Loftas, kuriame persipina persipina ryškios spalvos ir kontrastingos faktūros

(1)

Buvusiame sename industrinės paskirties pastate įrengta didžiulė atvira erdvė virto nuotaikingu ekskliuzyviu menininko loftu, kuriame vyrauja eklektiška estetika, persipina ryškios spalvos ir kontrastingos faktūros, dera skirtingo stiliaus baldai ir originalios, autentiškos detalės. 

Objekto dosjė:

Tipas – didelė patalpa industrinės paskirties pastate;

Plotas – 300 kv.m;

Gyvenamoji erdvė – atvira erdvė, suskirstyta į atskiras funkcines zonas;

Gyventojas – jaunas menininkas;

Projekto autorius – šeimininkas.


Vida Press


Viršutiniame buvusios gamyklos pastato aukšte įrengtoje beveik 300 m² ploto patalpoje su aukštomis durimis ir didžiuliais langais buvo tik keli izoliuoti kambariai – vonia ir drabužinė. Visa kita – atvira, šviesi, didžiulė erdvė – suteikė šiame lofte įsikūrusiam menininkui daugybę galimybių improvizuoti, pirmiausia – su spalvomis. Ilgoji patalpos siena buvo nudažyta ryškiu mėlynu atspalviu – jis tarsi davė toną kitiems ryškiems interjero elementams. Norėdamas suteikti erdvei kontrasto, šeimininkas visas lieto betono grindis nudažė baltai. Kaip atsvara didelėms vienspalvėms plokštumoms buvo pritaikyta senų plytų mūro sienų faktūra, pabrėžianti vintažinę interjero atmosferą.


Didžiulę erdvę į atskirus „kambarius“ šeimininkas suskirstė logiškomis baldų kompozicijomis ir įvairiomis pertvaromis, padedančiomis išryškinti pagrindines, pereinančias viena į kitą funkcines zonas – svetainę su virtuvės ir valgomojo zona, miegamąjį, darbo kambarį ir prieškambarį.Menininko lofte vyrauja eklektiška estetika – čia dera skirtingų stilių baldai, įvairiausi raštai ir faktūros. Tačiau nesunku pastebėti, kad visumoje išryškėja šiuo metu interjero pasaulyje aktualios dizaino tendencijos – švelni aksomo tekstūra, industriniai apdailos elementai, tropiniai akcentai, madingos spalvos – mėlyna, žalia, kontrastingas juodos ir baltos derinys. Daugelis šioje erdvėje prigijusių baldų – šeimininko radiniai įvairiuose „blusturgiuose“, lombarduose, antikvariatuose, kai kurie nenauji daiktai pirkti internetu.


Šeimininkas daugeliui jų suteikė antrą šansą – minkštiesiems baldams buvo parinktas naujas gobelenas, kai kurie korpusiniai baldai restauruoti ir perdažyti, o kiti, pavyzdžiui, originalios vintažinės valgomojo kėdės, išliko originalūs ir puikiai dera eklektiškoje visumoje. Nors aplinkui daugybė baldų ir daiktų, iš tiesų šioje erdvėje nėra nė vieno nenaudojamo kampelio – kiekvienam jų, įkomponuotam lofte, šeimininkas stengėsi suteikti prasmę, nes yra įsitikinęs, kad tik praktiškas ir funkcionalus interjeras yra jaukus.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis