Sandėliukas: kaip susikurti patogią tvarką

Sandėliukas yra dažniausiai nedidelė patalpa, kurioje stengiamės sutalpinti per kelerius metus ar net dešimtmečius sukauptą „turtą“: nuo žurnalų, valymo priemonių iki sezoninių daiktų ar net nebenaudojamų baldų. Jei apsisprendėte palaikyti tvarką šioje mažoje patalpoje, siūlome pasinaudoti keliais praktiniais patarimais ir sprendimais. Jie padės patogiau laikyti daiktus, o prireikus – paprasčiau ir greičiau surasti.

Pasiruoškite įvesti tvarką. Suprantame, kad planuoti tvarką sandėliuke reikia daug ryžto. Siūlome pradėti nuo patalpos išvalymo. Išnešę visus daiktus iš sandėliuko, surūšiuokite juos į tris dalis –reikalingi, atidavimui ir išmetimui skirti daiktai. Jeigu sandėliuke susikaupė ypač daug rakandų, šią užduotį atlikite palaipsniui, paskirdami po keletą valandų per dieną. Tuomet beliks tvarkingai ir estetiškai surikiuoti likusius daiktus.

IKEA

Planuokite erdvę ir pasirinkite lentynas. Visiškai ištuštinę ar bent iš dalies sutvarkę patalpą, įvertinkite pačią sandėliuko erdvę. Rekomenduojame sienas nudažyti šviesia spalva – vizualiai atrodys tvarkingiau, be to daiktus surasti bus paprasčiau.

IKEA

Šioje patalpoje svarbiausia – funkcionalios daiktų laikymo sistemos su talpiomis ir tvirtomis lentynomis. Patogiam daiktų laikymui siūlome rinktis pastatomas metalines lentynas arba prie sienų pritvirtinamas medines lentynas. Įsitikinkite, kad lentynos būtų tvirtos ir galės išlaikyti didesnį svorį.

IKEA

Daiktų laikymo sistema ALGOT yra funkcionali ir patogiai pritaikoma mažoje patalpoje. Sistemos dizainas gražus, o struktūra talpi, todėl ji dera ne tik sandėliuke, bet ir kitoje namų vietoje. Jei natūralus medis labiau prie širdies, rinkitės daiktų laikymo sistemą IVAR iš neapdoroto pušies masyvo, kurią galite dažyti mėgstama spalva.

Etiketės padės lengviau rasti. Sandėliukas greitai užsipildo vienodai atrodančiomis dėžėmis ir ilgainiui surasti daiktus gali pasidaryti sunku. Etiketės su pavadinimais ant dėžių padės lengviau rasti, kas kur padėta. Pasitelkite fantaziją ir sugalvokite savo žymėjimo sistemą pagal daiktus, metus ar net žmogų, kuriam daiktai priklauso.

IKEA

Jei sandėliuke laikote maisto produktus, verta rinktis metalinius stalčius IVAR su etiketėmis, tvirtinamus prie lentynų. Bus patogiau, jei etiketėse užrašysite konservuoto gaminio pavadinimą ir datą.

Dėžės ir krepšiai. Dėžės nėra vien talpos daiktams sudėti ir pamiršti, vos uždarius jas dangčiu ir nustūmus į tamsiausią sandėliuko kampą. Pasirinkite norimo stiliaus, spalvos bei medžiagos dėžes ir mėgaukitės tuo, kaip šie patogūs ir stilingi gaminiai padeda palaikyti tvarką.

IKEA

Plastikinės, kartoninės, medinės ir medžiaginės dėžės tinka sezoniniams ir sportiniams drabužiams bei avalynei, įrankiams, šeimos archyvui ir netgi rūšiuojamoms atliekoms laikyti. Dėžes galite rinktis pagal dydį, medžiagą ir atsižvelgdami į savo poreikį saugoti gamtą.

IKEA

Kartoninės dėžės yra nebrangios ir tinka saugoti arba perkraustyti lengvus daiktus. Plastikinės dėžės – tvirtesnės nei kartoninės, be to, atsparios drėgme, todėl tinka sunkesniems daiktams. Plastikas yra praktiška medžiaga, nes yra peršviečiamas, todėl iš karto matyti, kas viduje. Medžiaginėse dėžėse geriausia laikyti drabužius bei tekstilę.

IKEA

Dėžes lentynose rūšiuokite pagal svorį ir dėkite sunkias kuo žemiau – taip išvengsite nelaimingų atsitikimų. Tvirtas dėžes galima dėti vieną ant kitos, kad užimtų mažiau vietos. Arčiau durų dėkite tas dėžes, kuriose laikote dažnai naudojamus daiktus. Jei turite laisvos vietos ant sienos, verta rinktis ALGOT sistemos sieninius tvirtinimo profilius su lentynomis dėžėms pasidėti.

Mažo kabliuko didelės galimybės. Pasitaiko, kad kai kuriuos daiktus laikyti dėžėse netinka. Funkcionaliai išnaudokite sienas lentynoms ir įvairaus dydžio kabliukams. Pravartu sandėliuke turėti nedidelę kabyklą, ant kurios ras vietos pakabos su drabužiais arba džiovyklė.

IKEA

Svarbiausia – visuomet pasitelkite fantaziją!

Užsakymo nr.: PT_74214894

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis