86 kv. m. butas Vilniuje: metų spalva pripažintos klasikinės mėlynos žaismas

Rafinuoto, su midcentury, moderniais bei industriniais elementais būsto Vilniuje interjerą kūrusi interjero dizainerė Monika Noreikienė teigia, jog pagrindinės interjero detalės yra medinių strypelių kombinacija kartu su ryškia sodria mėlyna spalva.

Objekto dosjė:


Tipas - keturių kambarių butas naujos statybos name


Plotas – 86 m²


Projekto autorė – Monika Noreikienė, Interjero projektavimo studija Menas gyventi


Mėlynos spalvos pasikartojimai


Interjeras buvo kuriamas jaunai šeimai, auginančiai du mažamečius vaikus. Užsakovų prašymu buvo siekiama praktiškumo, medžiagų ilgaamžiškumo ir mėlynos spalvos elementų pasikartojimų. Bute buvo parinktos kokybiškos medžio grindys, padengtos alyva. Ji - blizgi, primenanti laką. Būtent tai apsaugoja grindis nuo braižymosi.


Sodriai mėlyna spalva, vyraujanti daugelyje kambarių, suteikia interjerui elegancijos. Mėlyna – labai rafinuota ir santūri spalva, kelianti asociacijas su giliomis tradicijomis, tiesiog alsuojanti solidumu bei vidine stiprybe. Ne veltui klasikinė mėlyna spalvų instituto „Pantone“ paskelbta metų spalva. Šios spalvos pasikartojimai vyrauja tiek svetainėje, tiek tėvų miegamojo zonoje, tiek vaikų kambariuose.Būsto interjeras
Būsto interjeras
Leonas GarbačauskasIššūkis kuriant lubas


Dar vienas interjere vyraujantis akcentas - medinės detalės, taip pat vyraujančios tiek svetainėje, tiek prieškambaryje, tiek miegamajame. Pasikartoja ir eglutės elementas. Buvo parinktos modernios, 45 laipsnių eglutės ąžuolinės grindys, o voniose - eglute sudėtos dekorinės baltos plytelės. Tai taip pat rišantis elementas, aktualus midcentury stilistikos interjerams.


Anot interjerą kūrusios M. Noreikienės, sunkiausia užduotis buvo įrengti lubas. Kadangi bute jau buvo įrengta rekuperacinė sistema ir vamzdynai buvo gana sudėtingai išdėstyti, projektuojant lubas reikėjo atidumo. Buvo siekiama neprarasti lubų aukščio tam, jog būtų realizuotos visos idėjos. Lubų projektavimo planai buvo kuriami ganėtinai ilgai, daug kas buvo keičiama, kol galiausiai buvo rastas geriausias sprendimas.


M. Noreikienės teigimu, kiekvienoje erdvėje lubų aukštis yra kone skirtingas. Visuose kambariuose reikėjo sugalvoti skirtingą lubinį apšvietimą, išlaikant idėją: tuneliai juodu įgilinimu su juose reguliuojamais prožektoriais. Be abejonės, visuose kambariuose buvo siekiama atkartoti mėlynos spalvos elementus.


Kuriant interjerą buvo parinkti veliūriniai audiniai: sofai, užuolaidoms, miegamojo lovai. Vėliūras – ne tik elegantiška, tačiau ir tinkanti panašaus stiliaus interjerams medžiaga. Be to, veliūras yra pakankamai gerai valomas bei nesunkiai prižiūrimas audinys.Veliūrinės medžiagos kėdės
Veliūrinės medžiagos kėdės
Leonas Garbačauskas


Kuriant tokį interjerą, anot M. Noreikienės, svarbiausia buvo rasti bendrą elementą, jungiantį visas erdves. Tik taip interjeras tapo nuoseklus, stilingas ir pagrindžiantis visas teisingo interjero taisykles.
Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis