5 užmiršti pavasario žiedai, kurie gali nuspalvinti bet kurį sodą

Pavasariniai žiedai yra tikra atgaiva akims po atrodytų niekada nesibaigiančios žiemos. Jie taip pat yra ženklas, kad atėjo metas pradėti tvarkytis sode ir užsiimti sodinimo darbais. Šiame straipsnyje pristatysime kelis šiek tiek primirštus žiedus, kurie gėlyne padės gražiai pereiti iš pavasario į vasaros sezoną.

Mėlynasis palemonas (lot. Polemonium caeruleum)


Mėlynasis palemonas – daugiametis žolinis augalas, kuris priklauso palemoninių augalų šeimai. Jo aukštis svyruoja nuo 30 iki 120 cm. Išskirtiniai bruožai – kopėčias primenantys lapai bei aukštai iškelti žiedai. Būtent žiedai ir jų nepaprastas grožis daro šiuos augalus itin patrauklius. Dažniausiai yra auginami mėlynos bei violetinės spalvos palemonai. Rečiau sutinkami, bet lygiai tokie pat žavūs, balti ir rožiniai šių augalų žiedai.


Shutterstock


Dekoratyvinis česnakas (lot. Allium)


Dekoratyviniai česnakai yra itin patrauklūs dėl savo ilgo žydėjimo laikotarpio (jie pradeda žydėti pavasarį, o baigia – rudenį). Taip pat jie yra vertinami dėl atsparumo kenkėjams bei blogoms oro sąlygoms (jie neblogai pakenčia neilgas sausras bei liūtis, taip pat jie yra atsparūs ir šalčiams).


Tai yra amarilinių šeimos augalas, kuris išsiskiria fejerverką primenančiu žiedynu. Dekoratyvinių česnakų žiedyną sudaro labai smulkūs žiedeliai. Toks žiedyno burbulas kartais gali siekti net 20 cm. Dekoratyvinio česnako žiedai būna violetinės, rožinės bei baltos spalvos.


Shutterstock


Dailusis auskarėlis (lot. Dicentra spectabilis)


Dailusis auskarėlis yra daugiametė, išskirtinės išvaizdos gėlė. Dėl savo žiedų formos, šis augalas kartais dar yra vadinama kraujuojančia širdimi. Ant vieno žiedkočio paprastai pražysta po 3-15 širdelės formos žiedų. Žiedai gali būti balti arba rožiniai. Svarbu paminėti, kad šis augalas yra nuodingas.


Shutterstock


Stambialapė brunera (lot. Brunnera macrophylla)


Stambialapė brunera – daugiametė gėlė, kurią dėl smulkių, melsvos spalvos žiedų, kartais galima sumaišyti su neužmirštuole. Nors ši gėlė nežydi labai ilgai, ji puikiai atrodo ir nužydėjusi (dėl savo stambių, gyslotų, širdies formos lapų). Šis augalas gali tikti tiems sodams, kuriuose trūksta gerai apšviestų plotų, nes jis geriausiai auga pusiau pavėsyje.


Shutterstock


Paprastasis sinavadas (lot. Aquilegia vulgaris)


Paprastasis sinavadas – daugiametis žolinis augalas, išsiskiriantis savo lauko gėles primenančiais žiedais. Jis yra labai patrauklus savo atsparumu prastoms oro sąlygoms.


Shutterstock


Kadangi šios gėlės turi daug nektaro, jos yra ypatingai mėgstamos augalų apdulkintojų. Beje, paprastasis sinavadas yra naudojamas vaistams gaminti.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis