10 paprastų patarimų, kaip pagražinti namus artėjant šventėms

Gera žinia - Kalėdos jau čia pat. Jei dar nespėjote papuošti savo namų, ar galbūt norite papildyti interjerą įdomiomis detalėmis, pateikiame jums dešimt patarimų, kaip dekoruoti namus per šias šventes.

Auksas ir sidabras. Jei namuose turite pušų ar eglių kankorėžių, nupurškite juos sidabriniais ar auksiniais dažais. Jeigu norite galite pabarstyti ir blizgučių. Panaudokite juos namų interjere, dėliokite ant palangių, patalpinkite vazose ar induose. Lygiai taip pat galite dažyti ir eglutės šakas, arba iš eglišakių pasidarytą vainiką. 


Shutterstock nuotr.


Kalėdinė virvė. Pakabinkite natūralaus pluošto virvę, susiraskite savaržėlių ar medinių skalbinių segtukų ir ką nors ant jos pakabinkite. Tai gali būti gauti atvirukai, mažos dovanėlės, kalėdiniai ir naujmetiniai pasižadėjimai, smulkūs žaisliukai, saldainiai - viskas, ką tik sugalvojate. 


Shutterstock nuotr.


Padabinkite savo durų rankeną. Pakabinkite kalėdinius akcentus ant savo laukujų durų rankenos. Tai bus malonus šventinis papuošimas, užsukantiems svečiams pamaloninti. Be abejo, subtilius akcentus galima pritaikyti ir vidinėms durims, tiesa, nepamirškite, kad dekoracijos neturėtų trukdyti pagrindinei durų rankenos funkcijai – duris turi būti patogu atidarinėti.


Fotolia nuotr.


Saldumynai kaip dekoracijos. Naudokite sausainius, saldainius ir vaisius kaip dekoracijas. Priberkite spalvingų saldainių į vazas ar stiklines. Sausainiais dekoruoti geriausia likus kelioms dienoms iki šventės – vien tam, kad dekoracijų būtų galima ir krimstelėti. Saldainių pilnas dubuo galėtų būti tam tikrą laiko tarpą papildomas – pastebėjus, kad šeimos smaližiai jau nuvalgė gerą jų dalį.


Shutterstock nuotr.


Kalėdiniai žibintai. Neužmirškite ir lauko. Jei gyvenate nuosavame name, galite lauke kas vakarą uždegti žibintą. Jis ne tik gražiai atrodys ir jaukiai nuteiks pas jus užsukančius svečius, bet ir suteiks dar vieną dingstį jums išeiti į lauką ir pasigrožėti gaiviu žiemišku oru.


Shutterstock nuotr.


Laiptai. Jei gyvenate nuosavame name, galite papuošti savo namų laiptų turėklus. Naudokite girliandas, kalėdines lemputes, kaspinėlius - viską, ką tik sugalvosite. Smulkiomis kalėdinėmis detalėmis laiptinėje savo aukšto kaimynus gali pradžiuginti ir gyvenantieji butuose.


Shutterstock nuotr.


Nauji spalvų deriniai. Žalia, balta, raudona, auksinė – tokios spalvos dažniausiai asocijuojasi su Kalėdomis, šiomis spalvomis dažniausiai ir puošiame namus. O jeigu šįmet išbandytumėte šį tą netradiciško, tarkime, subtiliai parinktus kitų spalvų derinius? Juk visai nebūtina panaudoti visų spintose laikomų Kalėdų senelių, elnių, angeliukų, kojinių ir kitų tradicinių interjero detalių, kad sukurtumėte Kalėdinį jausmą.


Shutterstock nuotr.


Seni žaisliukai. Aplankykite tėvus, atsidarykite senas žaislų dėžes – seni eglučių žaisliukai šiuo metu yra ne tik neįtikėtinai populiarūs, bet, pripažinkime, tikrai gerai atrodantys ir keliantys nostalgiškus prisiminimus.


Shutterstock nuotr.


Popieriniai angelai. Nors Kalėdos šiek tiek prarado savo, kaip religinės šventės esmę, ir prakartėlė darniai sugyvena su ant to paties stalo pastatyta senio besmegenio statulėle, prisiminkite, kad Kalėdas simbolizuoja ne tik elniai ar baltabarzdis Kalėdų senelis. Pasigaminkite popierinių angelų. Jie atrodo labai estetiškai, suteikia interjerui subtilumo, o juos padaryti itin lengva.


Shutterstock nuotr.


Sniego rutulys. Jį galite nusipirkti parduotuvėje, tačiau smagiau bus pasidaryti jį patiems. Šio aksesuaro principas paprastas – figūrėlė stikliniame inde, pripildytame vandens, kurį sukračius, viduje sukuriamas krintančio sniego įspūdis. Galite panaudoti paprasčiausius stiklainius – prie indelio vidinės pusės priklijuokite figūrėlę. Galite į procesą įtraukti vaikus – tegul jie nulipdo ką nors iš plastelino. Tuomet priberkite į stiklainį blizgučių, pripilkite vandeniu, užsukite dangtelį ir apverskite – turite rankų darbo sniego rutulį.


Fotolia nuotr.


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis