Kaip nuo kambarinių augalų nuvalyti per žiemą susikaupusias dulkes

Pavasarį mes paprastai iš pagrindų susitvarkome namus, išsivalome langus. Nederėtų pamiršti ir kambarinių augalų – per žiemą ant jų taip pat susikaupė nemažas dulkių sluoksnis. Kaip jas nuvalyti, netraumuojant augalo lapų, o kurių augalų geriau neliesti?

Ar tai būtų fikusas, ar palminių šeimos augalas, ar kambarinis papartis – visiems šiems augalams būtina, kad lapai nebūtų nukloti storu dulkių sluoksniu. Valyti lapus būtina ne tik tam, kad augalas gražiai atrodytų, bet ir tam, kad jam būtų lengviau augti ir atlikti savo funkcijas, pavyzdžiui, valytų orą nuo teršalų. Nuvalius dulkes, augalas turi daugiau jėgų augti, atrodo sveikesnis.


Kuo valyti lapus


Šiuo atveju netiks kasdien paviršių valymui naudojama šluostė. Kiekvieną augalą reikėtų valyti atskirai, tik jam skirta šluoste, priklausomai nuo to, kokie augalo lapai – glotnūs, stori, trapūs, pūkuoti ar reljefiški, Dažniausiai tinka minkšta, šiek tiek sudrėkinta šluostė, pavyzdžiui, iš mikropluošto arba medvilnės, tačiau galima valyti ir vatos diskeliais, sudrėkintomis popierinėmis servetėlėmis ar minkšta kempinėle. Jei augalo lapai pūkuoti, dulkes nuo jų paprasčiausia nuvalyti kosmetiniu šepetėliu minkštais šereliais. Sodo reikmenų parduotuvėje galima rasti specialių augalo lapams valyti skirtų servetėlių, kurios ne tik nuvalo lapų paviršių, bet ir pamaitina lapus vertingomis medžiagomis. Tačiau nenaudokite šiam tikslui drėgnų servetėlių, skirtų rankų ar paviršių valymui. Jokiais būdais negalima lapų trinti šerių šepečiu ar šiurkščia kempinėle, kurie gali lapus subraižyti ar kitaip traumuoti.


Turėkite omenyje, kad reikia valyti tik didelius, užaugusius lapus, o jaunų lapelių liesti negalima, nes jie dar gležni ir lengvai pažeidžiami.


Shutterstock


Nuplauti duše


Dar vienas tinkamas būdas atsikratyti per žiemą ant augalo susikaupusių dulkių – su visu vazonu įkelti jį į dušo kabiną ar vonią ir nuplauti nestipria dušo srove. Nereikia naudoti nei muilo, nei šampūno, užteks tik vandens, geriausia drungno arba kambario temperatūros – jokiu būdu ne karšto ar ledinio. Stenkitės laistyti taip, kad vanduo pakliūtų ant lapų ir nutekėtų į vonią, nelaistykite specialiai žemės vazone, nes ji ir taip sudrėks. Po prausimo leiskite augalo lapams apdžiūti, nupilkite vandens perteklių. Šį metodą galima naudoti ir tuomet, kai prieš tai lapai buvo nuvalyti šluoste – augalas tik džiaugsis.


Toks prausimas duše patiks fikusams, paparčiams, palmėms, citrusiniams augalams, chlorofitams, dar orchidėjoms. Tik jokiu būdu ne kaktusams ir sukulentams, nes jie nuo per didelio vandens kiekio gali pradėti pelyti.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis