Kaip išrinkti geriausias dovanas šioms Kalėdoms?

Visi žinome posakį, kad dovanotam arkliui į dantis nežiūrima. Ar tikrai? Be abejo, tai visiškai atgyvenęs požiūris. Dovana nėra vien materialus daiktas – tai ir dėmesys, ir emocija, ir prisiminimai, o galbūt ir užuominos apie ateitį. O kad jums būtų lengviau išrinkti, ką šiemet dovanoti tėvams, vaikui, mylimajam ar kolegai, pakalbinome dizaino specialistus, kurie davė patarimų, kaip išrinkti tinkamą dovaną.

Praktišką dovaną reikėtų kūrybiškai pateikti

Būtent tokias – jausmus gaivinančias ir tuo pačiu funkcionalias dovanas – išskiria Rūta Jasutienė, vadovaujanti įmonei „Krosnys ir Krosnelės“. Nieko keisto – juk židinyje besikūrenanti ugnis sukelia šiltas emocijas, saugumo ir jaukumo jausmą. Pasak pašnekovės, daugelis klientų kaip tik prieš žiemos šventes suskumba įsirengti židinį arba krosnelę. Žinoma, tai brangi interjero detalė, todėl dovanojama paprastai tik šeimos nariams, prieš tai su jais pasitarus. Tačiau tai tikrai gali būti puiki dovana, ypač jei pirmoji ugnis užkuriama visiems susėdus prie šventinio stalo. „Ugnies vaizdas paverčia namus stebuklingai jaukiais, tarsi apsaugotais nuo visokių negandų ir streso, kurie lieka už namų durų. Šią šventišką atmosferą kuria ir joje dalyvauja visa šeima“, – sako R. Jasutienė.

Žmogui, kuris mėgsta laisvalaikiu pakūrenti ugnį, galite padovanoti krosnių ir krosnelių priedų. Tokia dovana pradžiugins kiekvieną ir bus praktiškai panaudota. Galima išskirti smagias spalvingas malkines „Zoo“ ant ratukų. Norėdami padaryti staigmeną, prikraukite vidun dailių malkų, įkiškite šventinio šokolado plytelę arba apkabinėkite saldainiais. Vietoj malkų į malkinę galite berti graikinių riešutų, saldainių arba imbierinių sausainėlių. O jei norite sukurti visiškai kalėdinę nuotaiką, įkelkite į malkinę vazonėlį su eglute (galite ją papuošti). Tokią malkinę su ratukais patogu vežioti po kambarį.

Praktiška ir daili dovana – magnetiniai įrankiai, kuriuos žmogus galės pasikabinti prie krosnies sienelės. Tarp jų galite įdėti puošnų voką su kalėdiniais linkėjimais ar kita malonia staigmena.

Dovanojant malkų lentyną su židinio įrankiais, ją taip pat siūloma kūrybiškai papuošti. Pavyzdžiui, į vieną lentyną sudėti malkas, o į kitą – įvairias malonias smulkmenas. Tai gali būti indas su gardėsiais ar vaisiais, degančios žvakės, vyno butelis su taurėmis ir t. t.

Menišką dovaną įvertins kiekvienas

„Domus galerijoje“ įsikūrusio salono „Vilniaus Parketas“ marketingo vadovė Jekaterina Artajeva siūlo dovanoti meniškas, nematerialias dovanas – meno kūrinius, knygas, albumus. Tai puiki dovana tiek artimiesiems, tiek verslo partneriams – ji tikrai ilgai išlieka atmintyje.
„Išskirtinius daiktus vertinantiems žmonėms siūlyčiau dovanoti autorinius kūrinius. Dovanodami meno kūrinį, duosite žmogui suprasti, kad laikote jį ypatingu ir vertu gauti unikalią, nepakartojamą dovaną“, – pataria J. Artajeva.

Autoriniai keramikos darbai papuoš bet kokio stiliaus namus ir suteiks jiems išskirtinumo. Tokios dovanos puikiai tiks mamai, seneliams – juk jos jiems geriausiai primins jus. Tai puiki dovana verslo partneriams ar vadovams, norint pabrėžti jiems skiriamą dėmesį.

Knygos ir fotografijų albumai – universali dovana, tinkama tiek artimiesiems, tiek verslo partneriams. Jie padės sužinoti kažką naujo, praplėsti akiratį, galbūt privers stabtelėti ir skirti laiko sau. Taigi, knygos ir albumai pradžiugins bet kokio amžiaus žmogų, o vartyti juos galės visa šeima.

Na, o mažiesiems smalsuoliams pašnekovė siūlo išrinkti dovaną iš gausios meno knygų kolekcijos. Šios žaismingai parašytos ir iliustruotos knygos apie meną, dizainą, architektūrą patiks tiems vaikams, kurie mėgsta kurti ir konstruoti arba tiems, kurie nori kuo daugiau apie viską sužinoti.

Kokios dovanos tinka patiems artimiesiems, kokios – einant į svečius?

Jei ir aukščiau išvardytos idėjos jūsų nesužavėjo ir norite padovanoti ką nors visiškai unikalaus, verta įsiklausyti į interjero dizaino namų „RETROFORMA“ įkūrėjos Linos Kalinauskaitės-Forsman žodžius: „Dovanų reikia ne ieškoti, o apie jas galvoti. Žinoma, lengviausia išrinkti dovaną tokiam žmogui, kurį gerai pažįstame. Tuomet dovanos idėja gali kilti net ir vasarą. Geriausia yra tokia dovana, kuri nustebina, kuria parodote asmeniui, kad jis jums rūpi.“

Renkant dovaną mamai dizainerė pataria pagalvoti apie tai, ko ji norėtų ir ko galbūt nedrįstų sau leisti. Tai gali būti ir smulkmena – pavyzdžiui, nauja kosmetinė, ir maloni staigmena, kaip masažas.

O štai su mažaisiais ji pataria nejuokauti: „Staigmenos puiku, bet vaikai rašydami laišką Kalėdų seneliui būna labai konkretūs ir tikrai jausis apvilti, jei jis atneš ne tą dovaną.“ Turbūt daugiausia sunkumų kyla, kai norime kažką padovanoti mažai pažįstamam žmogui. Tokiems atvejams yra vadinamosios oficialios Kalėdų dovanos. Einant į svečius pas nepažįstamuosius visuomet tinka prabangesnių žvakių ryšulėlis, išskirtinis dizaino elementas, žaisliukas eglutei, gerų kvepalų buteliukas, dizaino namų aromatinė žvakė, nedidelių žvakidžių pora, koks nors dekoratyvus objektas, indas ar stiklo gaminys. Gėdos nepadarys ir elegantiški žinomų prekinių ženklų ar dizainerių namų aksesuarai.

Stebuklinga Kalėdų naktis

Interjero salono „Sortimenti“ dizainerė Riina Ailio į Kalėdų senelio dovanų maišą pataria supakuoti naują patalynės komplektą. „Juk Kalėdų naktis kupina stebuklų“, – sako dizainerė, – tą naktį viskas turėtų būti truputėlį kitaip.“

SORTIMENTI („Domus galerija
SORTIMENTI („Domus galerija")
Gamintojo nuotr.

Romantiškiems įsimylėjėliams dizainerė siūlo „Kylie Minoque“ patalynės komplektus. Prabangios medžiagos leis pasijusti tarsi pasakoje. Kalėdos būna tik kartą metuose, todėl norime jas atšvęsti ypatingai. O svarbiausia – mėgautis buvimu dviese ir kurti namų jaukumą.

SORTIMENT(„Domus galerija
SORTIMENTI („Domus galerija")
Gamintojo nuotr.

Mamai galite dovanoti patalynę iš „Ted Baker“ kolekcijos – ji pasijus tarsi panirusi į gėlių jūrą. Argi nesmagu žiemą prisiminti vasarą ir beveik užuosti jos žiedų kvapus?

SORTIMENTI („Domus galerija
SORTIMENTI („Domus galerija")
Gamintojo nuotr.

Vaikams ir jaunatviškiems žmonėms patinka žaismingos dovanos – kaip pavyzdys galėtų būti ši patalynė su šuneliu. Juk šuo – geriausias žmogaus draugas, o tokie mieli daiktai vakarais grįžus į kambarį padeda atsipalaiduoti ir gerai jaustis.

Pabaigai

Kad ir kam rinktumėte dovaną, visuomet pagalvokite apie patį save. Ar jus nudžiugintų tokia dovana? Jei taip – reiškia, ji puiki. Be abejo, pats svarbiausias yra dovanos gavėjas – pagalvokite, ko jam šiuo metu labiausiai reikia. Rinkitės dovaną pagal asmenybę ir tikrai nesuklysite.

Užsakymo nr.: PT_73074966

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis