15 gudrybių, kad skintos gėlės ilgiau džiugintų

Gera gauti gėlių, bet kaip jomis džiaugtis kuo ilgiau? Tikimės, kad šie patarimai pravers jas išlaikyti namuose ne taip trumpai kaip iki šiol!

1. Gėlių kotelius nupjaukite peiliu įstrižai, 45 laipsnių kampu. Tada gėlės sugers vandens per didesnį plotelį ir ilgiau stovės.


2. Gėles galite pamerkti į arbatos puodelį. Neišmeskite gėlių su trumpais koteliais, pamerkite jas į arbatos puodelį. Kotelius suriškite siūlu ar raišteliu, kad gėlės puodelyje neišsiskleistų. Taip ir vandenį pakeisti bus paprasčiau.


3. Tam, kad pumpurai greičiau prasiskleistų, iš pradžių pamerkite gėles į šiltą vandenį. Pakirpę gėlių kotelius iš pradžių pamerkite gėles į stiklinę su šiltu vandeniu. Po minutės išimkite gėles ir pamerkite į vazą su šaltu vandeniu – po 20 minučių gėlės išsiskleis.


Shutterstock


4. Norint, kad pamerktos gėlės ilgiau stovėtų, įpilkite į vandenį degtinės ir įberkite cukraus. Prieš merkdami į vazą, įlašinkite kelis lašus degtinės ir įberkite šaukštelį baltojo cukraus – gėliau ilgiau išsilaikys. Kai jos ims vysti, įberkite į vandenį šlakelį degtinės, tada gėlės dar pora dienų pastovės.


5. Sukulentus susmeikite į žemių pripiltą desertinį dubenį. Desertiniai dubenys – puikūs vazonai sukulentams. Priberkite į dubenį žemių, palaistykite ir susmaigstykite sukulentus paviršiuje. Laikui bėgant jie išleis šaknis. Atsiminkite – kartą per savaitę gausiai apipurkškite juos vandeniu.


6. Orchidėjas persodinkite į vazą ir drėkinkite ledo kubeliais. Pirmiausia persodinkite orchidėjas į vazą, o paskui kas savaitę uždėkite po ledo kubelį (didesnėms orchidėjoms – po du ledo kubelius). Tirpdamas jis palengva drėkins orchidėjas.


Shutterstock


7. Kad iš plačios vazos gėlės neiškristų, permatoma juostele padarykite tinklelį. Na, o gėles sumerkite į tarpelius – patogu ir gražu. Didesniu žiedus merkite į kampus, kad jie laikytų pusiausvyrą.


8. Originali kompozicija – į vazą su citrinų skiltelėmis įstatyta antra vaza su gėlėmis. Į didesnę stiklo vazą pridėkite citrinos skiltelių, tada įstatykite į šią vazą antrą vazą ir pamerkite į ją, pvz., saulėgrąžų. Bus originali, geltonos spalvos kompozicija.


9. Gėles džiovinkite žiedais žemyn, vėsoje patalpoje. Jei norite išsaugoti puokštę ir ją sudžiovinti, geriausia gėles surišti ir pakabinti žiedais žemyn. Tai gali tapti papuošimu ant sienos ar ant paveikslo.


10. Kad vanduo vazoje ilgiau išliktų gaivus, įmeskite į vazą varinį pinigėlį. Varis rūgština vandenį, tada jame nesiveisia bakterijos ir grybeliai.


11. Jei jūsų namai yra neutralių spalvų, pamerkite tamsesnių, ryškesnių spalvų gėlių.


Shutterstock


12. Jei norite nuskinti rožės galvutę, pasukite ją ir stiebą į priešingas puses – tada nenubyrės žiedlapiai.


13. Jei norite vaivorykštinės puokštės, iš pradžių sudėliokite gėles ant stalo pagal spalvas, paskui suriškite jas į puokštę. Galima pasirinkti keturių spalvų gėles, ir sumerkti kiekvienos spalvos gėles į kvadratinės vazos kampus. Arba galite susidėlioti ant stalo gėles pagal spalvas, nukirpti kotus taip, kad jie būtų skirtingo ilgio ir tada sumerkite gėles pagal spalvas.


14. Jei norite originalios puokštės, merkite rožes į vazą, kryžiuodami jas. Pirmą rožę įmerkite tiesiai, o kitas merkite kryžiuodami kotus vieną virš kito.


15. Paprastą stiklinę galite aprišti spalvingu kaspinu – bus daili vazelė. Galite aprišti stiklinę netgi kelių spalvų kaspinais.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis