Glamūro akcentai interjere – gražaus gyvenimo pažadas

Kaip estetinis fenomenas glamūras visų pirma yra efektingas spindintis vaizdas, dekoro kerų šventė. Savo demonstratyvia prabanga, atpažįstamais garsiais prekių ženklais ir netradicinėmis išraiškos priemonėmis jis padeda kurti iliuziją apie sėkmę ir laimingą gyvenimą.

Nuo pasakos iki Holivudo ir toliau

Nieko keista, kad laikui bėgant pamirštame tikrąją kai kurių posakių prasmę: taip nutiko ir žodžiui „glamūras“, keliančiam pačių įvairiausių ir ne visada teigiamų emocijų. Kadaise Prancūzijoje panašiu žodžiu buvo vadinami magų foliantai. Burtai ir kerai – pagal prasmę labai panašūs žodžiai.

Po daugelio metų „glamour“ įsitvirtino anglų kalboje dabar mums žinoma prasme, įvardijančia tai, kas spindi ir išsiskiria kerinčiu grožiu. O paskui glamūrą išpopuliarino šou verslas, auksinio Holivudo blizgesys, grandioziniai vakarėliai, kultiniai daiktai, kolekciniai meno objektai – visa, kas įkūnijo prabangą ir mėgavimąsi gyvenimu, kas pribloškė prašmatnumu, spindesiu, sodrumu – pradedant tviskančiais sietynais, baigiant laukinių žvėrių kailiais ant grindų.

Vida Press

Demonstratyvi prabanga ir akinamas spindesys, atsaini elegancija ir ryškaus dekoro kerai – tuo galėjo puikuotis glamūriniai interjerai. Bet netrukus pasukta į kitą kraštutinumą – glamūrinis stilius imtas vertinti prieštaringiau, manyta, kad jis pernelyg nudailintas ir nusaldintas, skirtas pasipuikuoti menamomis vertybėmis. Bet ir toks vertinimas netruko amžinai... Dabar, regis, glamūro, kaip socialinio reiškinio, kritika šiek tiek aprimo, tad niekas netrukdo pažvelgti į jį kaip į stilistinę priemonę – įdomią, vis dar skirtą deklaruoti mėgavimąsi gyvenimu, bet naudojamą gerokai subtiliau, išmoningiau, įvairiau. Glamūro „vertybių skalėje“ kiekybę pakeitė kokybė: svarbu ne tai, kad kiekvienas kvadratinis metras būtų prigrūstas išskirtinai brangių, prašmatnių daiktų, o tai, kad prabangos įspūdis būtų kuriamas stilingai ir rafinuotai.

Vida Press

Šiuolaikiškas scenarijus: kas kuria prabangos įspūdį

Blizgesys, mirgėjimas ir žaižaravimas kuria prabangos nuotaiką, todėl su ja asocijuojasi daug šviesą atspindinčių plokštumų, poliruotų paviršių, metalinių interjero detalių. Ne visada norisi kopijuoti glamūrinę stilistiką, bet neperlenkiant lazdos visai smagu keliais tiksliai parinktais akcentais įlieti šiek tiek prabangos jei ne į kasdienį, tai bent į šventinį interjerą. Stiklinis staliuko stalviršis, lakuotos kėdės ar komoda, blizgios lubos, aukso ar sidabro spalvos rėmai, stiklo sietynas, krištolo vaza – visi jie daugiau ar mažiau gaudo ir atspindi šviesą. Tačiau šiuo požiūriu nepralenkiamas „lyderis“ yra atspindžiais žaižaruojantis veidrodis – glamūriškumo interjerui suteiks vienas didelis veidrodis auksaspalviais rėmais (šiuolaikiškame interjere nieko daugiau nė nereikia) arba keletas mažesnių. O baldai, kurie turi veidrodžio efektą, ne tik įtvirtina „spindesio koncepciją“ – jie tokie įdomūs, kad interjero dekore paprastai atlieka ir daugiau funkcijų.

Apšvietimas – interjero juvelyrinis papuošalas

Tviskantis krištolo ar stiklo sietynas skleidžia ne tik šviesą, bet ir tą spindesį, kuris visų pirma ir asocijuojasi su glamūriniu įspūdžiu. Tad nieko keista, kad šviestuvai vaizdingai lyginami su juvelyriniais interjero papuošalais – o kas, jei ne papuošalai, akivaizdžiausiai pabrėžia prabangą?..

Vida Press

Švelni mirguliuojanti žvakių šviesa – greičiausiai pati paprasčiausia priemonė, sukurianti nekasdieniško iškilmingumo, šventiškumo nuotaiką, o ir paslepianti aplinkos trūkumus. Profesionalūs dekoratoriai primygtinai pataria rinktis ne spalvotas, o tik baltas žvakes – jos atrodo elegantiškiau krištolo, skaidraus stiklo žvakidėse ar kandeliabruose.

Nedarykite 3 klaidų

X Ignoruokite buitį. Siekiant sustiprinti prabangos įspūdį, teks susitaikyti su tuo, kad namuose ne vieta įvairioms atviroms spintelėms, lentynoms, dėžėms, krepšiams. Jų tiesiog nėra, visi buitinės paskirties daiktai idealiai išslapstyti spintose blizgiais fasadais. Tai sukuria vizualios spindinčios (!) švaros įspūdį.

Vida Press

X Tvirta ranka. Interjeras atrodys prabangiau, jei jis bus... organizuotas. Tai reiškia, kad visa, ką per gyvenimą sukaupėte, neturėtų būti eksponuojama vienu metu, net jei tai vertingi išskirtiniai daiktai. Stipriam įspūdžiui sukurti visiškai užtektų vieno didelio formato abstraktaus paveikslo ar masyvios vazos, ar išskirtinio kultinio dizaino baldo. Ir aksesuarų neturėtų būti daug, verčiau dažniau keiskite juos pagal metų laikus ar nuotaiką.

Vida Press

X Paskui tendencijas. Mada dažnai diktuoja namų dekoro tendencijas: tai, kas drabužiams suteikia rafinuotos prabangos, tinka ir namams. Pavyzdžiui, plunksnos: jei jos neatpažįstamai pakeičia suknelę ar batelius, gal tą patį efektą suteiks ir interjerui?.. Įkvėpimo galima pasisemti ir pažvelgus į savo papuošalų dėžutę. Perlai (tegul ir ne patys tikriausi) gražiai blykčioja mirguliuojančios žvakės šviesoje – ne prasčiau atrodys ir perlamutru dekoruotas sidabro spalvos nuotraukų rėmelis ar padėklas (nesvarbu, vintažinis ar naujas).

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis