Sužinokite, kas interjere triumfuos kitais metais

Pasaulyje kasmet vyksta daugybė interjero dizaino parodų, pristatančių naujausias idėjas bei sprendimus namams. Ryškiausios tendencijos, vyravusios šių metų parodose – kuo natūralesnės faktūros, gamtos motyvų įkomponavimas į šiuolaikinį interjerą ir naujų technologijų džiazas medžio tema.

UAB „Trukmė“ - vienas iš didžiausių rinkoje baldinių medžiagų tiekėjų organizuotoje konferencijoje šalies baldinininkams ir dizaineriams pristatė naujausias tendencijas baldinių plokščių srityje. Renginyje apie dizaino naujoves dalinosi interjero dizaineris ir žurnalo „Centras“ vyr. redaktorius Vytautas Gurevičius.

DELFI / Karolina Pansevič

Karaliauja natūralumas

„Įvairių paviršių natūralumas šiuo metu yra vienas didžiausių privalumų – į interjerus drąsiai skverbiasi betonas, metalas, grubus medis. Tai, ko gero, apsprendžia du dalykai. Pirmiausia tai, kad mes gyvename pakankamai dirbtinoje urbanistinėje aplinkoje ir mums norisi interjere matyti natūralius daiktus. Dabar yra madinga turėti ką nors autentiško ir „neišlaižyto“. Kitas dalykas yra tas, kad technologijos šiais laikais leidžia dirbtinius paviršius padaryti kuo panašesnius į natūralius“,- sako V. Gurevičius.

Anot pašnekovo, natūralios faktūros turi tendenciją būti dar labiau sugrubintos: medis specialiai šukuojamas, sendinamas vandenyje, akmuo naudojamas beveik netašytas ir neapdirbtas. Atsiranda taisyklė - kuo medžaga atrodo natūraliau ir mažiau apdirbta, tuo ji mieliau įsileidžiama į interjerą. Tokios medžiagos naudojamos šalia mums jau įprastų blizgių paviršių. Taip išgaunamas efektingas kontrastas.

Organizatorių nuotr.

Formose ir raštuose jaučiami 1970-ųjų atgarsiai

Dizainerio teigimu, mūsų interjeruose labai populiarėja skandinaviškas stilius, kuris visas praktiškai persunktas 1970-ųjų metų mada. Baldų formose, tapetų raštuose pamažu grįžta 1960-1970-ųjų tendencijos.

„Tiesmukai baldai negrąžinami, jie nėra visiškai tokie pat, kaip 1970-aisiais. Plonėjančios į apačią kojytės, plonas stalviršis, mūsų tėvų ir senelių sekcijos ir kiti dalykai, kurie būdavo matomi dar tarybiniais laikais, dabar yra įvairiai interpretuojami ir grįžta prie panašios lengvos, lakoniškos modernios formos. Nes viskas yra išties nauja, dažnai nauja yra tiesiog primiršta sena. O kadangi labai sparčiai vystosi naujos technologijos, tai atsiranda įvairių tos praeities interpretacijų, ji tampa tiesiog sumoderninta”,- sako V. Gurevičius.

Organizatorių nuotr.

Į madą ateina pilki atspalviai

Šių metų didžiausiose pasaulio dizaino parodose vyravo natūralios žemės spalvos, įvairių ataspalvių pilka. Dizainerio teigimu, madingi yra rudi atspalviai ir jaučiama ateinanti tamsesnių atspalvių mada. Tai riešutas, įvairūs sendinti ąžuolai, juodai padažytas medis ar net padeginto medžio imitacija. Populiarėja juoda spalva: juodos grindys, juodi baldų elementai.

„Kas yra artimiausia lietuviams, tai šiuo metu į madą ateinantys pilki atspalviai ir deriniai su įvairiomis natūralaus medžio faktūromis. Pilkumas gali būti tokiose medžiagose kaip betonas, metalai ir dažyti paviršiai - dabar tai ypač tampa madinga moderniuose interjeruose. Esant tokiam spalvų deriniui paprastai naudojamos akcentinės spalvos - turkio, mėlynos, rožinės, žalsvos, oranžinės atspalviai. Interjerui pagyvinti yra įterpiami akcentai, tarkime, pagalvėlės arba kokia nors baldo detalė. Tada jis tampa išpildytu interjeru“,- dėsto pašnekovas.

Organizatorių nuotr.

Anot V. Gurevičiaus, žmonės nori šiek tiek ramesnių aplinkos spalvų, tad ryškesnes naudoja tik kaip akcentinius dalykus.

Prabangesniuose interjeruose kaip akcentai yra naudojami natūralaus metalo paviršiai. Apdailoje šalia grubių paviršių, atsiradęs metalo blizgesys veikia kontrasto principu: pilkas betonas ir spindintis varis, sidabras ir auksas labai gražiai papildo vienas kitą papildo.

„Kalbant apie baldus, jie turėtų būti natūralaus medžio spalvų, gali būti kažkiek dažytų elementų. Kadangi baldai yra šiek tiek mažesni už visą interjero erdvę, jie daromi truputį ryškesni nei sienų spalvos. Sienoms naudojamos ne grynosios spalvos, o tam tikri atspalviai, kurie sukuria atmosferą pačioje erdvėje, kurioje jūs esate”,- aiškina dizaineris.

DELFI / Karolina Pansevič

Dizainerio pristatomoms tendencijoms antrino ir „Kronospan“ rinkodaros vadovė Anastasija Semjonova, kuri pristatė renginio metu naujausią „Kronospan Metal“ dekorų liniją. Naujieji „šaltųjų“ ir „šiltųjų“ metalų – aliuminio, platinos, bronzos, chromo, aukso, vario – paviršiai tampa itin paklausūs renkatis virtuvės baldus. Dėl savo patvaraus paviršiaus naujoji kolekcija yra idealus pasirinkimas norint pagyvinti virtuvės interjerą. Tikro aliuminio danga dengtų baldinių plokščių paviršius yra atsparus įbrėžimams, vandeniui ir kitiems kenksmingiems faktoriams.

Organizatorių nuotr.

Populiarėja natūralumą mėgdžiojantys dirbtiniai paviršiai

Medis yra išskirtinė medžiaga interjere, suteikianti šilumos ir jaukumo. Kaip dizaino elementas jis yra nepamainomas, tačiau neretai baldų gamyboje užleidžia pozicijas dirbtiniams paviršiams, kurie yra gerokai atsparesni.

Technologijos šiais laikais leidžia dirbtinius paviršius padaryti kuo panašesnius į natūralius. V. Gurevičiaus teigimu, iš pirmo žvilgnio jau tampa sunku atskirti, ar daiktas pagamintas iš medžio, ar iš dirbtinės plokštės.

DELFI / Karolina Pansevič

UAB „Trukmė“ produkto vadybininkė Laura Binish, pristatydama jauną inovatyvų itališkų baldinių plokščių gamintoją „SM‘art“ pabrėžė, jog kompanijos gaminamos produkcijos išskirtinumas yra plokščių tekstūros, kurios tik specialaus preso dėka yra išgaunamos itin artimos natūraliems paviršiams. Medžio dekorai pasižymi išgrynintu ir aiškių aštresnių kraštų sinchroporiškumu – tokį galima sutikti tik gamtoje.

„Gamintojai jau moka išgauti ir faktūras, ir gilesnį raštą, ir tą patį nušukavimą, nebekartoja rašto dideliuose plotuose. Tai yra technologiškai sudėtinga padaryti, bet padaroma. Šitos medžiagos yra daug praktiškesnės ir atsparesnės negu natūralus medis, kuris visada yra minkštesnis negu plokštė ir ne toks atsparus braižymui. O plokštę galima valyti naudojant įvairią chemiją, ko dažnai negalima daryti su medžiu“,- naujų technologijų privalumus vardija ir V. Gurevičius.

Organizatorių nuotr.

Anot dizainerio, vienas didžiausių paskutiniųjų technologijų pasiekimų – matinio ir blizgaus paviršiaus sukūrimas.

„Anksčiau plokštės atrodydavo labai nenatūraliai dėl savo paviršiaus apdirbimo – jos buvo nei blizgios, nei matinės. Dabar gamintojai išmoko pagaminti arba labai blizgią, arba labai matinę. Vienas didžiausių tokio paviršiaus privalumų – jį liečiant nebelieka jokių pirštų atspaudų. Kai tuo tarpu ant lakuoto medinio paviršiaus šito neišvengsime. Tai yra naujos technologijos, be galo daug inovacijų su milžiniškomis investicijomis ir gaunamas tikrai geras ir praktiškas produktas”,- sako pašnekovas.

„Savo asortimentą ką tik papildėme „Gizir“ kompanijos nauja itin aukštos kokybės dekorų linija Polylac. Šios baldinės plokštės gaminamos naudojant specialią patentuotą technologiją, kurios dėka išgaunamas beveik veidrodinis blizgumas. Be to, kas yra aktualiausia blizgių plokščių praktiškumui, „Polylac“ produkcija šiai dienai yra atspariausia braižymuisi blizgių plokščių rinkoje. „Gizir“ baldinių plokščių gamintojai taip pat papildė asortimentą ir naujausiais tendencijas atitinkančiais matiniais baldinių plokščių dekorais „Super Matt“. Matiniai dekorai puikiai tinka kuriant modernistiniu minimalizmu dvelkiančius interjerus, be to suteikia švarumo pojūtį interjere ir yra itin praktiški dėl jų priežiūros – liečiant plokštę nelieka prisilietimo žymių“,- konferencijoje naują produkciją pristatė L. Binish.

Organizatorių nuotr.

Lietuviai nėra konservatyvūs

Paklaustas, ar lietuviai konservatyvūs, V. Gurevičius nusišypso: „Lietuviai yra pakankamai imlūs. Aš pagal savo klientus žinau, kad jeigu tu jam nepasiūlei nieko naujo, tai į tave tuomet žiūri kaip į nelabai kompetetingą. Kaip tauta mes neturime kažkokių išankstinių nuostatų. Be abejo, mes galbūt esame labiau linkę į skandinavišką stilių, stebime tendencijas, mėgstame visi natūralias spalvas, tą pačią pilką. Tai gal ir yra mūsų nacionalinis bruožas. Bet naujoves mes priimame, nes lietuviui tikrai svarbu, kad nebūtų taip, kaip pas kaimyną“.

Dizainerio teigimu, lietuviams yra artimos žemės ir medžio spalvos ir faktūros - sendintas medis, visų rūšių ąžuolai.

Organizatorių nuotr.

Mažiau yra daugiau

Interjeras, anot pašnekovo, nėra ta mada, kuri keičiasi. Tiesiog su kiekvienu laikmečiu ateina kitokia tendencija, kurios įgyvendinimas išduoda, kada tas butas ar namas buvo įrengtas. Interjere nėra taip, kad tai yra jau nebemadingas interjeras. Tai yra tiesiog to laikmečio interjeras.

Norintiems atsinaujinti namus, tačiau neketinantiems visko griauti iš pamatų V. Gurevičius pataria kuo daugiau domėtis dizaino naujovėmis, perversti kiek įmanoma daugiau nuotraukų.

„Tačiau svarbiausia yra nepersistengti. Nepasidaryti per gražiai. Kartais labai matosi, kad žmonės, bandydami kažką pasivyti, iš tikro nubėga per toli. Dar geriau tokius darbus patikėti specialistams – mes juk dantų neinam patys taisytis“,- pataria dizaineris.

Organizatorių nuotr.

Daugiau informacijos: www.trukme.lt ir www.etrukme.lt

Užsakymo nr.: PT_73226330

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis