8 dalykai, būdingi klasikiniam interjero stiliui

Klasikinis interjero dizaino stilius įkvėptas antikos ir Renesanso. Pasirinkę šį stilių tikrai nepralošite - jis ne tik ilgai tarnaus, bet ir sukurs namuose solidumo, elegancijos jausmą.

Interjero ir baldų dizainui būdingas simetriškumas, tiesios ir aiškios linijos, tobulos proporcijos, prabangios ir kokybiškos medžiagos.


Miegamasis
Miegamasis
Shutterstock nuotr.


Akcentai: aukštos lubos, lipdiniai, kolonos ir stulpai, čia daug raudonmedžio su žalvario papuošimais, marmuro (pvz., stalo ir kt. baldų paviršiai); krištoliniai sietynai bei raštais dekoruoti toršerai.


Shutterstock nuotr.


Shutterstock nuotr.Klasikinis interjeras pradedamas kurti nuo pagrindinio dėmesio centro, kuriuo gali būti antikiniu stiliumi dekoruotas židinys, komoda, masyvus pietų stalas ar virtuvės sala.Šviesūs pasteliniai sienų atspalviai (gelsva, aukso, smėlinė, šviesi ar blyškiai žalia, persikinė) harmoningai dera prie šiltų medienos baldų spalvų. Kartais pasirenkamos ir ryškios ar tamsios spalvos, pvz., žalia, tamsiai mėlyna, arba žydra, kontrastuojančios su baltomis lubomis, padailintomis lipdiniais.
Klasikiniam interjerui būdingi grakščių formų baldai, tačiau jie taisyklingos geometrinės formos, pagaminti iš kokybiškos medienos: raudonmedžio, riešuto, raštuoto Karelijos beržo.Baldų apmušalams, užuolaidoms, o kartais ir sienoms naudojamos prabangios medžiagos: šilkas, damastas, aksomas, medvilnė. Užuolaidos dažniausiai stambiai dryžuotos, įterpiant dekoratyvinius raštus.Grindys medinės (parketas), marmurinės, akmeninės ar skalūno, neretai plytelės išdėliotos taip, kad sudarytų geometrinius raštus.Moderni klasikinio interjero interpretacija - balti baldai, veidrodinis rėmas.Shutterstock nuotraukos

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis