Akcentas, kuris įneš gyvybės bet kuriai terasai, sodui ar kiemui

Vėjo varpeliai – puošnus akcentas, suteikiantis žavesio ir gyvybės terasai, sodui ar kiemui. Bet gražu ne tik tūkstantmetes tradicijas tęsiantis ar šiuolaikiškai menininkų interpretuojamas jų dizainas, bet ir talentingo muzikanto vėjo jais grojamos ramios, meistriškos ir nenuspėjamos melodijos. 

Kas groja varpeliais


Savotiška vėjo varpelių melodija suteikia žmogui harmonijos ir pusiausvyros pojūtį. Tuo tikėta nuo seno, dėl to negali ginčytis ir dabar... Juk vien to užtenka, kad poilsio zona sode (o ir namuose) virstų atsipalaidavimui skirta oaze. Paprastai jie kabinami lauke ar kambaryje priešais langą, kur lengvo vėjelio judinami maloniai tilindžiuoja, varpeliai ar vamzdeliai siūbuoja ir skleidžia ramybę. Tada norisi patikėti legendomis, kad tai visatos jėgų sukurta tobula melodija...


Senovės Kinijoje ji „įgarsinta'“ jau prieš kelis tūkstančius metų iki Kristaus, manant, jog padeda nuvyti piktąsias dvasias: instrumentui iš bambukų pagaminti netgi buvo taikomos specialios matematinės formulės, kad jo skleidžiamą garsą pavyktų suderinti su visatos skambėjimu. Tai, kad vėjo varpeliai mieli ne tik ausims, bet ir akims, lėmė, jog Kinijoje ir Japonijoje šis dekoratyvus akcentas tapo populiarus ir namų puošyboje. Vakarų pasaulis jais susižavėjo XIX amžiaus pabaigoje, kai Azijos menas ir filosofija padarė didžiulį įspūdį Europai, Amerikai.


Vėjo varpeliais imta groti net orkestruose ir, kad tonai kuo darniau skambėtų, tokio instrumento konstrukcijai skirta daug dėmesio. O kur dar laikui nepavaldaus fengšui mokymo įtaka: jį praktikuojantys meistrai tikina, kad vėjo varpelių skambesys subalansuoja energiją, saugo namus nuo neigiamos bei atveria kelius pozityviai. 


Pietų ir Rytų Azijoje budistai šventyklose kabindavo tūkstančius elegantiškai dekoruotų varpelių, kurie vėjuotu oru skambėdavo beveik kurtinamai.


Tobula melodija


Vėjo varpeliai būna skirtingų formų, stilių, gaminami iš įvairių medžiagų. Nuo to priklauso vėjo gūsių keliami garsai: vienų aukšti, kitų žemi, trečių aštrūs, ketvirtų duslūs... Bet visų jų veikimo principas toks pat: viršuje yra pakabinti skirta kilpelė ar kabliukas, prie jo pritvirtintas pagrindas, ant kurio sukabinti vamzdeliai (varpeliai ar kitos skambančios detalės), o viduryje – vėjo gaudyklė. Vėjo dvelksmas ją judina, ji paliečia vamzdelius ir šie, atsimušdami vienas į kitą, melodingai tilindžiuoja.

 

Vėjo varpelių skambesys skirtingas, o ir dizainas be galo įvairus. Modernus – taip pat, nes ir šiuolaikiniuose namuose neužtenka vien racionaliai apgalvotų sprendimų, reikia ir nenuspėjamų patirčių.


Ir akims malonu


Vėjo varpeliai šiandien dažniausiai gaminami iš metalo (aliuminio, vario, nerūdijančio plieno), bambuko, stiklo, keramikos. Tobuli vėjo varpeliai yra rankų darbo, jie derinami kaip ir kiti muzikos instrumentai.


X Stiklo varpeliai elegantiškai lengvi, jie yra skaidrūs ar spalvoti. Žavūs stiklo gabalėliai, kabantys aplink vėjo gaudyklę, gali būti drugelio, paukštelio ar kitokios formos. Subtilus tilindžiavimas nuteikia raminamai, o saulės spinduliai gražiai atsispindi stiklo karoliukuose. 


X Tradiciniai ir populiariausi vėjo varpeliai sudaryti iš metalinių vertikaliai kabančių įvairaus dydžio vamzdelių (nors gali būti ir tradicinės formos ar stilizuoti varpeliai). Jie gerai rezonuoja garsą, skamba ilgai, kiekvienas vis kitaip, tonai susipina į harmoningą kūrinį. Tokie vėjo varpeliai ilgaamžiai, patvarūs. 


X Keraminiai yra labai dekoratyvūs, jais dažnai puošiama ne tik aplinka, bet ir namai. Tilindžiuodami vėjyje jie skleidžia melodingus, švelnius garsus. Gali atlaikyti ir „įgarsinti“ stipraus vėjo gūsius, tik kabinti juos reikėtų toliau nuo sienos ar medžio kamieno, kad nesudužtų. 


X Bambuko vamzdelių skleidžiamas garsas raminamas, nuteikiantis atpalaiduojamai, tad idealus sukaupti dėmesį, medituoti. O ir medžiaga aplinkai draugiška, tvari – bambukai juk auga taip greitai. Vamzdelių dydžiai gali labai skirtis – kuo didesni, tuo gilesni ir sodresni jų tonai.

 

Įdomu! Fengšui mokymas pateikia daugybę patarimų, kur ir kokius vėjo varpelius kabinti, kad sustiprėtų pozityvios energijos tėkmė. Ar jų laikytis, ar pasikliauti tik savo pojūčiais – kiekvieno asmeninis reikalas (laimei, pakabinus varpelius netinkamoje vietoje, energetinis poveikis nebus toks stiprus, bet nieko bloga nenutiks). 

 

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis