Kaip įnešti Art Deco prabangos dvelksmą į savo namų interjerą

Jei jums artimi įvairūs ornamentai, puošmenos, turėtų patikti ir praėjusio amžiaus Art Deco stilius. Jis tiesiog pulsuoja didybe – šis elegantiškas, žavus, rafinuotas stilius – tikras prabangos įsikūnijimas.

Išraiškingi, drąsūs geometriniai raštai, simetrija, metalo detalės... Visi šie akcentai niekur nedingo, bet dabar art deco į namus gali įsileisti kiekvienas. Šiuolaikiškai ir stilingai pritaikytos idėjos gali atrasti vietą net nuomojamame būste.


Auksas, auksas, auksas


Tikriausiai esate matę filmą „Didysis Getsbis“? Jam buvo nesvetima, kaip ir Art Deco stiliui, tokia mantra – jei turi kuo puikuotis, puikuokis. Taip, kuklumo šiame stiliuje nėra – paauksuoti baldai, aksesuarai – bet tikrai nereikia bandyti to aklai kopijuoti.


ShutterstockKad namai ryškiau suspindėtų, rinkitės nuotraukų, paveikslų rėmelius su išraiškingais linkiais ar aštriais kampais. Antikvariatuose galite rasti meistriškai pagamintų baldų su įmantriomis detalėmis – medžiaga aptrauktomis sagomis, klostėmis ir pan. ar kėdės su aukštomis kojomis.


Ryškūs raštai


Art Deco stilius neabejotinai gražus, bet subtiliu jo nepavadinsi. Tai rėžiantis akį, drąsus stilius. Išraiškingos formos ir geometrinės linijos prašyte prašosi dėmesio.


Shutterstock


Ypač gausu geometrinių raštų – tai atspindėjo besikeičiančius laikus. Šiuolaikiniame Art Deco interjere nebijokite lauro lapų, šakelių, plunksnų raštų, stilizuotų augalinių motyvų – paukščių, kiniškų žuvelių skulptūrų ir pan.


Flirtas su aksomu


Kokia save gerbianti to laikmečio visuomenės dama būtų įrenginėjusi namus be pliušo ar prašmatnių baldų? Aksomas – viena prabangiausių medžiagų, kurią malonu liesti. Turbūt nereikia nė pridurti, kad tokios medžiagos negali būti blyškių spalvų – art deco reikalauja drąsos.


Shutterstock


Plakatai ir paveikslai


Art Deco – nesenstantis stilius dar ir todėl, kad prasiskverbė į visas detales, daiktus, kito tokio stiliaus nėra. Nenorint per daug įsipareigoti, nesudėtingas variantas – artimi art deco stiliui dideli plakatai ant sienų su paprastomis linijomis, ryškiomis, kontrastingomis spalvomis ir – kaip gi be geometrinių raštų.


Taip pat populiarios Art Deco paveikslų ir plakatų temos buvo žmonės, laivai, architektūra, augalai ir gyvūnai. Variantas „apsidraudimui“ – itin išpopuliarėję plakatai su rajono, kuriame gyveni, žemėlapiu – ir sumanu, ir stilinga.


Shutterstock


Įmantrios lempos


Bene vienintelis subtilus art deco stiliaus elementas – apšvietimas. Kai formos tokios išraiškingos, gyvos, puikus jų kompanionas – švelnus apšvietimas. Pamirškite prabangių interjerų kūrėjų pasitelkiamą stiklą ar chromą. Nors spalvotas stiklas tikrai priduoda interjerui unikalumo, žavingai gali atrodyti ir daugeliui prieinamas sprendimas – lempos su metaliniais paviršiais.


Shutterstock


Paskutinis štrichas


Art deco stilių kambariuose vainikuoja aksesuarai – maži didelės svarbos akcentai. Internetu gali užsisakyti išraitytų šviestuvų, durų rankenų, padėkliukų, vazų, statulėlių, šviesos jungiklių ir pan. detalių kopijų. Šį stilių susikurti savo butuke tikrai padės ir marmuro akcentai.


Art Deco stiliaus namuose būtini veidrodžiai, jų irgi būna nebrangių. Puošnus veidrodis suteiks kambariui įmantrumo, vizualiai jį didins. Na, o svarbiausia – įsirengti namus taip, kaip geriausiai juose jaustumeisi jūs.


Straipsnis taip pat buvo publikuotas žurnale PANELĖ.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis