Specialistės patarimai, kaip susikurti tokią miegamojo aplinką, iš kurios nesinorėtų išeiti

Daug laiko praleidžiantys savo namuose ir karštligiškai bandantys suderinti darbo-poilsio režimą, žmonės vis dažniau susirūpina savo miegamojo kambario komfortiškumu ir miego kokybe. O tada mintys apie būtinas permainas – neišvengiamos. Interjero dizainerė Anna Ilmere ir prekybos centras internete „Pigu.lt“ atkreipia dėmesį, kad atnaujinant interjerą, žmonės dažniausiai renkasi iš trijų stilių – skandinaviško, bohemiško ir modernaus. Mėgautis šių stilių sukuriama komfortiška miegamojo aplinka gali kiekvienas, tačiau privalu laikytis kelių esminių taisyklių.

„Miego kokybei įtakos turi keli veiksniai, tokie kaip kambario temperatūra, triukšmas, oras ir drėgmė bei kt. Šie veiksniai veikia mus skirtingai, priklausomai nuo jautrumo aplinkai ir mėgstamų miego sąlygų. Nemažiau miego kokybei įtakos turi ir čiužinys bei pagalvės, kurie, kaip ir visi kiti daiktai, dėvisi bei turi savo tinkamumo naudoti terminus. Dėl šios priežasties verta kas penkerius metus pakeisti senąjį čiužinį ir pagalves į naujus, užtikrinančius kokybišką miegą“, – sako A.Ilmere.


Taisyklės, galiojančios bet kuriam stiliui


A. Ilmere sako, kad įrengiant miegamąjį, pagrindinė sąlyga – baldų naudingumas, todėl rekomenduoja rinktis tik funkcionalius daiktus – lovą, naktinį staliuką, kėdę, spintą ar komodą. Ne mažiau svarbu ir daugiapakopis apšvietimas, kuriame dominuotų centrinis lubinis šviestuvas, o jį papildytų mažesni sieniniai ir šalia lovos tvirtinami šviestuvai.


„Miegamasis yra labai intymi erdvė, savotiška šventovė ir ramybės prieglobstis: jame norime sustabdyti dienos bėgimą, minčių sūkurį ir nusiraminti, taip sukaupdami energijos kitą dieną laukiantiems iššūkiams. Labai ryškus ir intensyvus tonų diapazonas miegamajame gali sukelti nerimo jausmą, trukdantį užmigti. Jeigu miegamajame norisi intensyvumo, papildykite kambarį ryškesniais akcentais, tačiau leiskite dominuoti raminantiems šviesiai violetinės, mėlynos ir žalios spalvų atspalviams, atpalaiduojantiems kūną ir mintis. Miego kokybę gerinti padės į kambario interjerą įtraukiami ir kiti natūralūs – granatų, baklažanų, moliūgų ir topazo – atspalviai“, – pataria dizainerė.Miegamasis
Miegamasis
Shutterstock nuotr.A. Ilmere priduria, kad atnaujinant miegamojo kambario erdvę, labai svarbu jos neperkrauti nereikalingais daiktais ir akcentais. Norėdami išvengti kambario perpildymo efekto, rinkitės didelį paveikslą, gėlių vazą ir kvapnią žvakę, užuot visą sieną ir palangę „nukloję“ šeimos nuotraukomis ar lauktuvių gautomis smulkmenomis. Po lova galite pakišti skalbinių dėžę, o daiktus sudėti į komodos stalčius, kuriuose tvarką padės išlaikyti specialūs skyriai, skirti daiktams rūšiuoti.


„Patalynė – labai svarbus miegamojo akcentas. Norint ją tinkamai išsirinkti, reikia atkreipti dėmesį į tris svarbius dalykus – spalvą, tekstūrą ir medžiagą. Pirmenybę teikite 100 proc. medvilnei, o ne sintetinėms medžiagoms, be to rinkitės tokį antklodės dydį, kuris dera prie jūsų lovos matmenų“, – sako A.Ilmere.


Bohemiško stiliaus miegamasis – atpalaiduojantis ir laisvas


Šio stiliaus miegamasis yra komforto ir kūrybiškumo vieta. Pagrindinis stiliaus kriterijus – skirtingų žanrų derinimas į vieną ištisą dekoro kompoziciją, kurioje vieni kitus papildo baldai, apdailos medžiagos, daiktų formos ir spalvos.

„Bohemiško stiliaus miegamojo interjeras kartais primena tikras kūrybines dirbtuves ir jų ore tvyrančią chaoso atmosferą. Tokio stiliaus miegamasis yra neįsivaizduojamas be medinės arba geležinės lovos su kojomis, o jo laisvumas – be mėlynos, violetinės ir žalios spalvų derinio su šviesiai mėlynais atspalviais, kuriais alsuoja sienų dizainas. Bohemišką kambario stilių galima paryškinti su ant grindų krintančiomis lovatiesėmis, ilgomis užuolaidomis, mediniu parketu ir vintažiniais akcentais, tokiais kaip pagalvės, suvenyrai ir austi kilimėliai“, – pataria interjero dizainerė.Bohemiško stiliaus miegamasis
Bohemiško stiliaus miegamasis
Shutterstock nuotr.Norėdami kambario nuotaikai suteikti daugiau gyvybės, galite rinktis įvairių formų, dydžių ir aukščio augalus – jie ne tik puikiai integruojasi į kambario aplinką ir sukuria jaukumą, bet padeda geriau išsimiegoti.


Skandinaviško stiliaus minimalizmas ir ramybė


Natūralios medžiagos, keletas baldų ar tik patys būtiniausi ir pasteliniai tonai su nedideliu skaičiumi akcentų – tokia skandinaviško stiliaus atmosfera gali padėti pajusti ramybę ir tylą, kurios šiandien taip trūksta.


„Skandinaviškas stilius puikiai tinka ne tik dideliems, bet ir mažiems, nestandartinio išplanavimo butams ar namams. Tokiose erdvėse puikia dera natūralių spalvų ir apdailos medžiagų gama, paprasti, funkcionalūs baldai, maksimaliai išnaudojama dienos šviesa ir keraminio dekoro elementai. Miegamąjį puikiai papuoš ryškios pagalvės, kambariniai augalai ir paveikslai, tačiau reikia atsižvelgti ir į tai, kad skandinaviško stiliaus esminė ašis – minimalizmas. Dėl šios priežasties miegamojo aplinka neturėtų alsuoti prabanga, o pasirinktos dekoracijos turėtų būti skirtos tik nuotaikos pagyvinimui ir dizaino linijos išryškinimui“, – aiškina A. Ilmere.Skandinaviško stiliaus minimalizmas ir ramybė
Skandinaviško stiliaus minimalizmas ir ramybė
Shutterstock nuotr.Modernaus stiliaus miegamasis – drąsus, bet neperžengiantis ribų


Anot interjero ekspertės, modernizmas yra platus dizaino terminas, apimantis daugybę variacijų, tačiau iš esmės jis simbolizuoja namus su tiesiomis, aštriomis linijomis, supaprastinta spalvų gama ir medžiagų, tarp jų ir metalą, stiklą, plieną, panaudojimą.


„Kiekvienas daiktas modernaus stiliaus įkvėptame miegamajame turi būti funkcionalus ir paprastas. Renkantis sienų dekorą, baldus ar kitus daiktus, pirmenybė turėtų būti teikiama vienai spalvų paletei. Atsižvelgiant į tai, kad kambaryje turėtų dominuoti viena spalvų gama, rekomenduojama jį praturtinti ryškiu akcentu. Tam puikiai tiks sienų dekoras, nuotraukos ar neįprasta antklodė ant lovos“, – sako A. Ilmere.Modernaus stiliaus miegamasis
Modernaus stiliaus miegamasis
Shutterstock nuotr.Dizainerė prideda, kad modernaus stiliaus miegamajame dažnai naudojamas sprendimas – daugiapakopės lubos, su jas papildančiomis pagalvėmis ar ryškiu kilimėliu, kontrastuojančiu su bendrine kambario spalvų visuma. Modernaus dizaino idėją išryškinti padės ir šiuolaikinio meno kūriniai, kuriuose gausu geometrinių formų ir figūrų, o patrauklų apšvietimą sukurti – didelis lubinis šviestuvas. 

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis