Būna ir taip: butas prekybos centre

Dauguma žmonių svajoja apsigyventi prekybos centre. Dabar šią svajonę galima įgyvendinti, nes pirmasis JAV prekybos centras „Arcade Providence“, kuris buvo pastatytas prieš 188 metus, dabar perdarytas į 48 mažus, bet tobulai įrengtus butus.

7 mln. dolerių (apytikriai 6,23 mln. EUR) kainavusį pakartotinio naudojimo ir pritaikymo projektą įgyvendino bendrovė „Northeast Collaborative Architects“. Architektai atsižvelgė į istorinį prekybos centro dizainą, o kadangi pastatas Senojo pasaulio stiliaus, kiekvienas butas yra unikalus.


Įrengtų ir apstatytų butų plotas nuo 20 iki 40 kvadratinių metrų, kiekviename jų yra vienas miegamasis ir svetainė su integruotais baldais, daiktų laikymo patalpa, vonia, virtuve su šaldytuvu, plautuve, indaplove ir mikrobangų krosnele.


Vida Press


Vida Press


Vida Press


Vida Press

Kai gyventojams reikia daugiau erdvės, nei yra jų jaukiuose butuose, jie gali naudotis žaidimų kambariu, TV kambariu ir priebučiais. Taip pat pastate yra skalbykla, rūsiai, netoliese – mašinų garažas, viešasis transportas ir miesto automobilių nuomos punktas.

Vida Press


Vida Press


Tarp tvaraus dizaino elementų galima būtų įvardyti itin veiksmingus dujų įrenginius, modernius dvigubus langus, naujai apšiltintą stogą, kuris atitinka pastato vėsinimo reikalavimus ir sumažina miesto karščio salos efektą, ir centrinį stoglangį, kuris įleidžia užtektinai dienos šviesos.


Šis projektas jau gavo dizaino apdovanojimus iš Nacionalinio istorinių paminklų apsaugos fondo, Naujojo urbanizmo kongreso, Amerikos architektų instituto, Rod Ailando draustinio, „Providence Preservation Society and Multi-Housing News“.


Vida Press


Vida Press


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis