką praleisti šokinėjant. Naudinga paminėti ir tai, kad turėdami batutą, galėsite džiaugtis ne tik tuo, kad atžala ar atžalos puikiai praleis laiką, bet ir tuo, kad jie bus fiziškai aktyvesni. Na, o tai, žinant šių dienų vaikas ir jų laisvalaikio ypatumus, yra be galo svarbu. Tiesa, linksmybes ir gerą laiką garantuojantį batutą įsigyti gali būti ne taip paprasta, kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio. Dėl šios priežasties, renkantis labai svarbu atsižvelgti į kelis dalykus. Būtent juos ir aptarsime šiame straipsnyje.


Batuto forma


Batutas, daugeliui iš mūsų, asocijuojasi su pramogomis, linksmybėmis ir puikiai praleistu laiku. Iš tiesų, visą tai jis tikrai gali suteikti, tereikia jį pasirinkti tinkamai. Na, o renkantis, pirmiausia dėmesį reikėtų atkreipti į batuto formą. Standartinis batutas - apvalus. Apvalūs batutai gali būti tiek labai dideli, tiek maži. Negana to, jų kaina - prieinamiausia. Taip pat, šie batutai yra lengvai pastatomi, prie jų lengva pritvirtinti apsauginį tinklelį. Apvalūs batutai padeda vienodai paskirstyti svorį visoms spyruoklėms, tad, viena pusė nenusidėvi greičiau nei kita. Tačiau, šokinėjant batutas stumia šokinėtoją link centro, o ant batuto esant daugiau žmonių tai gali būti pavojinga. Daugelis teigia ir tai, kad ant apvalaus batuto nepavyksta efektyviai atlikti triukų. Kiti batutai - keturkampiai. Kvadrato, stačiakampio formos batutai, iš tiesų, buvo pirmieji pradėti naudoti batutai. Tokie batutai yra naudojami varžybose, gimnastikoje. Ši forma leidžia ant batuto saugiai šokinėti keliems žmonėms. Kadangi, svoris nėra tolygiai paskirstomas, kiekvienas šokinėjantis gali lengviau jaustis ant batuto, efektyviau ir saugiau nusileisti. Tačiau, tai gali turėti įtakos greitesniam spyruoklių susidėvėjimui. Teigiama, kad keturkampiai batutai yra tinkamiausi tiems, kurie nori praktikuoti įvairius šuolius, triukus. Vis dėlto, toks batutas reikalauja daugiau vietos, didesnio, tvirtesnio rėmo. Taip pat, jį gali būti sunku surinkti, pajudinti. Batutai gali būti ir ovalo formos. Tai aukso viduriukas, kuris sujungia apvalių ir keturkampių batutų savybes. Būtent šie batutai yra laikomi saugiausiai, patvariausiais. Tiesa, rasti tokios formos batutą gali būti tikrai sudėtinga, kadangi, jie nėra tokie populiarūs.


Kiek vietos turite sode ar kieme?


Renkantis be galo svarbu atsižvelgti ir į tai, kiek laisvos vietos turite sode, kieme. Rekomenduojama statyti batutą tokioje vietoje, kur aplink jį liktų nors 50 cm laisvos vietos, iš visų pusių. Pagrindas privalo būti lygus, be akmenų, augalų ir kitų objektų, kurie galėtų sužaloti žmogų, iškritus. Įsitikinti reikėtų ir tuo, ar virš batuto esanti erdvė irgi yra laisva, tuščia. Svarbu, kad virš jo nebūtų šakų, medžių, į kuriuos galima būtų atsitrenkti šokinėjant. 


Tinkamas dydis - svarbus aspektas 


Batuto dydis turėtų būti pasirenkamas ne tik pagal tai, kiek sode turite laisvos vietos, bet ir atsižvelgiant į tai, kiek ir kokių žmonių juo naudosis. Jei batutas vaikams - mažesnio dydžio tikrai pakaks. Tiesa, svarbu atminti, kad vaikai auga greitai. Tad, geriausia rinktis tokį, kuris tiktų ir mažesniems ir vyresniems vaikams. Svarbu pabrėžti, kad svarbų vaidmenį atlieka ir naudotojų svoris. Svarbu, kad maksimali apkrova būtų kur kas didesnė už bendrą naudotojų svorį. Didesnis batutas bus reikalingas ir tuo atveju, jei juo planuoja naudotis daugiau nei vienas žmogus. Žinoma, svarbu ir tai, kad batutas būtų apsaugotas tinkleliu. 


Varle.lt svetainėje rasite itin platų batutų pasirinkimą. Apsilankykite: https://www.varle.lt/batutai/ ir išsirinkite sau tinkamiausią! Čia ne tik platus batutų, bet ir baseinų pasirinkimas, tad savo sodą galėsite paversti tikru pramogų parku! 


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis